Уточнение за бебешкия паспорт

  • 1 473
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 502
Изчетох всички мнения относно издаването на бебшкия паспорт.
Искам да ви попитам, ако детето влезе в БГ с чужд паспорт, тъй като ние ще имаме исландски, а не български, също със исландския ли трябва да напусне БГ или с българския. Много ме глозга този въпрос. Защото ние ще сме повече от 2 месеца в БГ, да не би да искат да плащаме виза за него като чужд гражданин?

Поздрав и предварително ви благодаря!

# 1
Веси, не съм сигурна и дано някой с по-достоверно инфо се яви, но мисля (поне за англичанчетата важи Wink ), че ако стои повече от 30 дена в странана е необходима виза.
Като влезе с исландския паспорт мисля, че може да излезе с български (предполагам, че през това време ще му го издадете), но мисля че и трябва да отидете до посолството за да му поставят съответната виза в него. В този случай може би няма да се наложи вадене на виза на детето като исланче.
Но провери все пак във вашето посолство дали за исландски граждани важи това правило за 30 дена.... ooooh!  Thinking

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мамо Веси и аз не съм сигурна за де4ковците как стои въпроса,но за големите знам 4е с който паспорт влязат в Бг с него пак трябва да излязат. А вие като сте с исландски паспорти детенце го има вътре нали ?  А в Бг регистриран ли е мал4о: ако да според мен няма проблем тъй като е с двойно гражданство и никой не може да му иска виза. Плюс това ако е регистриран в Бг ( т.е ако има ЕГН ) никъде не пиШе, 4е трябва задължително да му се вади и задграни4ен паспорт. Но май за 100 % сигурност е най_добре както казва Хонда да се пита в посолството или в полицията в Бг. Grinning

# 3
Ето линнка на МВР - България. Отдолу има един имейл на който можеш да им задаваш въпроси (поне така пишят)
Преди малко тъкмо го спуснах и на Дебеланка

# 4
  • Мнения: 4 244
Мамо Веси
Не ти трябва виzа zа малкото
Като влеzеШ в Бг трябва да регистрираШ малкото в полицията отдел чужди граждани и там Ще им кажеШ колко време смятаШ да стоиШ и ти слагат печат в паспорта на детето от ...до... и да паzиШ адресната карта че после Ще ти я искат на zаминаваЩи на летиЩето
Не помня последния път да съм плаЩала = бях си последно май миналата година с 2 дечковци
мисля че се плаЩа ако е престой повече от 3 месеца и то става пак в полицията

# 5
  • Мнения: 1 502
При нас няма българско посолство, затова трябва да изпратим акта му за раждане до щведското посолство. Което отговаря за българите тук, за да го легализират и вече с него след превод в БГ, ще му издадем българския акт за раждане и след това бг. паспорт. Иначе издаването на пасаван е много сложна работа, поне така направихме с баткото, дори тогава той пътува само със зелена карта. Иначе бебчо, ще си има личен паспорт, а ние ще си влезем с бг. паспортите, само то ще е с исландски, поради липсата на българки.

Благодаря ви за информацията, ще пратя запитване до МВР, дано ми дадът оговор.

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мамо Веси, ама ти за бебка дето я 4акате ли питаШ ?

# 7
  • Мнения: 1 502
Цитат на: mcdirock
Мамо Веси, ама ти за бебка дето я 4акате ли питаШ ?


 Grinning Да бе, за нероден петко/петка. Сега съм на вълна търсене на билети, та затова също се сетих. Thinking

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Mama Vessi
Цитат на: mcdirock
Мамо Веси, ама ти за бебка дето я 4акате ли питаШ ?


 Grinning Да бе, за нероден петко/петка. Сега съм на вълна търсене на билети, та затова също се сетих. Thinking

Е добре де, ама вие като тръгнете от Исландия бебка с какви документи Ще пътува. Там децата не ви ли ги слагат в паспортите? Тука като се пътува в страните от ЕС на децата им правят неЩо като ли4на карта със снимка. А като се пътува извън ЕС ти слагат детето в паспорта. Аз мисля ,4е като ви е първо отиване с беба няма проблем:нали Ще я регистрираШ тогава в Бг. Grinning

# 9
  • Мнения: 4 244
Мамо Веси
я кажи как е в Исландия = имате ли двойна гражданство?
Тука в немско няма и zатова хлапетата са с немски паспорти
И на двамата им ги вадех на крехката въzраст от по 3 месеца и то отделно от моя че такива са им иzискванията на Швабите

# 10
  • Мнения: 676
Цитат на: Mama Vessi
Изчетох всички мнения относно издаването на бебшкия паспорт.
Искам да ви попитам, ако детето влезе в БГ с чужд паспорт, тъй като ние ще имаме исландски, а не български, също със исландския ли трябва да напусне БГ или с българския. Много ме глозга този въпрос. Защото ние ще сме повече от 2 месеца в БГ, да не би да искат да плащаме виза за него като чужд гражданин?

Поздрав и предварително ви благодаря!


Здравей Мамо Веси,
Като си бяхме това лято в БГ и стояхме 4 месеца, не съм изкарвала БГ распорт на Раян /не сметнах за необходимо и с това да си губя времето/. След като направиш детето БГ гражданин ще имаш БГ акт за раждане, който евентуално може да ти поискат на излизане от БГ за да докажеш 4е детето е с БГ гражданство.
Мене само ме попитаха дали Раян е Бг и дали има паспорт, казах 4е е бг но няма паспорт, защото съм нямала време да му изкарам и сега като се прибера това ще ми е първата работа, да му пусна документите са паспорт 4рез БГ посолството Wink .
Не са ми правили никакви проблеми за това, даже им предложих да им покажа БГ акта му за раждане, но те казаха 4е не е нужно, но трябвало да му изкарам паспорт и това беше вси4ко.......мисля 4е няма да имаш проблеми и ще е излишно да се занимаваш с ходене в полиция или кадето и да е.....а и време няма да имаш, то 2 месеца са нищо, докато се завъртиш насам - натам и те излетели.


Поздрави от мен и Раян
Дано да съм ти помогнала с инфо.

# 11
  • Мнения: 1 502
Цитат на: debelanata
Мамо Веси
я кажи как е в Исландия = имате ли двойна гражданство?
Тука в немско няма и zатова хлапетата са с немски паспорти
И на двамата им ги вадех на крехката въzраст от по 3 месеца и то отделно от моя че такива са им иzискванията на Швабите


Да с двойно гражданство сме.

# 12
  • Мнения: 1 502
Краси, ние няма да имаме бг. акт на раждане, само легализирания исл. акт за раждане от бг.посолството в Швеция. В БГ ще го издаваме както и бг.паспорта. В крайна сметка, ще влезем с исландския, а ще излезем с бългатрския, при нужда ще покажем исландския.


Мерси за отговора ти.

# 13
  • Мнения: 676
Цитат на: Mama Vessi
Краси, ние няма да имаме бг. акт на раждане, само легализирания исл. акт за раждане от бг.посолството в Швеция. В БГ ще го издаваме както и бг.паспорта. В крайна сметка, ще влезем с исландския, а ще излезем с бългатрския, при нужда ще покажем исландския.


Мерси за отговора ти.


В такъв слу4ай не виждам защо се притесмяваш, ами ти няма да имаш никакви проблени тогава. Влиза си детето с исландския и готово. А особенно ако и двамата родители са БГ граждани, дори детето да няма БГ паспорт, по закон то автромати4но е БГ гражданин и заради това няма да имаш проблеми при влизане в БГ. Аз също изкарах на Раян акт за раждане в БГ и аз като теб носех само Канадския легализиран акт за раждане и нищо друго.

Хайде успех, за детето няма да ти направят проблем, това го правят на големи хора ако искат да влязат или излязът от БГ с друг паспорт...въпреки 4е и тогава има на4ини ад не си покажеш БГ паспорта Grinning

# 14
  • Мнения: 1 502
Благодарности!

# 15
Nasheto detence vleze v BG s kanadski pasport.Tam mu izvadihme i Bg pasport.Na izlizane(prestoi poveche ot 30 dni),popitaha dali deteto e Bg grajdanin.Otgovorihme ,da.Pokazahme i BG pasporta,no ot Balgaria deteto izleze s pasporta s koito e vlyazlo.Nyamashe problemi.Kazaha,che sledvashtiyat put,ako deteto stoi poveche ot 30 dni v stranata,tryabva da vleze s Bg pasporta,a ne s kanadskiya.Ako vleze ,kato kanadski grajdanin ima pravo da stoi samo 30 dni,sled tova e neobhodima viza.
Pozdravi 1swing

Общи условия

Активация на акаунт