Вредна ли е по някакъв начин епидуралната упойка?

  • 6 226
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 811
Упойката забавя раждането,заЩото нямаШ 4уствителност и не напъваШ ефективно.В много държави от Западна Европа този вид упойка и въобЩе каквато и да е по време на раждане се отри4а.Последствия има и големи,както за бебето така и за майката при евентуално усложнение.
Родих без епидурална и никога няма да съжалявам,пак бих го направила.Опитай и ти  newsm10.

 Rolling Eyes
newsm12

# 76
  • Мнения: 1 404
И аз раждах без упойка,болеше ме толкова зверски и накрая почти бях в несвяст,когато трябваше да напъвам,смътно си спомням,че ми натискаха корема,викаха,после научих,че почти се е стигнало до форцепс.Ако някога пак забременея,бих родила с упойка.

# 77
  • Мнения: 1 267
родих нормално на почти 30г. Док ми каза, че видиш ли съм малко възрастна за първескиня и може раждането да не протече гладко. таратанци! изкарах 4-часовите контракции на крак( гравитацията играе също роля, за скъсяване на родилния процес). бях изключително мотивирана и спокойна, дишах правилно и не мислех въобще за болката, исках час по-скоро да видя бебо, това ми даваше страшно много сили
приятелката ми роди с епидурална и твърди, че от инжекцията се е чувствала ужасно месеци напред. все пак епидуралната е наркоза

# 78
  • Мнения: 22 777
Кога си раждала  newsm78.Като гледам детето ти е доста големи4ко...Медицината се развива а с нея се натрупва и опита.Някои неЩа се орти4ат с времето,както е с епидуралната.Специално за раждането говоря,а не за операции.И ,когато казвам З.Европа имам  в предвид например Германия.И последствия има,има и достатъ4но литература по въпроса Wink.
Съгласна съм ,дай материал.Аз намерих единствено,че бебето понякога не може да засуче ефективно,заради упойката.Друго не.Дай инфо.,щом имаш нещо предвид.Нека и майките живеещи в други страни да кажат.Това е интересно да се има предвид ,ако са такива практиките.Раждала съм преди 3г и 10 месеца,както се вижда в лентичката. Peace


Общи условия

Активация на акаунт