Малка гърда

  • 597
  • 8
  •   1
Отговори
Едната ми гърда стана малка и празна (най-много 10мл изцеждам).Детето ми е на 2мес.Храня го само от другата.Мисля,че не ми стига и дохранвам с 60мл. Фризолак.Някои имал ли е такъв проблем? Помогнете ми моля ви.

# 1
  • Мнения: 3 423
чуството ,че гърдата ти е празна,малка е твое лично усещане,количеството кърма не се влияе от големината на гърдите а от количеството жлезиста тъкан в тях-това по принцип
на мен също понякога ми се е случвало да мисля ,че гърдите ми не са напрегнати ,но после бебока ми изсукваше нужното си количество и това ме успокои ,че явно, как аз ги чуствам нищо не означава
давай на бебочето да си суче от проблемната гърда-то е най мощната помпа и после цеди с помпичката,така ще стимулираш повече млекопроизводство
успех и не се плаши,всичко ще се оправи  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 829
На мен ми се случи нещо подобно. Понеже нощем в просъница не знам от коя гърда давам няколко нощи подред съм давала само едната гърда- като резултат тази, по-употребяваната беше напрегната (нали изведнъж е започнала да произвежда повече мляко), а другата- видимо по-малка и много мека. Реших проблема като няколко дена давах повече по-малката гърда, и сега са ми еднакви Laughing
Дори и да ти е празна едната гърда по някакви причини (което едва ли е така), това не значи че кърмата ти е малко. Тук във форума имаше няколко майки, които кърмят само от 1 гърда (поради медицински причини или просто отказ на бебето да суче от другата), както и майки, които кърмят близнаци.
Можеш да се опиташ да даваш по-празната гърда първа и всеки път след нея- по-пълната. А добавката можеш постепенно да намалиш и да я махнеш. Разбира се ако ти искаш.
 Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Ако си послушала съвета на някой педиатър, че трябва да даваш само от едната гърда на хранене, то трябва да го оборя.
Една моя приятелка така спря да кърми още първия месец!
Ако искаш да стимулираш кърмата и в малката гърда, започвай кърмене с нея, да изсуче всичко, после веднага го прехвърляш на голямата да досуче. Следващия път пак така до момента когато остане мляко в голямата гърда след като е сукало. Тогава започваш да ги редуваш, като винаги предлагаш и другата гърда да досуква.
Много е важно да не спазваш режим (на 3 часа), а да даваш по-често, когато бебето си поиска!
Така може да спреш и АМ, стига да искаш...

# 4
  • Мнения: 819
Аз смятам,че чувството е измамно,щото и при мен е така,ама си кърмя и от двете.Така първо ще стимулирам малката,после няма да докарам до свръхпроизводство и оттам проблеми,голямата.Успех!!!!

# 5
  • Мнения: 8 917
чуството ,че гърдата ти е празна,малка е твое лично усещане,количеството кърма не се влияе от големината на гърдите а от количеството жлезиста тъкан в тях-това по принцип
на мен също понякога ми се е случвало да мисля ,че гърдите ми не са напрегнати ,но после бебока ми изсукваше нужното си количество и това ме успокои ,че явно, как аз ги чуствам нищо не означава
давай на бебочето да си суче от проблемната гърда-то е най мощната помпа и после цеди с помпичката,така ще стимулираш повече млекопроизводство
успех и не се плаши,всичко ще се оправи  bouquet

Напълно съм съгласна - няма за какво да се притесняваш Peace

# 6
  • Мнения: 1 382
Давай му от малката да се възстанови нормалната лактация  Peace

# 7
Аз направих мастит на дясната гърда на третата седмица, болеше ужасно, но не съм спирала да кърмя, нито съм дохранвала въпреки съветите на педиатърката. От тогава тази гърда ми е по-чувствтителна, винаги почвам с другата и я давам по-продължително време, тя си се пълни повече, а дясната винаги си седи по-празна. В началото се шашках, че дясната гърда ми е по-празна и само ги опипвах. newsm47 Детето ми е на 1 година и 5 месеца.Продължавам да го кърмя.  Млякото винаги му е стигало . Чела съм даже, за случаи, когато по някаква причина майката не може да кърми от едната гърда, но  кърми детето съвсем успешно само от другата. Както са писали по-горе гърдите са млечни жлези и те произвеждат мляко, когато се стимулират. Давай на детето смело, по-празната гърда и няма да имаш проблеми. newsm10

# 8
  • Мнения: 232
На мен ми се случи нещо подобно. Понеже нощем в просъница не знам от коя гърда давам няколко нощи подред съм давала само едната гърда- като резултат тази, по-употребяваната беше напрегната (нали изведнъж е започнала да произвежда повече мляко), а другата- видимо по-малка и много мека. Реших проблема като няколко дена давах повече по-малката гърда, и сега са ми еднакви Laughing
Дори и да ти е празна едната гърда по някакви причини (което едва ли е така), това не значи че кърмата ти е малко. Тук във форума имаше няколко майки, които кърмят само от 1 гърда (поради медицински причини или просто отказ на бебето да суче от другата), както и майки, които кърмят близнаци.
Можеш да се опиташ да даваш по-празната гърда първа и всеки път след нея- по-пълната. А добавката можеш постепенно да намалиш и да я махнеш. Разбира се ако ти искаш.
 Hug
Peace

Общи условия

Активация на акаунт