за таксата за детска кухня?

  • 2 565
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 544
При нас млечните кухни са ми много далече. Има обаче една детска ясла, където дават храна. Таксата е 30лв., а доколкото си спомням за млечната беше около 20лв Thinking

Таксата ли се е вдигнала? И къде пише какви са таксите, кой ги определя, има ли отстъпки - намалени такси и при какви случаи???

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
В нашата кухня до миналатакодина купонътбеше 65ст., а от тази година е 85ст. Последният петък от месеца не работи-санитарен полуден. Така че грубо храната за целия месец излиза около 17,85лв. (за 21 дни).
При нас всички видове съобщения се разлепват по стените на кухнята. Имаше и едно за условията, при които се ползват отстъпки, но не му обърнах внимание. Утре ще погледна и ще пиша пак.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Vivi
В нашата кухня до миналатакодина купонътбеше 65ст., а от тази година е 85ст.

Късметлии.... Във Варна цената на един купон 1,40 лв.... Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
Аааааа, клавиатурата ми плаче за смяна!!!!   mixed037   mixed037   mixed037 Като гледам как съм нанизала думите една за друга... Embarassed  Embarassed  Embarassed "миналатакодина", "купонътбеше"

# 4
  • София
  • Мнения: 2 181
а ми аз още не ползвам но доколкото разбрах от ползващите май4ета в нашия квартал до сега е била 12,а ще се вдигне на 17.

# 5
  • Мнения: 376
Цитат на: Vivi
В нашата кухня до миналатакодина купонътбеше 65ст., а от тази година е 85ст. Последният петък от месеца не работи-санитарен полуден. Така че грубо храната за целия месец излиза около 17,85лв. (за 21 дни).
При нас всички видове съобщения се разлепват по стените на кухнята. Имаше и едно за условията, при които се ползват отстъпки, но не му обърнах внимание. Утре ще погледна и ще пиша пак.

И при нас е така. Намаления има в случаи, че единият от родителите е пенсионер или поради някаква болест при детето(имам предвид тежки забожлявания) но трябва да си го прочетеш за всеки случаи и ти защото това е преразказ от една друга мама , която точно днес се възполза от това.

# 6
  • Мнения: 671
При нас е 80ст. на ден но има и частна тя е 33 или 36лв. на месец не знам от какво зависи 33 или 36  Shocked

# 7
  • Мнения: 411
При нас купоните за храна за една седмица са 16лв. Не съм чувала за увеличение на цената.

# 8
  • Мнения: 5 468
Ами моето дете сега ще тръгва на кухня и казаха, че е 13 лв. на месец.

# 9
  • Мнения: 177
А откога детето тръгва на такава детска кухня?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 550
А за близнета има ли отстъпки  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil ?

# 11
  • Мнения: 800
Sad какви са тея цени бе хора?При нас мл.кухня е 8.00лв. на месец/около 22 купона са/

# 12
  • Мнения: 5 468
Цитат на: liddia
А откога детето тръгва на такава детска кухня?

Моето го записах на 8 месеца и като стане на 9 тръгва. И то защото беше болно и закъсняхме с бележката от педиатърката, че няма алергии..., иначе от тази седмица щеше да е там.

# 13
  • Мнения: 1 032
Боже,ама как е възможно такава разлика в цените? #Shocked

# 14
  • Мнения: 671
Сега като се разчетах наистина как така има такава разлика в цените еееее на нищо не прилича това може ли да разберем защо е така и кого да питаме

# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 426
В Люлин е 15лв. за 21 дни. Така разбрах, иначе не сме на кухня.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Vivi
В нашата кухня до миналатакодина купонътбеше 65ст., а от тази година е 85ст. Последният петък от месеца не работи-санитарен полуден. Така че грубо храната за целия месец излиза около 17,85лв. (за 21 дни)...


 Arrow същото важи и за Детска млечна кухня  - клон Младост (София)!

# 17
  • Мнения: 544
Направо се втрещих от тези разлики в цените #Shocked  Imp  Twisted Evil

Оказва се, че за да взимам храна от яслата (като детска кухня) ще плащам почти толкова (или дори повече), отколкото ако детето ми ходи на ясла #2gunfire

Някой знае ли кой отговаря за това? Към коя институция са млечните кухни? А храната, която се взима от яслите - за цената кой решава? Има ли някакви нормативни документи, които уреждат това???

# 18
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: angelica

 има ли отстъпки - намалени такси и при какви случаи???


Днес погледнах обявата в нашата детска кухня. 50% отстъпка ползват децата на редовни студенти, на лица с намалена работоспособност повече от 70%, на военослужещи, на многодетни семейства и........ имаше още едно нещо, обаче го забравих Embarassed  Embarassed  Embarassed Бяха общо 5 категории.

# 19
  • Мнения: 507
Някой знае ли кой отговаря за това? Към коя институция са млечните кухни? А храната, която се взима от яслите - за цената кой решава? Има ли някакви нормативни документи, които уреждат това???[/quote]

Тези институции са към общините
При нас купона струва 0,80 лв.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Общините отговарят за тези въпроси.

При нас до този момент се купуваха купони седмица за седмица, но от 01.02 влиза в сила продажба на купони за целия месец - такса ще се плаща около 17 лв.

# 21
пРи нас в Пловдив 50ст купона на ден.За 22 работни дни излиза 11лв

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И в Бургас цената на купона е 80 ст. За месец излиза 17,60 лв.

# 23
  • Мнения: 544
Цитат на: Liorena
Общините отговарят за тези въпроси.


Общините - а някаква наредба имат ли? Или могат да ни обират колкото си искат?

Предпологам, че говориш за млечна кухня. При нас такава няма, т.е. най-близката е на 30-40 мин. с количката Cry

Кухнята, дето се взима от яслите (не е млечна) и после си я пасираш сам - и за нея ли в Общината?

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: angelica
Цитат на: Liorena
Общините отговарят за тези въпроси.


Общините - а някаква наредба имат ли? Или могат да ни обират колкото си искат?


Имат, да, всички изменения и промени са закачени на вратата на нашата кухна (млечна) и всеки може да ги прочете.

За кухните към яслите - не знам.

# 25
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Hris
Цитат на: Vivi
В нашата кухня до миналатакодина купонътбеше 65ст., а от тази година е 85ст.

Късметлии.... Във Варна цената на един купон 1,40 лв.... Embarassed


Виви,е гати комунизЪма при вас!  Варна ли е най-скъпият град, бе хора Shocked

# 26
  • София
  • Мнения: 3 659
Цитат на: angelica

Оказва се, че за да взимам храна от яслата (като детска кухня) ще плащам почти толкова (или дори повече), отколкото ако детето ми ходи на ясла #2gunfire

Някой знае ли кой отговаря за това? Към коя институция са млечните кухни? А храната, която се взима от яслите - за цената кой решава? Има ли някакви нормативни документи, които уреждат това???



Аз мисля, че няма какво да се оплакваш. Ако му готвиш в къщи по-евтино ли ще ти излиза. А за ясла и градина му плащаш само яденето. Възпитанието и това че по цял ден някой се занимава с децата ни не го плащаме.

# 27
  • Мнения: 544
Цитат на: asa
Ако му готвиш в къщи по-евтино ли ще ти излиза.


Не знам. Ама защо 2/3 от майките да плащат 50или80ст. , а останалите да са наказани с 1,50лв #Shocked

Цитат
А за ясла и градина му плащаш само яденето. Възпитанието и това че по цял ден някой се занимава с децата ни не го плащаме.


А кой плаща?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 659
Май от някакви субсидии (така ли се пише тази дума?)

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
в нашата община Средец е следното положение (понеже днес четох заповедта) та да кажа:

родителите плащат 0.85ст на ден купон
обшината дава останалите 0.20ст.

така, ч купонът реално е 1.05лв. на ден при НАС на Хан Аспарух 60 ее кухнята.

# 30
  • Мнения: 4 176
Цитат на: new*
Цитат на: liddia
А откога детето тръгва на такава детска кухня?

Моето го записах на 8 месеца и като стане на 9 тръгва. И то защото беше болно и закъсняхме с бележката от педиатърката, че няма алергии..., иначе от тази седмица щеше да е там.

Моето е още на пюрета и мляко:(
Я кажете каква е храната? Идея си нямам.

# 31
  • Мнения: 4 176
Цитат на: angelica
Цитат на: Liorena
Общините отговарят за тези въпроси.


Общините - а някаква наредба имат ли? Или могат да ни обират колкото си искат?

Предпологам, че говориш за млечна кухня. При нас такава няма, т.е. най-близката е на 30-40 мин. с количката Cry

Кухнята, дето се взима от яслите (не е млечна) и после си я пасираш сам - и за нея ли в Общината?

Каква е разликата м/у млечната и немлечната кухня?
мОЛЯ ДАЙТЕ ПРИМЕР КАКОво се готви в млечната? И с какво " мляко" се готви?
Абе внесете повече светлина в невежата ми глава:)
За което благодаря.

# 32
  • Мнения: 955
Това е то - пазарна икономика! Освен това мили мами не забравайте, че цените в Софето са много по-високи, но и заплатите са ни по-високи.  newsm81

# 33
  • Мнения: 3 211
Аз докато купувах май беше по 1,20лв./ден, кога е станало 1,40.
А пък, то е ясно за софиянци, всичко е по-евтино, нали се отделят най-много пари от бюджета за тях, субсидират храна, транспорт, всичко. А пък ние тук Cry
Но аз бях страшно доволна от кухнята, много разнообразно готвят, много я харесваше, а пък тя е доста злояда. Нашата кухня имаше и съб и нед.
Но пък много бързо порастваме, искаме всичко като големи, има няма зъби иска като нашето да яде, и към 1г.3-4мес. спрях да взимам. Сега постоянно се чудя какво да готвя, добре че на яслата яде през деня, че зора е само вечер и съб и нед

# 34
  • Мнения: 114
От 01.10.2005г. 50% от цената на купона за детска кухня поема Общината в Асеновград и от 1 лв. на ден купонът сега струва 0.50 лв. Наистина има големи разлики в цените из градовете.

# 35
  • Мнения: 114
Какви съм ги написала-01.01.2005, а не 1 октомври...... Embarassed

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Ивета Вучева
Това е то - пазарна икономика! Освен това мили мами не забравайте, че цените в Софето са много по-високи, но и заплатите са ни по-високи.  newsm81

В София има кухни и с ниски цени, където си готвят нормално.
Примерно до нас има подобна кухня където цената е 5лв на месец. Има и по 30лв. на месец разбира се.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: danchita
От 01.10.2005г. 50% от цената на купона за детска кухня поема Общината в Асеновград и от 1 лв. на ден купонът сега струва 0.50 лв. Наистина има големи разлики в цените из градовете.


Имам приятелка, която живее в Асеновград, та от нея съм чувала за порциите при вас.... Лелеее, то няма изяждане, бе! Grinning  При нас храната се дава в Ганчевите бурканчета, при вас в буркан за компот Grinning

# 38
  • Мнения: 1 517
При нас е 17 лв на месец
а за мен е 8.50лв Laughing

# 39
  • Мнения: 272
Днес взехме купоните за Февруари 17лв за целия месец. Това е за общ. Триадица, 35-та Ясла.
Та от утре сме на кухня!!! Simple Smile Много сме доволни Simple Smile С тия пюрета вече изнемогвах..... Wink

# 40
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Hris
Цитат на: Vivi
В нашата кухня до миналатакодина купонътбеше 65ст., а от тази година е 85ст.

Късметлии.... Във Варна цената на един купон 1,40 лв.... Embarassed

Точно така! Това ме вбеси тотално, особено след като намерих и червей в супата! Оттогава НЕ СМЕ НА КУХНЯ! #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 41
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Vivi
Цитат на: angelica

 има ли отстъпки - намалени такси и при какви случаи???


Днес погледнах обявата в нашата детска кухня. 50% отстъпка ползват децата на редовни студенти, на лица с намалена работоспособност повече от 70%, на военослужещи, на многодетни семейства и........ имаше още едно нещо, обаче го забравих Embarassed  Embarassed  Embarassed Бяха общо 5 категории.

Последното е за самотни родители  Wink
За тях също има отстъпка от 50%

# 42
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Детските кухни са към съответната община, та ми е много чудно как има разлика в цените за София поне. Valeria, къде е тази кухня за 5 лв на месец? Вижда ми се страшно малко това 5 лв.

Общи условия

Активация на акаунт