Свекърва или детегледачка?

  • 2 086
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 294
И аз подкрепям за детегледачка. В противен случай ще трябва да живееш със свекърва си, което не е зле добре да обмислиш. От виждане един път месечно до постоянно съжителство има огромна разлика. От друга страна може да не случиш с детегледачка, което пак е кофти.  Sad
Помисли добре и успех в решението  Hug
От личен отпит мога да кажа, че за мен детегледачката е по-добрия вариант! Първо тя прави каквото ти искаш, второ и най-важнотое, че винаги можеш да я смениш, когато не си доволна - а свекърва си НЕ МОЖЕШ ДА СМЕНИШ! Ти си прецени. Желая ти успех!  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 700
Не съм чела отговорите, но съм категорично и само за детелегледачка ако имате финансовата възможност за това.
Първо - детето се респектира повече от външен човек, докато бабите винаги "разглезват" внуците.
Второ - на външен човек можеш да кажеш "това са правилата, които искам да се спазват", докато роднините все ще намерят начин да прокарат своята стратегия.
Трето - свекърва ти няма да има повод някой ден да ти каже "аз ти отгледах детето" и т.н.
Аз така направих и не съжалявам.

# 32
  • Мнения: 3 537
За свекървата съм,стига да не живее в нас. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 918


Скъпо момиче,аз бих те посъветвала да се спреш на свекърва си.Освен грижи пространството  на аурата на детенцето ти ще  свети от нейната любов.Не пишеш  какво е  бебчето- момиченце или момченце.Запомни всяка ситуация и чувства преживени сега един ден ще преживееш и ти със своите внуци.Така,че сама си помисли какво бъдеще да си кодираш.
 newsm78

Ти да не си свекървата Mr. Green

С две ръце за детегледачка. Peace

# 34
  • Мнения: 8 917
И двете се справят прекрасно Hug

# 35
  • Мнения: 2 885
Не съм чела отговорите, но съм категорично и само за детелегледачка ако имате финансовата възможност за това.
Първо - детето се респектира повече от външен човек, докато бабите винаги "разглезват" внуците.
Второ - на външен човек можеш да кажеш "това са правилата, които искам да се спазват", докато роднините все ще намерят начин да прокарат своята стратегия.
Трето - свекърва ти няма да има повод някой ден да ти каже "аз ти отгледах детето" и т.н.
Аз така направих и не съжалявам.

Все едно аз съм го писала. Аз избрах детегледачка. Злато е и страшно много й благодаря. Синът ми реве за нея. Бабите са далеч и по-добре де.

# 36
  • Мнения: 27
Ако можеш да си го позволиш финансово - не са замисляй, вземи детегледачка. От личен опит ти го казвам. Поне знаеш, че един ден няма да ти каже, че ти е отгледала децата.

# 37
  • Мнения: 3 089
твърдо съм за детегледачка пред майка, свекърва, баба и пр.

# 38
  • Мнения: 2 438
Разбира се, че детегледачка. Когато дъщеря ми беше бебе и трябваше да я оставя на 8 месеца, я оставих на детегледачка. На 1,2 години тръгна на ясла. Свекърва ми беше безработна, и досега е такава, а дъщеря ми вече е в предучилищна, но я дойде този месец веднъж, я по-малко. Последното й опрадвание - помагала на брат си и жена му за тяхната внучка. Е щом чуждата внучка й е по-важна, много важно.

# 39
  • Мнения: 1 893
Пробвах и двата варианта. За детето по-добрият се оказаха бабата и дядото/моите родители, на които също плащам/, но не живеем заедно.
Най-важно е с кого детето се чувства по-добре.

# 40
  • Мнения: 226
Определено и аз съм за детегледачки....за предпочитане е пред съкровищата smile3521

# 41
  • Мнения: 41
ДЕТЕГЛЕДАЧКА ОПРЕДЕЛЕНО!

Иначе и детето ще се глези и изискванията ти няма да се спазват - много свекърви гледат децата както те си знаят от едно време - моята му беше дала телешки бульон на 4 мес. #Crazy
и нищо не можеш да й кажеш да не си развалите отношенията
ужас

# 42
  • Мнения: 565
ДЕТЕГЛЕДАЧКА.
Тия работи за любовта на свекървата са чудесни , обаче погледни го така- взимаш си детегледачка, а бабата си е баба- пак да си го обича детето , пак да идва да си прекарва време с него, това не се губи.Но рисковете , които ще поемеш, ако избереш нея не си заслужават. Нещата може така да се обърлат, че в крайна сметка да се изпокарате с нея, помежду си с мъжа си и какво ли още не.Няма да е услуга за никого.В един момент може да се окаже ,че всички са с наранени чувства. Твърде вероятен сценарий- случвало се е неведнъж.
МОята свекърва живее отсреща , уж много добра, много иска да помага, ама ти казвам байгън ми е дошло от вечното присъствие.Жената не е лоша, ннищо не прави с лоши намерения и пак нещата не са както трябва.

# 43
  • Мнения: 86
Абсолютно съм за детегледачката, вярно е, че ще трябва да й плащаш, ама ще ти е мирна главата после. Моята майка, представи си майка ми ми гледа детето 3 месеца и после ми заяви " каква майка си ти или ти пък от кога стана майка или нещо такова". Така че представи си какво ще ти каже свекърва ти - как ти е отгледала детето и 2. По-лесно е да кажеш на детегледачка какво искаш отколкото на свеки. Е, това е моето мнение Laughing

# 44
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И аз подкрепям ДЕТЕГЛЕДАЧКА.
Малката ми  дъщеря я гледа свекървата.Но от уважение и от това, че тя се нагърби с тази задача, нямам право на забележки и претенции.Спокойна съм само , че  е нахранено и МНОГО добре облечено.(даже прекалено).Не мога да имам претенции и за диалекта.Общо казано:примирявам се с недостатъците, но за момента просто ще ни дойдат в повече разходите за детегледачка.
На детегледачката поне може да и казваш предварително претенциите са за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт