Температура за отглеждане

  • 1 244
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Здравейте, бебенцето ми е на месец и половина-отопляваме се с печка на дърва и през деня температурата е 23-24, но през нощта пада до 19-20. Лекарката каза, че това е проблем, а някъде бях чела че темп. за спане трябва да е по-ниска от обичайната дневна и незнаем какво да правим, а все някакво решение трябва да има Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 915
23-24 е твърде висока, максимум се препоръчва 22 градуса. Дневна - от 20 до 22, нощна - 18-19 градуса.

Възможно ли е да оставяте вратата на стаята притворена, за да се намалява малко температурата в стаята? Да проветрявате по-често, за да влиза свеж въздух, а вечер да изгасяте печката по-рано от обичайното, за да падне температурата по-ниско за през нощта?

# 2
  • Мнения: 2 849
Добра е температурата през деня .Ако ти се струва вечер ,че е по-хладничко ,завивай бебето добре ,но на по-ниска темепература се спи по-добре .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
Не знам,кой е прав,изглежда всеки лекар казва различни неща.Нашето педи ми каза температурата на стаята да бъде между 16-20 градуса,само когато го къпем трябва да е малко по-висока 23-26 градуса.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не разбрах кое е проблем според лекарката ти - дневната или нощната температура? На мен единствено дневната ми се вижда повече, нощната си е ОК. Дневната при нас е 21 градуса - вечер 19.

# 5
  • Мнения: 718
 Изчетох всичко за температурата в детската стая,но все пак си мисля,че и тя трябва да се определя от това как се чувства бебо.Аз останових,че когато е по-топличко бебо спи без да се буди до сутринта.........,а когато е в рамките на 20 градуса ,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се буди през ноща........Не е от глад,защото не я храня през ноща и тя не иска и не плаче.............не е напикана и т.н............може и да не е от температурата.,но до сега съм направила 4-5 пъти опити и резултата е един и същ......-на топло спи(около 23 градуса),на по-хладно НЕ (около 20 гр).Иначе си проветрявам редовно и мисля,че въздухът си е свеж и чист...........

# 6
  • Мнения: 2 019
добре ви е температурата

# 7
  • Мнения: 201
И аз мисля, че и дневната и нощната температура са си идеални.  thumbsup

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Ние се гледаме на 19-20.Не пускам парно дори като го къпем и мисля,че се чуства добре иначе му се потят ръчичките  като е по топло.Всяко бебе си е различно така че се води по него

# 9
От педи то знам,че температурата през деня трябва да е 20-25 градуса,а през нощта 18-20 градуса.Аз никога не поддържам толкова висока дневна температура,предпочитам дъщеря ми да е здраво облечена,но да стой на по-хладно.През нощта също-добре завита и облечена.  ::

# 10
  • Мнения: 1 104
Според мен температурата ви е добра. Може би дневната е малко по-висока, но знам ли.То всеки има различно мнение и никой не може да каже кое е най- доброто  за бебето. От лекар до лекар - разликата е ограмна.

# 11
  • Мнения: 6 461
Здравейте, бебенцето ми е на месец и половина-отопляваме се с печка на дърва и през деня температурата е 23-24, но през нощта пада до 19-20.
През деня поддържаме 22 градуса ,а през нощта 19-20градуса,но не повече.... Peace.

# 12
  • Мнения: 5 362
Нощната Т ви е много добра даже,но дневната ми се струва висока.
Вкъщи стоим на 21-22 през деня и 19-20 през нощта.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И на мен ми се струва ,че дневната е малко висока.Ние бяхме и сме на около 21 през деня,и 19-20 през ноща.А за къпане около 23-24.

# 14
  • Мнения: 232
И аз мисля, че и дневната и нощната температура са си идеални.  thumbsup
И ние чяхме с печка на дърва миналата зима,когато бяхме колкото вас и си ни беше супер! newsm68  love001  love001  love001 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт