Гледайте Карбовски тази вечер

  • 3 376
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Филма с Карбовски го хванах от средата, но се оказа че познавам хората. Лятото бях с децата на Юндола и ходихме до Св. Петка да пием кафе на джезве. Понеже искахме истинско кафе приготвено на жар ни упътиха към една къща където сервирали такова кафе на гостите. Къщата беше на тези две жени. Атидже и Джамиле бяха там с мъж който се представи за мъж на Атидже и баща на Джамиле. Не знам дали беше въпросния Али или пък споделената любов на Атидже, но си седеше там с тях и изглежда живееха семейно. Джамиле ни направи кафето (най-страхотното кафе което съм пила). Мъжа ни разказа че е работил известно време по строежи в София за да ги издържа, но се е прибрал на село. Джамиле ни разказа че е пълна отличничка и че в училище имат компютри на които обича да седи, но госпожите не дават да се седи много. Леля ми, изрично се поинтересува за живота на Джамиле и другите деца в училището тъй като работи в инспектората и инспектира селските училища. Учениците си учат като навсякъде другаде.
Всички бяха много натъжени като им разказахме че е изгоряла предната вечер най-голямата дискотека в Пазарджик (ларгото). Разказаха ни че всеки петък водят с колата Джамиле на дискотека там защото пеят на живо фолкпевици. Ха познаите дали ще влезе там момиче със забрадка и потури? Убедена съм че преди да влезе в дискотеката се облича като останалите момичета. Е може би не по сутиен и гол пъп, но не и със забрадка. А пък майката живее или със бащата или с другия мъж и селото ги е приело.
Не казвам че Карбовски лъже, но ми се струваче има и малко художествена измислица във филма. Мъжа с който живеят се мерна по едно време в камерите, но никой не го пита какъв е и какво прави там.
Добавям че съм със най-добри чувства към Джамиле. Страхотно момиче. Умно и красиво. Разбрахме че е най-добрата ученичка в училище.
И майката и мъжа ни направиха впечатление на добри хора и щастливо семейство. А кафето и гостоприемството им са страхотни. Не са кафене, но щом се появихме - група от 16 човека, ни настаниха по диваните, направиха ни кафе и ни взеха по 20 ст. на кафе като не дадоха да се издума за бакшиш. Забавляваха ни с разкази и ни поканиха пак да отидем. Разказаха ни че още бабата на Атидже е предлагала така кафе на гостите, после майка й, която като умирала казала на Атидже че ако не предложат кафе на гост и го върнат ще се обърне в гроба.

# 46
  • Мнения: 2 759
       Незнам докъде точно се простира истината, но пак ми изглежда страхотно... Само за дискотеката не вярвам ама хич  Naughty...

# 47
  • Мнения: 25 571
Между другото, и в наши дни се крадат момичета за женене. Някои от тях са даже малолетни, т.е. под 14 години. Всички знаем за кой етнос става въпрос, все пак. Крадат ги от училище най-често. Една от причините хората от този етнос да не си пращат децата (най-вече момичетата) на училище. Всички го знаят. И закони има. Няма кой да ги спазва, обаче. К`во толкоз, някаква си педофилия...
Много момичета са продадени от родителите си. Пак от същия етнос. Всякакви природо-, хумано-, ромо-, човеко- и прочие псевдозащитници и Хелзинкски комитети удобно си затварят очите.
Тъй, де, к`во толкоз станало - поредното продадено и изнасилено цигане. Нас к`во ни пука? Цигането няма да тръгне да се съди в Страсбург, я! Пари оттук няма да капнат, тъй че да се правим, че не знаем!  Sick
Мила родна картинка!
Ама иначе друго си е да се потрисаме от нещо, станало много удобно преди цели 18 години. Т.е. - с изтекла давност...

ПП Човекът, който се мяркаше наоколо, край жените и им подсказваше какво да говорят, не беше ли ходжата?  newsm78

# 48
  • Мнения: 2 759
ПП Човекът, който се мяркаше наоколо, край жените и им подсказваше какво да говорят, не беше ли ходжата?  
        A-a-a, там беше на последното интервю, ама нищо не е подсказвал  Naughty
        За педофилията: Атидже е била на 18 и мъжа и е бил на 18...  От друга страна, всичко под 35 си е жива педофилия, ама нейсе  Mr. Green...

# 49
  • Мнения: 25 571
Мечо Пух, прочети по-внимателно думите ми. Не споменах педофилия по адрес на жената от предаването, говоря за всички цигански момичета, които и до ден днешен крадат/продават за булки! Много от тях са под 14 години даже.
Да си чувала за 12-годишна, заведена на гинеколог от свекървата, притеснена, че снахата от една година е у тях, а още не е забременяла? И отговора на гинеколога, че как ще забременее, когато още не й е дошъл мензисът? Аз съм го чувала. От устата на свекървата...
Що се правите на луди, като всички знаем какво става с тези момичета? Ама нали техните хора правят го това и не може да мине под графата "расова дискриминация", не е никак интересно!
Иначе всички сме мноооооого толерантни и мрем да обвиняваме в расизъм всеки, който посмее да се оплаче от произвола на същия този етнос!  Sick
Иначе "Ох!" и "Ах!" за гораката туркиня, дето я били откраднали преди 18 години. А и турски момичета се крадат все още! В техните села също спират момичетата от училище, щом станат 6-7-8 клас, точно по тази причина - да не ги откраднат! И ако ще ги женят, поне родителите да имат правото на избор, а не да са поставени пред свършен факт (и без съответната сума, ама това са подробности...)

# 50
  • Мнения: 15 169
Този начин на живот или близо до него не е необичайно явление в малки села. Това, че има предхождаща драма така поне се представя може би прави нещата по любопитни. В никакъв случай не искам да намесвам етническата принадлежност. Има български семейства, кротки, мирни без драматизъм в живота, живеещи по същия начин и са щастливи. Имат си техните желания, мечти, цели. Едва ли им идва наум, че някой може да ги съжалява или съди за начина, по който живеят. 

А за арабските държави мога само да кажа, че там жените са наясно с правата и задълженията си. Лично аз го приемам този начин на живот. Единственото, което не проумявам е многоженството.

# 51
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
       Незнам докъде точно се простира истината, но пак ми изглежда страхотно... Само за дискотеката не вярвам ама хич  Naughty...


Ами на мен не ми беше трудно да повярвам докато ги слушах как говорят и как се държат. А е като помислиш че по принцип не живеят в пълно подчинение на разбиранията им защо се чудиш. Джамиле все още е ученичка при положение че при тях на тази възраст момичетата са вече женени. А майката щом е дръзнала да напусне мъжа и да си гледа сама детето както разказа или пък този мъж с който я видях е възлюбения й и тя живее с него защо и да не води дъщеря си на дискотека. През цялото време докато бяхме там от телевизора гърмеше фолк и момичето знаеше имената на всички певици. А пък и аз съм от Пазарджик и имахме в гимназията няколко такива момичета от селата. Те се опитваха да се държат като нас за да не бият на очи. Обуваха дънки под полите и докато бяха в града натъпкваха полите в чантите, сваляха забрадките и почти не се различаваха от другите. На фона на 500 човека випуск обаче имаше 5-6 помакини, повечето не продължават в гимназия а си остават в къщи да помагат или се женят. Така че Джамиле мисля че не е обикновено момиче.

# 52
  • Мнения: 13 512
... Единственото, което не проумявам е многоженството.
това и те не го приемат,затова толкова\ много треперят на  мъжете си

# 53
  • Мнения: 2 759
      Как`Сийке, много добре видях, че имах предвид един етнос, дето всички го знаем, но не разбрах защо го намеси в темата. Същият въпросен етнос не мисля, че може да бъде сравняван с българи или турци нито откъм степен на образование, нито откъм начин на живот, нито духовни ценности. Ша ма прощават всички разномислещи. Затова и се пошегувах - в темата, която обсъждаме мисля, че не може да става и дума за педофилия.
     
Джамиле все още е ученичка при положение че при тях на тази възраст момичетата са вече женени.
      Джамиле навърши седемнадесет, нали? Еми как ще са женени на тази възраст? Нямам такива познати турци, дори напротив - с добро образование и още по-добро възпитание. Имам предвид в България, но в особено забутаните села на Анадола може и да е различно... Тук турците са трудно различими от българите - бели, руси, интелигентни, макар че жените са винаги прилично облечени. Което лично аз смятам за положителна черта, де  Mr. Green.
      Била съм и в турски села, от тия, неотбелязаните на картата, с изцяло турско население - хората бяха страшно мили и възпитани, за повече нямам спомени и преценка, тъй като бяхме с преводач.
      И върху помакиня имам наблюдения, ако някой се интересува - но тя не беше особено интелигентна, макар и висшистка  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 803
Не съм гледала въпросното предаване, но тъй като вашите коментари възбудиха любопитството ми го потърсих в нета. Ако някой го е изпуснал или иска пак да го гледа, го намерих тук: http://torrents.bol.bg/details.php?search=%22Otechestven+front%22&id=24807

Общи условия

Активация на акаунт