Защо напускам България

  • 9 385
  • 144
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 27 524
Аз веднъж пуснах една тема-"БГ е кенеф",обаче някой я забърса..
Продължавам да съм на същото мнение..Може и да го обсъдим..


Така е. Трябва с намеци. Директните ги забърсват... Rolling Eyes

# 136
  • Мнения: 2 292
България я напускат хора, които ги мързи. Виждат, че държавата е скапана, ама не искат да работят, за да я направят свястна. И затова предпочитат да се вдигнат за други държави, където това вече е направено. От някой друг.



точно така. нямам намерение да блъскам като роб, за да трупам по сметките милиони на топлото, мокрото, управляващи от всякакъв род и компания и кой ли още не . Нямам намерение непрестанно да слушм за тиквата, кратуната , брадавицата, кокошия трън, дървото, пръднята и кой ли още не и да се страхувам да прсека пътя на возилата им, та да не им накривя кепето,  че лошо им се пише.  И нямам намерение да слушам непрестанно воплите на любовниците на гореизброените и да изпростея до там  ,че да ги намирам за музика от световно ниво.

# 137
  • Мнения: 3 423
За мен бг е подценен в чужбина, ако не е специалист с много търсена професия.Говоря за Германия , не знам как е в другите д-ви.

Не съм съгласна. Ако умееш да се продаваш
добре, няма подценяване. И аз говоря за Германия.
Виж, един чужденец в България има шанс
да вирее нул комма никс, ние сме тези, които
не допускаме нищо чуждоземско. Щото не може
да ни стъпи и на малкия пръст.
Лени, не знам мъжът ти колко ще страда, ако
идете да живеете в България, ама моят флиртува
с идеята да се пренесем там някой ден. Разбира
и говори български, слуша чалга и разбира текстовете.
Даже е на мнение, че и той може да ги напише.
Понеже пее хубаво, хваща окото и има стегнато дупе,
може да опита в пайнърския бизнес. Няма как
акцентът му да не продава шайбите. Аз ще съм му PR.

# 138
  • Мнения: 2 292
За мен бг е подценен в чужбина, ако не е специалист с много търсена професия.Говоря за Германия , не знам как е в другите д-ви.

Не съм съгласна. Ако умееш да се продаваш
добре, няма подценяване. И аз говоря за Германия.
Виж, един чужденец в България има шанс
да вирее нул комма никс, ние сме тези, които
не допускаме нищо чуждоземско. Щото не може
да ни стъпи и на малкия пръст.

Точно така. Не може. По простотия и тъпотия, но не го съзнаваме.  И по злоба и завист. Не допускаме никой , който е постигнал нещо повече или по различно. Различните ги мразим, ненавиждаме, стъпкваме, заплюваме. Понеже не мога да вмъкна цитат от предна страница ще пусна още един постинг с пример от тази тема. Велика поезия българска. Думи нямам.

# 139
  • Мнения: 2 292
Като стана дума за това какво е родина, ето отговорът на Мая Дългъчева.

ДЕ Е БЪЛГАРИЯ?


....
как, изпънала вени,
запотена и бледа,
със сълзи като сажди
и раздрано сукманче
една българка
ражда
американче.
За Мая.   bouquet Най-добрата.  Hug

Edno zlobno, gadno i otwratitelno opisanie, na edna bylgarka, omyvila se i rodila deteto si w USA. Zastoto na awtorkata samata ne i se otworil parasuta.
Moq sin Bulgarin, majka i basta bulgari, kato se rodi w nemska bolnica w kakto gore bese opisano " nazionalistizeska i konserwatiwna ewropa" horata mi kazaha, rodi se edin ZEMEN JITEL , edin ERDENBÜRGER . Nikakwa zloba.

# 140
  • Мнения: 7 837
Аз искам да родя американче, пък  Flutter
Ище го направя, живот и здраве... А може и две  Flutter

# 141
  • Мнения: 3 423
Като стана дума за това какво е родина, ето отговорът на Мая Дългъчева.

ДЕ Е БЪЛГАРИЯ?


....
как, изпънала вени,
запотена и бледа,
със сълзи като сажди
и раздрано сукманче
една българка
ражда
американче.
За Мая.   bouquet Най-добрата.  Hug

Edno zlobno, gadno i otwratitelno opisanie, na edna bylgarka, omyvila se i rodila deteto si w USA. Zastoto na awtorkata samata ne i se otworil parasuta.
Moq sin Bulgarin, majka i basta bulgari, kato se rodi w nemska bolnica w kakto gore bese opisano " nazionalistizeska i konserwatiwna ewropa" horata mi kazaha, rodi se edin ZEMEN JITEL , edin ERDENBÜRGER . Nikakwa zloba.

И защото немците са, видите ли, студени,
докато бях бременна и в родилното се
отнасяха към мен като към богиня, пък
чета в един друг форум, колко любов се
предлага по българските родилни домове.
И уважение. И преклонение. И професионализъм.
Но това за някои е повод да се гордеят.
За други - причина да избягат.

# 142
  • Мнения: 1 334
За мен бг е подценен в чужбина, ако не е специалист с много търсена професия.Говоря за Германия , не знам как е в другите д-ви.

Не съм съгласна. Ако умееш да се продаваш
добре, няма подценяване. И аз говоря за Германия.
Виж, един чужденец в България има шанс
да вирее нул комма никс, ние сме тези, които
не допускаме нищо чуждоземско. Щото не може
да ни стъпи и на малкия пръст.
Лени, не знам мъжът ти колко ще страда, ако
идете да живеете в България, ама моят флиртува
с идеята да се пренесем там някой ден. Разбира
и говори български, слуша чалга и разбира текстовете.
Даже е на мнение, че и той може да ги напише.
Понеже пее хубаво, хваща окото и има стегнато дупе,
може да опита в пайнърския бизнес. Няма как
акцентът му да не продава шайбите. Аз ще съм му PR.

И аз не съм съгласна-нищо лично, Лиска. Не ни приемат с отворени обятия, имат мнение за хората които идват от Източна Европа - не е лично отношението , те просто не знаят какви хора сме, не знаят какво да очакват от нас..Не само в работата, и в  ежедневието трябва доста да се доказваш-но едно е факт , спечелиш ли им доверието те смятат за равен.Но много път се извървява до този момент.Поне аз съм останала с такова впечатление, усмихват се ехидно и през зъби и после ти говорят зад гърба.Имам вече опит и с детска градина, и с 2 места на които съм работила, и с университет. Не казвам че всички са така, не казвам че в Бг е по добре, навсякъде има положителни и отрицателни моменти. Но не съм съгласна и да се генерализира , всичко в Бг е лошо, всичко в чужбина е супер, както и обратното.
Относно раждането в Бг, никой не се е държал зле с мен, даже напротив.Не знам, може да съм имала късмет в този момент.

# 143
  • Мнения: 2 292
За мен бг е подценен в чужбина, ако не е специалист с много търсена професия.Говоря за Германия , не знам как е в другите д-ви.

Не съм съгласна. Ако умееш да се продаваш
добре, няма подценяване. И аз говоря за Германия.
Виж, един чужденец в България има шанс
да вирее нул комма никс, ние сме тези, които
не допускаме нищо чуждоземско. Щото не може
да ни стъпи и на малкия пръст.
Лени, не знам мъжът ти колко ще страда, ако
идете да живеете в България, ама моят флиртува
с идеята да се пренесем там някой ден. Разбира
и говори български, слуша чалга и разбира текстовете.
Даже е на мнение, че и той може да ги напише.
Понеже пее хубаво, хваща окото и има стегнато дупе,
може да опита в пайнърския бизнес. Няма как
акцентът му да не продава шайбите. Аз ще съм му PR.

И аз не съм съгласна-нищо лично, Лиска. Не ни приемат с отворени обятия, имат мнение за хората които идват от Източна Европа - не е лично отношението , те просто не знаят какви хора сме, не знаят какво да очакват от нас..Не само в работата, и в  ежедневието трябва доста да се доказваш-но едно е факт , спечелиш ли им доверието те смятат за равен.Но много път се извървява до този момент.Поне аз съм останала с такова впечатление, усмихват се ехидно и през зъби и после ти говорят зад гърба.Имам вече опит и с детска градина, и с 2 места на които съм работила, и с университет. Не казвам че всички са така, не казвам че в Бг е по добре, навсякъде има положителни и отрицателни моменти. Но не съм съгласна и да се генерализира , всичко в Бг е лошо, всичко в чужбина е супер, както и обратното.
Относно раждането в Бг, никой не се е държал зле с мен, даже напротив.Не знам, може да съм имала късмет в този момент.

Biskara , moga samo da ti kaja moq izwod po wuprosa . Mislq, ze 80% ot tazi nastrojka idwa ot samite nas. Nie ozakwame towa, zuvstwame se taka i sme podgotweni za towa . Ako si zabelqzala, powedenieto na horata e v nogo sluzai ogledalo na naseto. Ako naprimer hareswas ili nehgareswas nqkoj, toj instinktiwno go razbira ...
Oste nesto zabelqzala sum, ze ponqkoga towa me kara da sum izlisno mnitelna i zuvstwitelna kum nqkoq sluzka. V posledstwie zabelqzwam, ze ili zoveka si e imal suvsem drugi problemi ili ze si e prosto durvo i s vsizki se durji taka.

# 144
  • Мнения: 6 167
......
[/quote]

Biskara , moga samo da ti kaja moq izwod po wuprosa . Mislq, ze 80% ot tazi nastrojka idwa ot samite nas. Nie ozakwame towa, zuvstwame se taka i sme podgotweni za towa . Ako si zabelqzala, powedenieto na horata e v nogo sluzai ogledalo na naseto. Ako naprimer hareswas ili nehgareswas nqkoj, toj instinktiwno go razbira ...
Oste nesto zabelqzala sum, ze ponqkoga towa me kara da sum izlisno mnitelna i zuvstwitelna kum nqkoq sluzka. V posledstwie zabelqzwam, ze ili zoveka si e imal suvsem drugi problemi ili ze si e prosto durvo i s vsizki se durji taka.
[/quote]

веднъж и аз да се съглася с вивита)))  Hug
за краткото време , в което съм тук май стигам до подобен извод - доста от нещата, май се случават в главата ми - аз съм тази, която мисли, че ме гледат 'така' или 'онака' априори.
това е абсолютно погрешна политика ( моя).

върха на мнителността ми беше преди няколко седмици в една агенция, където реших, че ме дискриминират, защото не ми задаваха въпросите, които очаквах, да ми зададат.
обхвана ме много тежко чуство, което обаче след като го преживявах и мисля, че засега преодолях.  но е определено по-лесно да мислиш, че си онеправдан.

( разбира се, има всякакви случаи).

Общи условия

Активация на акаунт