има ли някой с проблеми на щитовидната жлеза

  • 16 260
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 456
само да ви осведомя,4е се оказа,4е нямам проблеми с жлезата,а просто компетентните бургаски лекари не ми раз4етоха изследванията,а аз сама видях,4е отговарят на бременна.Всъщност се оказа,4е съм бременна.Сега се радвам на 3 месе4ния си сладък син Симеон.Дай боже всекиму такива резултати!
Ти сериозно ли? Боже !!!

Честито!!! Много, много радост да ти носи малкият сладур!!!  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 732
Чудесно -да е жив и здрав Симеон Hug

# 32
  • Мнения: 3
Здравейте, има ли някой от вас, на който да му е правена ендоскопска опрация на щитовидната жлеза? Защото пред мен има две възможности нормална или ендоскопска операция и съм много объркна!  Thinking

# 33
  • Варна
  • Мнения: 956
Здравейте, има ли някой от вас, на който да му е правена ендоскопска опрация на щитовидната жлеза? Защото пред мен има две възможности нормална или ендоскопска операция и съм много объркна!  Thinking

A къде правят ендоскопска ?
Аз като се оперирах преди 4 год. ми казаха, че в БГ не правят такива и си ме резнаха  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 3
Във Военна болница се правят ендоскопски операции и е сравнително от скоро. Опитвам се да открия някой, който вече е бил опериран по този метод, но не откривам никакви коментари.

# 35
  • Мнения: 820
Здравейте и от мен. Изчетох целия форум и искам да споделя и моя проблем. Преди няколко дни ми откриха Тиреоидит на Хашимото, като това което ме притеснява е единствено е че нямам други симптоми освен оскъдна менструация. Изследваха ми и хормона tsh - той е в норма но имам високо ниво на антитела MAT - 800. Предписаха ми ел-тироксин и селен. В същото време планирахме бременност, но по думите на моя гинеколог при това положение трудно ще забременея. Въпроса ми е дали наистина ще имам проблеми със забременяването и колко време ще трае това леченеи? Благодаря предварително на всички, които ще отговорят!

Меги и аз съм с Хашимото и съм бременна в момента. Хашимото създава проблеми не толково със забременяването, колкото с износването на плода. Аз освен селен пия и аспирин. Ако целиш забременяване мога да ти препоръчам репродуктивен ендокринолог, които да те подготви за бременност и да те проследи до края.

# 36
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен, бихте ли ми препоръчали добър хирург за операция на щитовидната жлеза. Спешно се нуждая от помощ.Благодаря ви.

# 37
  • Мнения: 13 762
Днешният "24 часа" има притурка - 50 въпроса за диабета и щитовидната жлеза.
 

# 38
Здравейте и от мен  bouquet

Аз имам Базедова болест, която ми откриха от преди близо една година. Все още обаче не мога да се похваля с добри резултати и подобрение на нивото на хормоните ми Sad
Искам обаче да Ви попитам имали ли някакви проблеми ако искам да забременея. Потрудено ли ще забременея с тази болест и ако това стане Praynig има ли някаква опасност за детето?
Говорих с моя ендокринологии и той ми каза в никакъв случай дори и да не си го помислям, но го искам. А когато ми откриха болестта момичетата от форума много ми помогнаха, затова отново се обръщам към вас  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 679
carina, Моя приятелка я оперира доц. Сечанов

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 11:35 от Smiley*

# 40
  • Мнения: 495
Bubchetoooo,смени си ендокринолога.Аз сьм с базедова от 7годишна.Имам няколко помятания,тежка бременност и раждане.Едвам устисках до 7 мес. и родих момиченце.Но НИКОИ тогава не ми каза,че се помята заради тази болест.Имам приятелка,и тя роди ,но без проблеми.Сега вече знам.Можеш да забременееш,но трябва да бьдеш наблюдавана,да се следят хормоните и евентуално да приемаш медикаменти.Този лекар без нужда те обрича.Можеш да имаш дете.Има много болни жени.Те да не би да са бездетни?

# 41
Много ти благодаря elbosi  bouquet
И да ти е жива и здрава малката принцеса!!! Heart Eyes
Май наистина трябва да го направя и да събера повечко медицински мнения.
Но с приятелят ми много искаме детенце!!!!  Praynig
Но ще видя на какво мнение са лекарите Simple Smile
А и elbosi, много ме обнадежди, мила, благодаря ти!  bouquet

# 42
  • Мнения: 495
След като искаш толкова силно да имаш дете нищо не трябва да те спира.Няма нищо по-прекрастно от това да гушнеш детето си.Не може да се сравни с нищо.Още повече,че ще имаш подкрепа.И двамата го желаете.Трябва само спокоиствие.Дано случиш на подходящ ендокр.,които сьвместно с гинеколог да проследи бьдещата ти бременност.Бьди смела и упорита.Не се отказваи от това,което искаш.

# 43
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен!
И аз имам тир.на Хашимото и искам да попитам тези от вас, които са със същото заболяване, под каква форма приемате "селен"-като лекарството "цефасел" ли?

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Другата тема за щитовидната жлеза нещо замря, затова ще публикувам и тук въпроса си.

Момичета, напоследък проучвам информация за хранителни добавки, които могат да помогнат при проблеми с щитовидната жлеза. Чували ли сте за продуктите Ентеросан? Има различни видове,а Ентеросан Т се препоръчва за нашия проблем. Някой ако знае повече по въпроса, да пише. В Google дори открих, че са правили опити с тези продукти с деца в Детска клиника на ВМИ - Пловдив. Все още се знае малко, обаче.

Общи условия

Активация на акаунт