Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 дек. 2006, 20:20 ч.

За портокалите

• 7 416
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте отново мами.
Сигурно не съм разбрала,но ми казаха че не хубаво да се консумират портокали по време на бременност и кърмене.Някоя от вас знае ли нещо по въпроса.Бременна съм в края на 7 месец и ям по 3 портокала на ден и 5-7 до 10 мандарини на ден.

# 1
моят доктор още в началото на бременността ми препоръча да пия повече фрешове.
според мен не би трябвало да има проблем.
и аз ям доста портокали на ден.
скоро влизам в 9-тия месец.

в началото на бременността една аптекарка ми каза да не приемам синтетичен Вит. С до кам 4-ти месец.

# 2
яж портокали и не се притеснявай  bouquet

# 3
И аз много ги хапвах. А и всякакви цитрусови фрешчета си правехме всяка сутрин преди работа с мъжо (и той намазваше от витаминозната закуска  Mr. Green)

Хапвай и не му мисли  Peace

# 4
Обожавам портокали и мандарини,през последните 4м от бременността  изяждах минимум 4-5 портокала на ден , без никакви проблеми,яж си спокойно и леко раждане Hug

# 5
За по време на бременността, не виждам защо не се препоръчва Rolling Eyes . Даже напротив. Но по време на кърмене се препоръчва да се избягва, за да не придизвика евентуална алергия (обикновено в случай, че ти или съпруга ти сте от алергенния тип Laughing ), защото цитрусите са алергени Peace

# 6
  • София-Дружба 2
   Аз карах предимно на мандарини и сладолед-само това ми се ядеше. Докторът знаеше и не ми каза нищо за цитрусите.   Лека бременност.     bouquet

# 7
хапвай си,аз ядях много грейфурт

# 8
 Аз бях бременна през зимата и наблягах основно на портокали и грепфруди, обожавах ги. Сега кърмя и пак си ги хапвам. В тях се съдържа фолиева киселина(така съм чела).

# 9
  • някъде
Не се притеснявай, хапвай си ги и не му мисли много! И аз съм яла всякакви плодове! Peace

# 10
За пръв път чувам такова нещо. Яж каквото ти е сладко, сега ти се е паднало!

# 11
  • София
За по време на бременността, не виждам защо не се препоръчва Rolling Eyes . Даже напротив. Но по време на кърмене се препоръчва да се избягва, за да не придизвика евентуална алергия (обикновено в случай, че ти или съпруга ти сте от алергенния тип Laughing ), защото цитрусите са алергени Peace
Много точно казано - по време на бременността спокойно можеш да хапваш портокали, но докато кърмиш  НЕ  Naughty

# 12
Тамън щях да пускам тема за портокалите,какво съвпадение  Laughing!По време на бременността ядох,но откакто родих,педито посъветва да не ям,щото не било хубаво за кърменето.Обаче аз онзи ден си купих сок от портокал,много ми се беше допил,викам,кво толкоз  Embarassed Embarassed Embarassed!Пих от сока 2 дни,през които бебо се съдра да повръща Sick,а почти не връщаше вече.Не знам дали е от портокалите,ама така ми се струва,май не му понесоха на коремчето  Crazy

# 13
  • Плевен
Хапвай спокойно докато си бременна. Аз бях събрала очите на мъжа ми с един любим за тогава (през бременността ми) мой фреш - 1лимон+1портокал+1грейпфрут. Отделно от сока си ги хапвах често, защото обичам много плодове. Но когато кърмиш ще трябва да се въздържаш или да пробваш , но по малко отначало да видиш как ще действа на бебчо. На моето му понася и пак си хапвам!

# 14
  • София
Цитросовите плодове не се препоръчват при кърмене. Но пък четох в Интернет, че портокаловия сок е един от първите, които дават на бебетата в САЩ. Все пак те захранват след 4-6 месец - така че бебетата са големи.
Аз пробвах - ядох по малко и не видях някакъв проблем с бебето. Затова и не се ограничавах. И през бременността и сега, докато кърмя си ги хапвам с удоволствие.

# 15
Аз имам много нисък хемуглобин и наред с хапчетата желязо доктора ми препоръча да ям и много портокали.Затова си мисля,че не само не са вредни,но и са доста полезни.И наистина си ги хапвай сега докато си бременна,защото после май няма да имаш тази възможност,поне докато кърмиш.
Успех и леко бременеене Peace

# 16
  • Sofia
  Аз знам,че портокалите са  плодове,които  могат да предизвикват алергии у деца с бяла кожа и руса коса.И понеже има голяма вероятност бебето ми да е точно такова,избягвам да ям цитрусови(е...позволявам си само минимални количества).
  Мисля,че има научно обяснение на тази теория.Все пак цитрусовите не са най-характерен плод за държави,където хората са по-бели и по-руси.Затова и има вероятност за алергии от употребата им.

# 17
  • София
Няма такова нещо, яж си ги спокойно

# 18
И аз не съм чувала подобно нещо,а докато бях бременна се спуквах да ям портокали и киви  Grinning,и сега де Mr. Green.

# 19
Хапвай си ги спокойно-не мисля,че плодове могат да навредят!Ами ако ядеше шоколади newsm78а? Laughing

# 20

Съгласна съм с това!

# 21
Хапвай си спокойно - както обясниха по-горе, при кърменето не се препоръчват и при децата до една година newsm10

# 22
  • Ботевград
  Peace

# 23
Няма проблем.Хапвай си портокали, колкото ти се иска Grinning

# 24
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
и аз съм чувала подобно нещо, ами си хапвам най-добре портокалчета, лимончета, мандаринки и какви ли още не плодове Joy

# 25
Сигурно не съм разбрала,но ми казаха че не хубаво да се консумират портокали по време на бременност и кърмене.Някоя от вас знае ли нещо по въпроса.Бременна съм в края на 7 месец и ям по 3 портокала на ден и 5-7 до 10 мандарини на ден.
Аз и през двете ми бременности хапвах в промишлени количества  цитруси.
Мисля ,че няма за какво да се притесняваш Peace

# 26
аз ядох през бременността си портокали и сега докато кърмя пак си ям Laughing

# 27
Няма нищо такова. Витамините в плодовете са полезни. Яж си спокойно колкото ти се яде.

# 28
Според мен портокалите и цитрусовите плодове се препоръчват защото са богати на витамин С и фолиева киселина. Фолиевата киселина е най-концентрирана в хляба, лещата, боба, портокалите.

# 29
хапвай си,аз ядях много грейфурт

Аха и аз така Peace

# 30
През цялата ми бременност се скъсах да ям портокали и кисели краставици, никакви проблеми.

# 31
Глупости! аз си ядях по една малка касетка мандарини на ден, и портокали съм нагъвала като за световно... като кърмиш може би не трябва да се прекалява, но за съвсем да ги октазваш-едва ли...

# 32
Мандарините са като наркотик за мен в момента Joy Няма основание да се тревожим. А в периода на кърмене си признавам не знам. Може би наистина по-малко.

Поздрави!  bouquet

# 33
Това за портокалите за първи път го чувам Shocked......хапвай си ги спокойно и да не ти пука....

# 34
  • софия
Яж си смело  Laughing!Леко раждане !

# 35
Здравейте мами,благодаря ви за отговорите.Днес ходих на консултация и гинеколожката ми каза да не прекалявам с портокали-обоснова се нещо за алергия.Изписа ми Тотема и разбрах че с портокалите ще се усвои по-добре желязото защото в тях има витамин С.Направо вече незнам кой да слушам,но смятам да си продължа да хапвам колкото ми се хапва.

# 36
  • ES
Докато бях бременна ядях ги в промишлени количества, още повече, че живея в долината на портокалите, даже не ги ядях цели ами само на фрешове. Тук започват с прясно изцедени сокове от портокал, лично педиатърката ми го предписа. Не съм дала и аз от страха от алергия, но си мисля че може и да има право докторката, все пак са добре узрели на дръвчето.
Хапвай си колкото ти се иска!!!

# 37
Здравейте отново мами.
Яж си без да се притесняваш!Алергия нямаш,тогава няма проблем Peace

# 38
Няма да ти навредят-хапвай спокойно Laughing

# 39
Ядях портокали колкото ми душа иска,нито при раждането нито при кърменето съм имала проблеми - още кърмя даже Grinning

# 40
Хапвай си,няма нищо да му стане на бебчо. newsm10 Леко раждане Simple Smile

# 41
i az si hapvah dosta portokali i mandarinki,spored men niama ot kakvo da se pritesniava6.Hapvai si kolkoto ti e sladko.

# 42
Не съм чула да не са полезни през бременноста, но след това не се препоръчват при кърмене, защото са много алергенни.

# 43
Ами ако имаше нещо дето ми се ядеше непрекъснато през бременноста това бяха портокалите и портокаловия сок. Ядях си ги нон стоп, плюс са богати на фолиева киселина.

# 44
Не съм се лишавала от такива работи, още повече, че това си е пресен плод. С кърменето особено в началото е по-различно, има нужда да се обърне внимание, алергена си е алерген

# 45
Днес ходих на консултация и гинеколожката ми каза да не прекалявам с портокали-обоснова се нещо за алергия.

Явно чете новостите при кърменето  и захранването, но се е объркала нещо с бременността. За пръв път чувам да не се яде от бременна - ти има имаш, или нямаш алергия. А плода се храни чрез плацента и няма връзка. Rolling Eyes

но смятам да си продължа да хапвам колкото ми се хапва.

Peace

# 46
Здравейте отново мами.

По време на бременността хапвай всичко и по толкова колкото ти е сладко Hug Защото като започнеш да кърмиш - голяма част от храните моментално ще отпаднат от менюто ти - най вече цитрусовите плодове Naughty

Приятно бременеене!  bouquet

# 47
Не само, че ям много цитруси-то през зимата няма и кой знае какъв друг избор де, но и пия едни капки с екстракт от грейпфрут, за да си подсилвам организма и да не се разболяме от грипове по време на бремеността.

# 48
по време на бременност портокалите дори са полезни. в същност организма ти най -добре знае от какво имаш нужда. ако ти се ядат портокали - значи са необходими за бебето ти  и ги яж спокойно. аз действах на този принцип и ядях портокали  в огромни количества ,а в последствие прочетох някъде ,че съдържали желязо ,което ми даде някакво обяснение защо нямах проблеми с хемоглобина. след раждането -когато захранваш бебето  с портокали трябва да го захраниш внимателно ,но сега -няма проблеми.

# 49
  • Mediterraneo
Лично аз консумирах промишлени количества портокали, докато бременеех  Grinning Но пък и за миг не съм се замисляла, че може да не са полезни. Виж, за периода на кърменето съм съгласна, че се махат от менюто на кърмачката, защото са алерген  Peace

# 50
Докато бях бременна ядях доста цитруси..
Впоследствие докато кърмех ги избягвах.

# 51
За пръв път чувам подобно нещо за бременността и портокалите...  Rolling Eyes
Не съм кърмила, но виждам, че момичетата с опит са споделили, че не е препорьчително... 

# 52
 Когато бях бременна ми се ядяха само портокали и изяждах промишлени количества Embarassed Rolling EyesБяхме направили пътека до пазара Mr. Green

# 53
През бремеността не мисля, че е проблем да се ядат портокали и цитруси изобщо, но при кърменето четох, че цитрусите са в списъка на предизвикващите колики у бебенцата !

# 54
  • В заешката дупка
... като започнеш да кърмиш - голяма част от храните моментално ще отпаднат от менюто ти - най вече цитрусовите плодове Naughty

Изобщо не е задължително да отпадат храни от менюто на кърмещата майка. Една балансирана  и здравословна диета, без лишения и без да се прекалява с любими харни, може да се окаже идеален вариант. Едва ако майката забележи, че детето реагира по някакъв начин (примерно е необичйно нервно) след като тя е яла определен вид храна, чак тогава е необходимо тя да се изключи от менюто й, някой път дори само за известно време.
Още кърмя и нищо никога не е отпадало от менюто ми, с изключение на алкохолът. Кафе по принцип пия рядко.

Да добавя, че синът ми колики е нямал.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 02:51 от Червената Кралица

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт