Моля за помощ и съвет жени в подобно положение !

  • 1 006
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте в момента съм бременна в девета седмица , но съм изложена на постоянен стрес . Преди 4 седмици получих леко кървене , но за щастие се оказа , че не е аборт и ми изписаха дуфастон и но шпа , които още пия и в крайна сметка никой не ми обясни каква е причината и същия ден кървенето спря . След това в период през 5 дни ми се появява само по 1 - 2 капки кръв и гинекологът ми казва , че това не е опасно и да продължавам да пия хапчета . Малко успокоение е това че в 7 - мата седмица се появи сърдечна дейност и плодът се развива добре. Но с това леко прокървяване съм в постоянен страх , а казват , че всичко е наред . Моля , който е имал подобни симптоми да каже знае ли на какво може да се дължи , защото всичко за което се моля сега е бебето да е добре .
Благодаря .

# 1
  • Мнения: 270
не се притеснявай и аз прокарвах в 9г.с аз сьшто пих дуфастон и но-шпа и сега сьм добре всичко ще омине само трябва да лежиш.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 131
С първата си бременост прокървявах до 4ти месец около датата на която трябваше да ми дойде / даже поради тази причина по-късно разбрах, че съм бременна, защото мислех, че ми е дошло Embarassed/- биха ми инжекции, пиех лекарства и след третия месец кървенето спря. Това се случва при много бременни. Най-важното е да се успокоиш, да се пазиш и да слушаш доктора си.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 245
И аз прокървих в 9г.с. Отидох при една гинеколожка в близката поликлиника, която също ми предписа дуфастон и но-шпа. Няколко дни след това майка ми научи, че съм и бременна и за проблемите  около това. Когато разбра, че пия дуфастон, веднага ме заведе при нейни гинеколог, който се хвана за главата като разбра какво лекарство ми е изписала онази гинеколожка (той самият го беше изписвал на майка ми, но...заради начална фаза на рак!)
Спрях дуфастона на момента, но какво ми изписа той въобще не си спомням. Свалям шапка пред този гинеколог, невероятен е  newsm10

# 4
  • Мнения: 1 555
При мен също се беше появило леко прокървяване точно около 9 г.с. но лекарката ми даде нош па и утрогестан и всичко спря! Не се притеснявай, нито си единствената, на която се е случило, сега най-важното за вас двамата с бебчо е да растете  Grinning и да сте спокойни !
Но за да си съвсем спокойна гледай повече да полежаваш !!!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Повечето жени в днешно време са изложени на всякакъв вид стрес и емоции от цялата палитра на живота и много рядко има такива, които прекерват цялата бременност безпроблемно. Аз също бях в групата на бременните с постоянни проблеми още от четвъртата седмица: то не беше кървене, контракции, болежи и бодежи, най-редовно подувах главите на мамите от форума и в крайна сметка пожеланията им се сбъднаха - всичко беше наред и си родих здраво прекрасно бебе Боби!
Ами сега и аз ти желая същото: дебел, здрав, кротък бебо  bouquet

# 6
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
   И аз прокървих-в осма седмица. Пиех Бусколизин и слагах вагинално Утрогестан. 
   Не се стресирай-това е най-важното. Щом всичко е преминало,не го мисли повече.
                          Hug  bouquet Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 2 044
Когато разбра, че пия дуфастон, веднага ме заведе при нейни гинеколог, който се хвана за главата като разбра какво лекарство ми е изписала онази гинеколожка (той самият го беше изписвал на майка ми, но...заради начална фаза на рак!)

Дуфастона го изписват за задържане.А по въпроса-аз имах отлепване на плодния сак в 5г.с.,имах кафеникаво зацапване и ме приеха за задържане в болница,слагаха ми инжекции папаверин,пиех нош па и слагах вагинално утрогестан-което е същото като дуфастона ,но по -пречистено.Така че съвета ми е да си намериш свестен лекар и да го слушаш NaughtyИначе не се притеснявай ,щом бебето се развива,всичко е ок Wink

Общи условия

Активация на акаунт