Трапезата за Бъдни вечер (ястията, не сладки!)

  • 47 506
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
На втора страница в тая тема има дадена рецепта за картофени пантофки. Дайте идеи с какво могат да се напълнят, че там е дадено с картофено пюре, а ми се иска нещо различно от картоф. Или пък пюрето да се смеси с краставички примерно, но и какво още newsm78? Предполагам, че сирене не може, защото искам да ги приготвя за Бъдни вечер. Някакви идеи?

към краставичките вървят и парени чушки. или със задушени зеленчуци, но не в масло, а в олио. аз обичам маслини и затова пълня с маслини. можеш да си избереш и маслини с чушка вътре примерно. смесваш маслините с пюрето, може и краставички и готово  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 776
simplyaven, за маслини наистина не се бях сетила. Ще стане вкусно с тях. Не че изцяло ще спазя традицията. Но поне за някои неща. Благодаря за идеята Hug!

# 47
  • Мнения: 242
Как се прави тази пълнена тиква с локум и плодове?

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Как се прави тази пълнена тиква с локум и плодове?


.................
Аз наскоро правих по тази рецепта

# 49
  • Мнения: 3 034
simplyaven, за маслини наистина не се бях сетила. Ще стане вкусно с тях. Не че изцяло ще спазя традицията. Но поне за някои неща. Благодаря за идеята Hug!

за нищо  Hug ами те и маслините са постни  Grinning

# 50
  • Мнения: 4 668
В къщи не сме големи любители на постното , така че ще приготвя по - малко неща . Не обичаме нито сърми , нито постни чушки  Confused Крива работа .Спряла съм се на : гъби с ориз , боб яхния , салата от печени червени чушки , ошав и плодове . Тиквеник не ми се прави - ще купя от готовите баници с тиква  Simple Smile

п.п. Тази тиква е страхотна  Peace

# 51
  • Мнения: 3 034
аз пък броих, броих, после купувах, купувах и сега съм го докарала до осем ястия  Confused не ща да се сбогувам с нито едно, та ще се наложи да добавям  Laughing

# 52
  • Мнения: 9 776
аз пък броих, броих, после купувах, купувах и сега съм го докарала до осем ястия  Confused не ща да се сбогувам с нито едно, та ще се наложи да добавям  Laughing

Изброй, моля, подред на номерата Laughing. Аз днес правих баклава и сладки, за утре пантофките и питка, едни топчета от сирене, една салата съм замислила. Обаче като за Бъдни вечер май само питката и пантофките стават Wink.

# 53
  • Мнения: 308
На Бъдни вечер тази година трапезата ни отново ще бъде традиционна: питка, салата от варени картофи и праз, леща, постни зелеви сърми, пълнени чушки с боб, ядки и за десерт днес направих баклава.

# 54
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моите ястия за Бъдни вечер ще са:

1. питка, мед
2. сърми и чушки с ориз
3. салата от зрял боб с кисели краставички и печени червени чушки
4. салата зеле и моркови
5. жито с мед и орехи
6. плодове
7. тиквеник

Отделно в съд ще има: орехи, лук и чесън.
За пиене: ракия, вино и компот.

Желая Весели празници на всички!  Hug

# 55
  • Мнения: 3 034


Изброй, моля, подред на номерата Laughing. Аз днес правих баклава и сладки, за утре пантофките и питка, едни топчета от сирене, една салата съм замислила. Обаче като за Бъдни вечер май само питката и пантофките стават Wink.

аз традиционните яденета слагам:

1. питка
2. мед
3. чесън
4. орехи
5. боб чорба
6. сърмички
7. сушени плодове
и сега осмото се явяват или тиквеника, или плодове пресни, иначе десерт няма никакъв  Crazy и ще оставя и двете май  Laughing ама пък трябва да махна маслините, пастета от орехи и чесън (а го обожавам)  Rolling Eyes сложна работа  Laughing

аз знам, че се брои всяко различно ястие, та затова така... а не мога да махна орехите, нали по тях си гадаем каква ще е годината, нищо че ги има и в пастета. еййй, и плюскането изисква математика  Mr. Green

а, ето че забравих любимите ми печени ябълки с мед и орехи  Crazy мда, пак допълвам, че и туршията съм забравила  Laughing загубих им бройката  Whistling

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 20:42 от simplyaven

# 56
  • София
  • Мнения: 10 858
Това са моите ястия:

1. Питка
2. Мед
3. Орехи
4. Сухи чушки с пълнени с боб
5. Зелеви сърми
6. Боб чорба
7. Лук
8. Чесън
9. Чеснов пастет
10. Ошав
11. Сушени сливи
12. Сушени череши
13. Тиква с мед и орехи

Моята трапеза е една и съща всяка година.

Искам да питам - аз броя лук и чесън като отделни неща. Но ги слагам в една панерка, ей така за адета. Как се броят отделно или заедно?

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 08:56 от Вивиан

# 57
  • Мнения: 2 111
Моите ястия са 9:
1.сухи чушки с боб
2.тиквеник
3.мед
4.жито
5.ошав
6.орехи
7.лук
8.чесън
9.семки-тиквени,слънчогледови
Не мога да си спомня къде съм  чела,че питата с паричка не се брои.
И отделно е хубаво да има купа с пресни плодове и кана с вино-също не ги броя.

# 58
  • Мнения: 2 550
Ето и моето меню. Няма да се престаравам, защото не ми се готви, а и не ми е коледно.

1. Питка с мляко, не е постна.
2. Ошав
3. Печени сухи чушки, пълнени със стъркан боб.
4. Баклава
5. Лютеница
6. Сърми със сини сливи
7. Плодове някакви
8. Баница с тиква, орехи и канела
9. Зеле с моркови и соеви кълнове.

Я, не са толкова малко...9 си е добра бройка. Верно, че мое производство са 2-3, ама и това е нещо Simple Smile

Как се прави този чесън, който чета в менютата ви?

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 11:03 от Марчето

# 59
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз съм подготвила:

Питка
пиперки с боб
пълнени тиквички с ориз
маслини
салата зеле и моркови
плодове
за десерт- боровинкив пай и ябълков щтрудел, но ще оставя само едното, другото отива за Коледа.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт