предстои ни смяна на Аптамил1 с Аптамил2 - какви проблеми мога да очаквам?

  • 619
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Привет! Скоро моето момченце ще стане на 4ри месеца и май трябва да минем на следващия номер. Как се отрази смяната при вас? Вкуса на самата храна по-различен ли е? Може ли да не го хареса? Може ли да го запече? От веднъж ли да дам новата? И дали мога да изчакам малко повече време?
Благодаря!  Hug

# 1
  • Мнения: 5 103
При нас нямаше никакви проблеми Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
По принцип няма никакви промени. Може би просто ще се засища първите 2-3 дни с по-малко количество, след това нещата се нормализират. Запек и повръщане - няма такива работи.
 
Ще си позволя да те посъветвам да си останеш до 6-ти месец (тук даже до 8-ми препоръчват) на единицата. Тя е напълно адаптирано мляко, двойката е частично адаптирана. Т.е. 1-цата е по-близка до майчината кърма, по-лека за бебето, достатъчно хранителна и обогатена. Ти ще си прецениш, де. Моят син е на 15 месеца и аз давам Аптамил 2 все още  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
При моята госпожица нямаше никаква промяна - и двойката й хареса.
Но сега, след съвета на Блонди, се замислям дали следващият път да не взема единица  newsm78

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не би трябвало да има проблеми, моя син започна да пие двойка след петия месец - не сме имали грижи!  Peace

# 5
  • Мнения: 832
При нас нямаше никакви проблеми Peace

 Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Но сега, след съвета на Блонди, се замислям дали следващият път да не взема единица  newsm78

Няма смисъл вече, тя е почти на 6 месеца, пиете вече двойката, продължавай си. И то си е хубаво  Hug

# 7
  • Мнения: 2 849
Не би трябвало да има проблем . Peace

# 8
  • Мнения: 361
При нас нямаше никакви проблеми, но ще се  вслушам в мнението на другите мами и ще останем на 2-ката още известно време Hug

# 9
  • Мнения: 289
Аз също бих те посъветвала да останеш по-дълго на единицата. Моята педиатърка също е на мнение, че е по-добре бебето да получава по-дълго напълно адаптирано мляко, вместо частично адаптирано - затова аз лично продължавам.

# 10
  • Мнения: 1 013
Ние започнахме АПТАМИЛ 2 през 5-ия месец, след един изключително упорит запек ( според мен от АПТАМИЛ 1, тъй като още на втория ден  на АПТАМИЛ 2 се продриска. Незнам дали е съвпадение или има съставка в 1, която я запичаше...). Така че това е поредното доказателство, че храните се възприемат индивидуално от бебетата. После пък към 5 и половина месеца отказа изобщо да пие АПТАМИЛ и сега вече сме на МИЛУМИЛ, но това е друга тема.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 718
Благодаря ви! Може би ще поизчакам малко!  Peace

# 12
  • Мнения: 992
аз от 1-ца на 2-ка минах като беба беше на 5 месеца и половина може би, проблеми нямаше

# 13
  • Мнения: 1 555
Никакви !!!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 604
Проблеми при промяната няма да имаш, но и аз те съветвам да останете по-дълго на 1-та!

Общи условия

Активация на акаунт