Колко време преди...

  • 1 627
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
.... термина е добре да се говори с бъдещия педиатър. Бях чела, че е хубаво преди да се роди бебето да съм се разбрала с педиатъра. А как става самото записване при педиатъра при положение, че след раждането трябва да дойде на посещение вкъщи?

# 1
  • София
  • Мнения: 250
Ох, да си призная, позабравила съм вече, но това, което си спомням е, че таткото отиде в поликлиниката с бумагите на бебето от родилния дом при педиатърката, с която се бяхме уговорили и тя дойде още на следващия ден.
А за уговорка може би ти е време вече по принцип. Много зависи дали педиатъра е от "популярните', тогава трябва да е по-рано, че понякога не искат да взимат нови бебета ако им се е събрала много клиентела...

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Zdravei, az se zapisah sega, a termina mi e na 4 fevruari. Izbrah si pediatar i se ugovorihme da i se obadia 24chasa sled rajdaneto za da doide do bolnicata da vidi bebeto. I sled tova ima 1 den v kashti sled rodilnoto. Tia triabva da napravi 1 poseshtenie i sestrata 1, a sled tova az triabva da otida oshte 2 pati, do kraia na parvia mesec na bebeto. A sled tova ima konsultacii 1 mesechno. No e hubavo da imash pediatar za da doide vednaga sled rajdaneto da vidi kak e bebeto.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ти можеш да си направиш устна уговорка предварително и като дойде момента и се роди бебчо да пратиш таткото или някоя баба с документите от родилният дом. Би трябвало да дойдат на посещение същият ден като ви изпишат. Но то е само формално, дават ти съвети за кърменето преглеждат бебо и му правят картон. Дори и да не дойдат веднага не се шашкай все пак ви изписват от Родилният дом, като са прегледали обстойно детенце Wink

# 4
  • Мнения: 173
Аз си бях избрала предварително и след раждането таткото отиде да и се обади. След като ни изписаха и се обадихме, че сме в къщи и тя дойде да ни види. Документите попълнихме в къщи. Междувременно таткото беше взел акта за раждане и талон от здравната каса за избор на личен лекар. От болницата дават още един документ и това е.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Още другата седмица отивам да говоря с педито. Благодаря ви!

# 6
  • Мнения: 6 315
Аз отидох около 3 седмици преди термина си при педиатърката, която ми препоръчаха и я попитах дали може след като бебето се роди да го запишем при нея. Тя ми даде координатите си и след като се прибрахме от родилното й се обадихме. Дойде на същия ден и всяка седмица до първия месец на бебето идваше всяка седмица. После когато взехме акта за раждане на бебето, взехме формуляр и го записахме при лекарката.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
А колко време след раждането на бебето се взима акта за раждане?

# 8
Значи за първото няма да коментирам тогава нямаше здравна каса и те си идваха по квартали.А за второто още бях в шестия месец когато и казах че искам пак тя да е.Значи ако те иска педиатърката първоначално след като те изпишат и въртиш един телефон и и казваш че си си вкъщи вече.И тя ще дойде ако не същия ден то на другия.А за документите те се уреждат чак като излезе акта за раждане а това става след седмица най малко.С него се взима лист за първоначален избор на лекара от здравната каса и го носиш на лекарката заедно с акта за раждане това е

# 9
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Диди
А колко време след раждането на бебето се взима акта за раждане?

Трябва да е готов до 20 дни, но зависи и от общината, която ти го издава.
Иначе нашата педиатърка също дойде още в деня на изписване. На нас ни взе и такса от 10 лв.

# 10
  • Мнения: 928
Акта за раждане е готов около 20-тия ден след раждането,но е доста относително,защото ако има много родени в този период/както беше при нас/не могат да сколасат да извадят актовете.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: didi72
Аз си бях избрала предварително и след раждането таткото отиде да и се обади. След като ни изписаха и се обадихме, че сме в къщи и тя дойде да ни види. Документите попълнихме в къщи. Междувременно таткото беше взел акта за раждане и талон от здравната каса за избор на личен лекар. От болницата дават още един документ и това е.

И аз така. Единствената разлика бе, че нашият акт за раждане не бе готов, но просто оставихме свободно мястото на ЕГН-то и го попълнихме след това. Никаква такса не ми е вземала докторката.

# 12
  • Мнения: 3 200
Аз въобще не бях мислила за педиатър. Добре че е татито, та се беше уговорил докато бяхме в родилния дом още, и после още първия ден педиатърката дойде да ни види в къщи.

# 13
  • Мнения: 3 932
Az, t. e. tatkoto otide edin den sled ragdaneto da zanese obmennata karta na JP, no predi tova be6e goworil s neja po tel.
Gore-dolu towa e naj-kusno wuzmognia moment, za6toto JP-to trjabwa da wi poseti wku6ti na denja sled izpiswaneto.

# 14
  • Мнения: 717
Аз си избрах педиатърката около 20 дни преди термина, после като се прибрахме от болницата й се обадих и на другия ден дойде. Впоследствие й занесох и акта за раждане.

Общи условия

Активация на акаунт