Много ли са 6.800 кг за 4-месечно бебе?

  • 3 895
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Моят син на 4 месеца беше 7200, е вярно че се е родил по-голям от твоето детенце, но това май не е от голямо значение Rolling Eyes Храни си бебчето и не слушай много какво ти говорят! Кърми го и нощем щом това го успокоява и щом иска да папка Peace

# 16
  • Мнения: 42
Бих искала и аз да те успокоя дъщеря ми на 4 месеца тежеше 7 500 кг и до сега я къпмя през нощта когато се събуди, но не мисля че ще стане дебела.  Hug

# 17
  • Мнения: 172
Спокойно и аз смятам, че е добре детенцето.
Ние на 3 месеца и 11 дена тежахме 6850 гр. и се кърмим денонощно. Само където капките за рахита не ни стигаха - мека ни била главичката, че ги увеличихме.

# 18
  • Мнения: 678
Ние на два месеца бяхме 5950 така че мисля че е нормално.Представям си колко ще сме на четири  #Crazy
А с водичката няма да спите цяла нощ и двамата и ще се измъчите.До дете си е дали ще става да яде или не.Ние не ставаме през ноща от първия месец,но въпреки това си наддаваме добре(по повече от килограм досега)
  bouquet

# 19
  • Мнения: 474
Аз също мисля, че не трябва да се притесняваш. Моят син беше 6290 гр. на 3м. и 1 седм. Сега на 4 м. очаквам, че е станал около 7 кг. Само на кърма е. Вие с мъжа ти едри ли сте били кто деца? Това май има доста голямо значение. Моят мъж е бил като първокласник в детската градина, но сега си е съвсем нормален. Явно малкия ще бъде като него. Храни си бебенцето, както то иска и си гледай спокойствието!   bouquet

# 20
  • Мнения: 372
Не се тревожи,  наддавате си  добре. Ние също тежим доста, може да видиш в подписа ми  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 242
Мойто звяр на 4м. беше 7.5  Mr. Green Кърмете се на воля  Peace

# 22
  • Мнения: 2 631
не се притеснявай
нашият алекс на 4 месеца беше 8500 - изключително кърмен, роди се 3300
споко Peace

# 23
  • Мнения: 6 461
Здравейте, мами!
Дъщеря ми е на 4 навършени месеца и тежи 6.800 кг. 
Тегло на деца на 4 месеца-момичета:
нормални        средни
стойности:        стойности:
4 700-7 950         6 330

В норми сте PeaceНяма за какво да се безпокоиш. .....Wink

# 24
  • Мнения: 601
  Погледнах в бебешкият ни дневник да видя колко е бил Симеон на 4 месеца- 7 670 кг.
       Така че ,няма нужда да се притесняваш  Peace

# 25
  • Мнения: 256
Сина ми на 3 месеца беше 7 050 и е изцяло на кърма. Така, че при теб няма място за притеснение

# 26
  • Мнения: 8 917
Идеални са - Гери се роди 3 кг и на 4 месеца бе над 7 Grinning

# 27
  • Мнения: 3 092
Не смятам че едно бебе , което се кърми се прехранва и че може да стане дебело , но това не го чувам за пръв път  Confused
моят съвет е да си го храниш детето като иска .Надава толкова колкото трябва.Като порасне ще започне и по-малко и така нещата ще се регулират. Peace

# 28
  • Мнения: 5 178
Не се мъчи с вода и захар, давай на детенце да яде, когато си поиска... А на педито кажи като огладнее да пие една сладка вода

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Здравейте, мами!
Дъщеря ми е на 4 навършени месеца и тежи 6.800 кг.  Роди се 2.500 кг, недоносена в 8 месец. Значи на месец е наддавала средно по 1.100 кг.
Вчера обаче бяхме на профилактичен преглед и педито и сестрата много ми се накараха, че я прехранвам, защото последния месец е наддала над килограм. Направиха ме на нищо. Забраниха ми повече да я кърмя през нощта - да съм давала само вода, защото отсега се определял метаболизма на децата и щяла да стане дебела... Много ме притесниха.  newsm78
А малката е много неспокойна през нощта и си иска кърма, иначе не мога да я приспя. Заспива само на гърда.
И сега не знам какво да правя, да ги слушам ли лекарките или да продължавам да си я кърмя през нощта...  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Да не говоря, че отдавна познати мами, които "знаят всичко" ме засипват със съвети да й давам вода с малко захар вътре, за да свикнела  #2gunfire #Cussing out
Някой може ли да ми каже какви са нормалните граници на теглото за бебетата?...

Миличка, виж как расте моят "голям" мъж и се успокой. Все още го кърмя по 7-8-9 пъти на ден (поне 2 пъти от 00:00-08:00 часа), яде едно  зеленчуково/плодово пюренце, но не съм заместила цяло хранене. Педката и на мен се опита да ми пробута приказките за нощната почивка на стомахчето или да го наливам с вода, за да не качва много, но аз съм взела решение как ще си гледам детето и не и се впечатлявам особено.
Имам и  "приятелки", които се опитаха да ме "вразумяват" да не кърмя, че било изтощително и безполезно. Такива умнотии ги пропускам край ушите си и се моля да не ми вдигнат много ангелите, че ще трябва да си покажа овнешкия си инат.
Радвай се на детенцето си, кърми го - сега имаш възможност и бъдете щастливи.

Общи условия

Активация на акаунт