бременност и котка

  • 31 299
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
 Първо - Честито, лека и щастлива бременност!
Аз бременях с персийка, целия си живот съм живяла с котки.  Wink
Мисля, че ако животинчето не излиза, здраво е ( ваксинирано и обезпаразитено), проблем няма да има. Честно да ти кажа, мисля, че прекалено ги набеждават тези животинки по отношение на алергии, токсоплазмоза и пр. По отношение на последното, не е гаранции, че няма да се разболееш също ако консумираш недобре - измити зеленчуци, недобре термично обработени месни продукти и т.н. Все пак за твое лично успокоение те съветвам да си направиш изследване, както и да не чистиш ти котешката тоалетна. Но щом писаните не излизат (както го правят кучетата, душат и ходят къде ли не, и в този смисъл ми се струват много по - неподходящи, нечистоплътни, шумни и изморителни откъм грижи за една бременна жена...), мисля, че няма проблем. Hug

# 16
  • Мнения: 1 273
В момента живея с котка. Имам я от бебе и не мога да си представя как ще живея без нея. Ваксинираме я и я обезпаразитяваме редовно, а като се реди бебо живот и здраве ще живее в кухнята известно време. Относно тоалетната- тъй като няма кой да я чисти я чиста аз (задължително с ръкавици и после се мия няколко пъти със сапун) и това е. Успех и лека бременност

# 17
  • Мнения: 372
Мисля, че ако животинчето не излиза, здраво е ( ваксинирано и обезпаразитено), проблем няма да има. Честно да ти кажа, мисля, че прекалено ги набеждават тези животинки по отношение на алергии, токсоплазмоза и пр. По отношение на последното, не е гаранции, че няма да се разболееш също ако консумираш недобре - измити зеленчуци, недобре термично обработени месни продукти и т.н. Все пак за твое лично успокоение те съветвам да си направиш изследване, както и да не чистиш ти котешката тоалетна. Но щом писаните не излизат (както го правят кучетата, душат и ходят къде ли не, и в този смисъл ми се струват много по - неподходящи, нечистоплътни, шумни и изморителни откъм грижи за една бременна жена...), мисля, че няма проблем. Hug
абсолютно съм съгласна  Simple Smile
 Честито и лека и безпроблемна бременност.  bouquet
И аз съм с котка, през цялата бременност беше с мен, спеше в леглото ни, единствено първия месец след като се роди малкия стоя на терасата /и то най-вече по настояване на майка ми, че беше в къщи да помага/, но вече си е с нас в стаята.
Предполагам, че си с изграден имунитет срещу болестта, но от нея може човек да се зарази и от колбаси, месо, кайма, мръсни плодове... Пусни търсачката има много теми по въпроса. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 362
Аз не бих рискувала.(Ние костенурки имахме и ги махнахме,а какво остава за котка.)

# 19
  • Мнения: 280
Аз също имам котка, но няма да рискувам. След два дни котката ми се изнася на квартира в свекървата и там ще си живее Grinning .Така ще мога да си я виждам и да знам как е и няма да се притеснявам от болести и т.н. Пък и мойто коте е доста палаво и е абсурд да живее с бебе. Напада всичко което се движи и мърда, уж на игра , но си е опасно.

# 20
  • Мнения: 2 388
Ако си живяла с нея дълго и е ваксинирана - няма от какво да се тревожиш. Аз имах котка, като забременях първия път и отключих силна алергия, която прерасна в астма. Не се плаши. Стават и такива неща. Ако обаче усетиш и най-малкото кихане, сърбеж в очите или кашлица - махай я веднага. Аз обите си изплаках, но бебето и ти сте по-важни

Успех и леко бременеене

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Цитат
Аз не бих рискувала.(Ние костенурки имахме и ги махнахме,а какво остава за котка.)

Нещо не мога да схвана къде е риска?То по тая логика и месо не трябва да ядат бременните и зеленчуци от пазара newsm78!
 Гледай си животинчето,само не му пипай фекалиите с голи ръце,прави си изследвания за токсоплазмоза всеки месец и всичко ще е ок.Божа много се радва на котката,но котката избягва контакти  с нея по обясними причини/никой не иска да го дърпат/.Желая ти лека бременност!

# 22
  • Мнения: 1 382
Бремеността си карах с писана, първите 2 месеца след раждането също, но след това я дадохме на близки. С чистенето и гледането не се справях, не за друго

# 23
  • София
  • Мнения: 3 676
Изобщо не си и помисляй да си махаш котетата!!!Стига да спазваш обичайната хигиена,да са ти ваксинирани котетата няма проблеми.Аз изкарах цялата си бременност с коте-снаха ми по стечение на обстоятелствата  и тя с това коте Laughing,и двете ни деца от малки са с нея,а племенника ми е асматик-НИКОГА НЕ СМЕ ИМАЛИ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ! Peace
Лека бременност и си гушкай животинките -  Hug  bouquet много успокоява

# 24
  • Мнения: 3 336
здравейте, днес разбрах че съм бременна и съм много щастлива, но ми казаха нещо свързано с котките.аз има две котки,които не излизат навън и нямат контакт с други животни.трябва ли да ги махна или може просто да спазвам някаква дистанция.просто не мога да си представя как да ги махна.свикнала съм с тях.ще съм много благодарна ако някой ми отговори.

Първо честита бременност  bouquet

Не съм компетента по въпроса и не мога да кажа да махнеш ли котките или не. Мога обаче да ти разкажа какво се случи на една позната. Приятелката й замина за Канада и й остави да гледа котката й. В един момент моята позната забременяла. Не знаела нищо по въпроса за токсоплазмозата, докато не родила и детенцето има проблеми със зрението, с едното око не вижда въобще, а с другото не особено добре. Детенцето съм го виждала, истинско ангелче, но още на пръв поглед си личи, че има проблеми с очите. Едното око е като с перде.

Почувствах се длъжна да ти разкажа, за да знаеш колко сериозни могат да бъдат нещата Confused

Желая ти лека бременност и живо и здраво бебче Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 344
Аз също имам 2 котки - едната е на 13г. другата на 7г.
Изчетох много материали най-вече на руски, защото имама много подробна информация.
   1. От къде ще се заразят котките ти ако не консумират сурово месо?
   2. Ако са носители - то ти имаш имунитет с първото одраскване.
   3. Заразяването с токсоплазмоза от неизмити зеленчуци, плодове и не добре термично обработено месо е в пъти в повече.

Аз нямам имунитет и не съм се изследвала през бременността, струва ми се излишно.
Спрях да ям салати в ресторанти, защото съм виждала как се катерят улични котки,кучета и плъхове по зеленчуците по пазарите и складовете.
Мойте котки не влизат в спалнята, но пък аз спя с тях в хола( когато не мога да спя )
За мен емоционалната травма да ги няма с мен щеше да е по-голяма от измисления страх пред токсоплазмозата.
Имам 2 примера - бебенце с проблеми от токсаплазмоза - без да е припарвала майката до животни и множество бременни и родили покрай мен с котки или кучета
Въпрос на вяра, късмет, на избор и хигиена. Няма правилно решение по-принцип - довери се на вътрешния си глас.  bouquet

# 26
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
След като котките не излизат навън смятам, че няма за какво да се притесняваш!

Лека бременност!

# 27
  • Мнения: 2 242
Аз живях с котка около 5г преди да забременея и остана с нас до 6м бременност. Теста за токсоплазмоза показа че имам изграден имунитет Peace

# 28
  • Мнения: 299
Щом имаш котка отдавна, вече имаш имунитет и няма страшно.
Изследването за токсоплазмоза е безплатно и еднократно.
Можеш да почистваш котешката тоалетна, но спазвай хигиена.
Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 1 956
Цял живот съм имала котки, които излизаха на двора и дори съм ги виждала по кофите. Като се омъжих с мъжа ми си купихме персийски котарак. Но един ден забременях. Понеже съм завършила молекулярна биология и специализирах микробиология, бях наясно какви болести има по котките, които са рисковани за бременните. За това се изследвах за токсоплазмоза. За мое учудване (мислех, че щом винаги съм била с котки имам имунитет) се оказа, че нямам имунитет. Без грам колебание пренесохме котето в друг апартамент и сега мъжа ми ходи там да се грижи за него.
НЕ РИСКУВАЙ!
В началото ще ти е мъчно от раздялата, но повярвай - най-тежко е първия ден, а до 1 седмица ще претръпнеш.

Общи условия

Активация на акаунт