Деца с разлика 8 години

  • 2 576
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Брат ми е 7 години по-малък, леля ми от баща ми -  и тя така.
Почти перфектна разлика. По-щастлива като дете не съм била от момета в който разбрах, а после и видях бебето.
И сега сме си добре. И още се побийваме, но това мен ме подмладява Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 630
С моята сестра имаме 9 г. разлика. Много добре помня чувствата си при нейното появяване. Бях силно развълнувана и малко след това изпитах разочарование - с нищо не можех да съм полезна на толкова малко бебе. Но пък страшно помагах на майка си. Не съм изпитвала ревност. Даже бях доволна, че вниманието на всички беше насочено към сестра ми, а аз можех да проявам самостоятелност. Истинското привързване и обич към нея дойде постепенно. Двете сме изключително близки и в спомените ми винаги е било така.  Laughing
 :

# 17
  • София
  • Мнения: 11 701
Моите деца имат точно 7.6 години разлика.Въпреки голямата разлика и различния пол,синът ми много обича дъщеря ми и обратното.Когато са заедно играят,въргалят се по земята,но никога /засега/ не на се били и не са се нагрубявали.Дано така да се запази по-дълго време.

# 18
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
моите деца са със разлика 9години. когато се роди малкият, баткото го чакаше с голямо нетърпение, особено като му казахме, че ще има братче. изпита леко разочарование след раждането, т.к. очакваше ,че почти веднага ще започнат да си играят. сега малкият/5,5г./ търси батко си постоянно. за съжаление се научиха да се борят и въпреки, че е на игра  винаги има някой пострадал и играта завършва с рев. освен това малкия не може да разбере, че батко/14г./ се интересува и от други работи и не винаги иска да си играе с него. дано по-нататък да продължат да се разбират все така.

# 19
  • Мнения: 619
моите имат разлика 7г.,
дъщеря ми толкова много го обича,чакаше го преди да се роди,и сега е луда по него.Нито за миг не е показала че ревнува.
И мъж ми и сестра му имат 8 години рЗлика ,и много се уважават.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря на всички сърдечно, надявам се нещата да са както пир повечето от вас, да намерим правилния подход така, че да се обичат и търсят...  Hug

# 21
  • Мнения: 764
Моите са почти с такава разлика.Нямаше ревност.Дъщеря ми казва,че се е влюбила в брат си още като го е видяла.Като орлица е над него.Не зная като пораснат как ще е.

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Благодаря на всички сърдечно, надявам се нещата да са както пир повечето от вас, да намерим правилния подход така, че да се обичат и търсят...  Hug
Като излезе в майчински майка ми прекарваше много време с мен - раходки, игри, разговори. Може би няколко седмици преди раждането ме прати  при баба за да им е по-спокойно. Знам че преднамерено ме е обрижвала, за да не ревнувам Simple Smile Но пък аз така го исках това бебе Simple Smile
Ако имаш възможност, прекарвай повечко време с първото дете докато трае бременността, защото  после в самото начало може да се почувства малко в периферията, и така ще знае, че няма да бъде пренебрегвано. Другото е само любов...

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 00:16 от арт мама

# 23
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Първа- втора- 10 и половина. Peace
Втора- трета- 6 г. Hug
Първа- трета- 16 и половина. ooooh!

Обожават се една -друга, девте каки се карат понякога, но и двете са луди по бебето. Втората е много бойна, нали е средна и няма избор- все дава акъл, но ревност рядко има и аз обикновено успявам да се справя- и то ревнува втората, но някак си се усеща, че не е на сериозно...

Аз самата имам 8 и половина разлика с брат ми- той е по- малък и хич не ревнувах.. друг е въпросът, че го отгледах...

# 24
  • Мнения: 186
Баткото е със седем години и четири месеца по-голям от малката.
Двамата много се обичат.
В началото той искаше братче, но след като я видя се влюби в нея. Много е грижовен и за доста неща ми помага. А дребосъчката като го види и светват оченцата. С нетърпение го чака да се прибере от училище.
След като се роди малката, синът ми като че ли изведнъж порасна. Стана самостоятелен, по-отговорен, по-подреден, хигиенните му навици се подобриха.
Смятам, че тази възрастова разлика е много добра.

# 25
  • Мнения: 98
Митко и Александър имат точно 7.8г разлика.Отначало беше трудно да се нагодят един към друг,но....елате ги вижте сега.Алекс ще стане на 2 след 2дни и обожава батко си.Много се забавляват заедно,особено когато вечер ги сложа в леглата-голямо гушкане и шушукане пада Joy.Сами не ги оставям никога!Все пак не са чак толкова големи.Но баткото играе с малкия,докато аз домакинствам и това за мен е достатъчно. Grinning

# 26
  • Мнения: 465
Моите деца са с 9г. разлика Laughing
За сега нещата са добре, малката постояно търси батко си, а той когато е  у дядо си винаги се обажда вечерта да я целуна  от него WinkКоето според мен означава че дори и за малко тя, много му лиспва.Въпреки, че понякога се дразнят един друг Laughingте са  много превързани  hug Надявам се винаги да е така.

# 27
  • България
  • Мнения: 224
Разликата на моите дъщери е 8 г  и половина.голямата ми дъщеря мнооого искаше да си има сестра и така се роди малката Simple Smileпомага ми много каката,но понякога и тя си иска своето...но не съжалявам и за миг bowuu

# 28
  • Мнения: 5 393
Имам разлика с малкия си брат 10 години-обожавам го(е сега като е тийнейджър малко ме нерви де Mr. Green), като се роди исках да го гушкам по цял ден.Отгледах си го -бях нещо средно между кака и мама.

# 29
  • Мнения: 370
Разликата между големия ми син и дъщерята е 7 години. Повечето от моите съученици бяха с такава разликата - да може майката да си е в къщи за първокласника. За съжаление синът ми изпитваше голяма ревност - обичаше я, грижеше се много за нея, но все се сравняваше с нея. Обяснявахме му, че няма място за сравнение - голяма разлика, различен пол, но...
Едва след като се роди третото ни дете, нещата се промениха. Сега отношението му към нея е по-добро, а към малкия - супер.
Струва ми се, че разликата 6-9 години е най-трудна за децата. При по-голяма - няма никакви проблеми, а за малката - около 4 години е идеално.

Общи условия

Активация на акаунт