противоменингитна ваксина

  • 983
  • 10
  •   1
Отговори
Прочетох дискусиите за и против ваксините съм притеснена. В момента се опитвам да намеря информация за противоменингитни ваксини и не мога. Доколкото разбирам, съществува само една, която е срещу Хемофилус инфлуенце. Някой има ли информация (литература) за нея или за някаква друга? Ако сте я поставяли - дайте съвети. Без достатъчна информация не мога да се ориентирам - добре ли е да се постави.

# 1
  • във фурната
  • Мнения: 596
На запад е задължителна.Даже,ако детето трябва да пребивава в чужбина,изискват имунизац.паспорт,където трябва да пише,че е поставяна такава ваксина.Най-вероятно от догодина и у нас ще бъде задължителна.Аз я поставих на голямото си дете,когато беше на 1г.и 6мес.А сега на бебето слагам Пентаксим,който я съдържа.

# 2
# 3
  • Мнения: 3 835
Аз съм поставяла на дъщеря ми, като беше малка. И аз тогава се интересувах много, тогава точно даваха едни предавания, против ваксините изобщо, и много се притесних. Обадих се в Германия, да питам, как е там, и разбрах, че при тях е задължителна.

# 4
  • Мнения: 417
Само за протокола - в Германия задължителни ваксини няма. Само се подписваш, че не желаеш на детето да се поставят ваксини и с това се приключва

# 5
  • Мнения: 1 860
Не само в Германия. До колкото знам на запад няма никакви задължителни ваксини, за разлика от България. Аз съм в УК и за тук важи правилото за по желание.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 835
Само за протокола - в Германия задължителни ваксини няма. Само се подписваш, че не желаеш на детето да се поставят ваксини и с това се приключва

А, може, аз просто казвам какво ми каза, моя много близка, която е лекарка там. Дори ми се скара, че ги гледам тези предавания. Каза също, че и там имало, такива мнения, против ваксините, но че противоменингитната влизала в пакета ваксини, които се осигурявали от държавата. Нещо такова, беше отдавна и не помня точно. А иначе, то и тука, можеш да откажеш ваксинирането, никой не може да те накара насила.

# 7
  • Мнения: 3 116
Малко ОФФ, но и в Австралия няма задължителна ваксинация, но ако не си ваксиниран си плащаш сам всяко едно лечение, т.е. тяхната ЗК Medicare, не поема лечението и медикаментите на хора, които не са ваксинирани.

Иначе и там ActHib е в имунизационния календар  Peace

# 8
  • Мнения: 90
дъстеря ми има Hib но понеже минингитите се при4инявали от раzли4ни вируси преди няколко месеца и сложихме Meningokokke

# 9
  • Мнения: 376
Лекар ми каза, че противоменингитната ваксина у нас била американска и съответно била за американски вирус, който бил различен от този в България. Затова не се препоръчвала. Незнам, объркана съм...

# 10
  • Мнения: 532
Само за протокола - в Германия задължителни ваксини няма. Само се подписваш, че не желаеш на детето да се поставят ваксини и с това се приключва

А, може, аз просто казвам какво ми каза, моя много близка, която е лекарка там. Дори ми се скара, че ги гледам тези предавания. Каза също, че и там имало, такива мнения, против ваксините, но че противоменингитната влизала в пакета ваксини, които се осигурявали от държавата. Нещо такова, беше отдавна и не помня точно. А иначе, то и тука, можеш да откажеш ваксинирането, никой не може да те накара насила.

В Бг са задължителни в противен случай подлежиш на глоба.
За острова знам,че са стронгли рекомендед,но ако откажеш няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт