Запек при бебе

  • 949
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте момичета  Hug

Как се справяте със запека при бебчетата и по колко пъти се изхождат през деня? Моята дъщеричка се напъва с часове и ака по 1 път на ден. Направо ми се къса сърцето като я гледам.
Моля за съвет  Praynig

Поздрави!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ако кърмиш яж повече спанак, круши и други разхлабващи храни; ако сте на АМ, запекът е почти неизбежен, вари овесени ядки, прецеждай и давай водичката. При нас помогнаха и двата варианта за съответния тип хранене; успех Peace

# 2
  • Мнения: 22 513
Ако кърмиш яж повече спанак, круши и други разхлабващи храни; ако сте на АМ, запекът е почти неизбежен, вари овесени ядки, прецеждай и давай водичката. При нас помогнаха и двата варианта за съответния тип хранене; успех Peace
Не давай отвара от овесени ядки,заради глутена.Като гледам сте мънички,може млякото да не ви понася ако сте на АМ.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 20:56 от Деси-мама х2

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Какво е млако, че да не му понася на АМ  newsm78 Ние се спасихме от запека с тази отвара /по предписание от педиатър/, после като дойде ред на сокчетата, я заменихме със сок от круши. Деси, действително ме интересува това за овесените ядки, защото съм го давала многократно като съвет и винаги действа, но ако има някаква вреда, направо ще се гръмна ooooh!

# 4
  • Мнения: 132
Отвара от джоден прави се като чай на нас ни помогна. Водата от овесени ядки не се препоръчва за бебета под 6м. защото съдържа глутен.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Боже, сега съвсем се обърках Embarassed, аз правя отвара от джоджен на сина ми, като има разстройство и го запича. Извинявам се на авторката, че избързах с даването на мнение, явно нещата хич не са ми ясни, но ги практикувам 5 години ooooh! Embarassed

# 6
  • Мнения: 22 513
Какво е млако, че да не му понася на АМ  newsm78 Ние се спасихме от запека с тази отвара /по предписание от педиатър/, после като дойде ред на сокчетата, я заменихме със сок от круши. Деси, действително ме интересува това за овесените ядки, защото съм го давала многократно като съвет и винаги действа, но ако има някаква вреда, направо ще се гръмна ooooh!
Млако е мляко Mr. Green...И въобще съм се изразила объркано... ooooh! Та овесените ядки съдържат глутен,който не е добре да се дава под 6м,заради възможността от развитие на алергия на стомашно-чревния тракт,наречена глусемия.Това е сериозна болест,цял живот си на диета и не се приемат храни,съдържащи пшеница.Затова се съветва да се избягва даването на пшенични продукти поне до 6м.А колкото до АМ-има млека,които не се отразяват добре на всички бебета,аз съм сменила 3,докато уцеля точното,защото бебо получаваше запек/давах рядко,защото кърмех,но му се отразяваше/Като казвам малко,имам предвид,че коремчето му се адаптира към новата храна-млякото и може затова детето да има запек.А може и да има колики,а не запек. Thinking

# 7
  • Мнения: 22 513
Боже, сега съвсем се обърках Embarassed, аз правя отвара от джоджен на сина ми, като има разстройство и го запича. Извинявам се на авторката, че избързах с даването на мнение, явно нещата хич не са ми ясни, но ги практикувам 5 години ooooh! Embarassed
Laughing Ами щом при теб действат-давай. Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ми, ние вече сме големи, но нали се борим за второ Blush ще са ми полезни тези знания; преди 5 години разчитах само на докторите, а то какво се оказва; не знаех, че може да има такива последствия! Благодаря ти за инфото, вече се ядосвам как никой не ме е предупредил за възможността да се развие подобна алергия #Cussing out При нас положението беше доста зле, защото се наложи да го отбия на 2 месеца /за което много съжалявах/, имаше само Фризолак и Хумана /поне това препоръчваха/, а Хуманата не го засищаше, та бяхме на Фризолак и запекът беше кошмар; предпочетох овесените ядки пред мъчението с термометъра Sad и добре, че е имал късмет. Благодаря, следващия път /дано е по-скоро/ ще съм наясно  bouquet

# 9
  • Мнения: 256
Точно Фризолак давам и аз. Комбинирам го с Фризовом, за да избегна запека, но уви. Препоръчайте по-добро АМ.

# 10
  • Мнения: 6 461
Точно Фризолак давам и аз. Комбинирам го с Фризовом, за да избегна запека, но уви. Препоръчайте по-добро АМ.

 Когато се роди големия ми син от родилно ми казаха да давма Фризолак.Получи се същата история като при вас.Минахме на Фризовом изцяло докато се оправи с акането .Но Фризовома го водят като лечебно АМ и след това минахме на Хумана .Всичко се оправи и повече съм нямала проблеми.
Мисля ,че всяко дете понася по различен начин млеката които се предлагат на пазара.
Втория ми син беше из цяло на кърма до 8ми месец и след това преминахме пак на Хумана.Отразяваше му се добре.
Как се справяте със запека при бебчетата и по колко пъти се изхождат през деня? Моята дъщеричка се напъва с часове и ака по 1 път на ден.
Поздрави!
Важното е ,че детенцето ака поне веднъж на ден.

# 11
  • Мнения: 5 362
Ако кърмиш яж повече спанак, круши и други разхлабващи храни; ако сте на АМ, запекът е почти неизбежен, вари овесени ядки, прецеждай и давай водичката. При нас помогнаха и двата варианта за съответния тип хранене; успех Peace
Peace

# 12
  • Мнения: 94
И моито бебе се изхожда един път на ден.А това,че се напъва ми прилича на колики.

Общи условия

Активация на акаунт