Колко струва справедливостта ви?

  • 2 140
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Искам да ви питам - вашата справедливост само за приятелите ви ли е ?
Човек, за който "приятел" означава 'винаги прав" и непознатия е считан за виновен само защото е непознат... справедлив човек ли е и това условие за приятелство ли е?
Говорим си тука кви ни били политиците, ква ни била нацията... Ами явно е квато си я заслужаваме и политиците мислят - кво ни засяга народа -няква си непозната маса овце..... Важни са приятелите ни.. Те да са добре и да им осигурим начини така, че винаги да бъдат прави .
Другите кво ни засягат нали? Ее тва е общоизвестния принцип на шуробадженащината....
Незнам за вас, но за мен е от значение справедливоста и никога няма да се примиря с такива принципи и разбирания .
Приятелите ми.. може много да ги ценя, но никога няма да осъдя някой само по думите и мнението на приятел... ако приятеля ми е засегнат ,то начина по който ще ми представи нещата е сугурно че ще е пристрастен и аз нямам право да съдя само по думите му.
Всеки заслужава справедливо отношение дори и непознатия защото е ЧОВЕК
Задавах този въпрос на хора , които уважвам като интелект и останах много разочарована от отговора им ...аз ли съм единствената наивна ...не искам да го повярвам това...

# 1
  • Мнения: 3 423
1. Всеки заслужава справедливо отношение дори и непознатия защото е ЧОВЕК
2. ...аз ли съм единствената наивна ...не искам да го повярвам това...

1. Да, така е. Непознатият!
2. Сигурно. Но не се отчайвай.

# 2
  • Мнения: 3
Казват ми , че в приятелството най-ценното било абсолютната подкрепа , че ако не може да разчиташ на приятел то той не бил приятел и какво те засягал другия дори и да има право ...живеело се с приятели а не със справедливост.
Много често ми се случва хора с които не съм разменила и една дума дори да проявяват негативно отношение .В последствие съм разбирала че са се настроили така под въздействието на думите на някой , който е изразил пред тях своята преценка за мен . И това не е никакво изключение ...не знам как може да има такива хора .Оказва се ,че голям процент от хората сляпо възприемат чужди мисли на доверие и са готови да ги защитават..да наказват и да раздават правосъдие дори.

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моята е скъпа Simple Smile
Стадото не е много хубаво нещо и да си вярна на себе си не винаги е ерес Wink
Една птичка пролет не прави казват, но поне надежда дава Wink
Звучи много изтъркано, но ако всеки е справедлив сам със и за себе си, всички ще са такива.
Скучно, изтъркано, ала-поликанщина но вярно...

# 4
  • Мнения: 6 167

аз съм , като темида.  отсъждам правилно в 99% от случаите Wink

# 5
  • Мнения: 2 792
 Не мисля, че съществува понятие като лична справедливост, обвързвайки мнението си със своята гледна точка, симпатии, разбирания и оценки, субективираш (ама ме бива да измислям, абсурди изрази Crazy), прекалено много нещата и нямаш обективна гледна точка.
 Не случайно статуята на Темида е със завързани очи и държи везна, когато говорим за справедливост, нещата са лишени от излишна емоция, има само натрупване на факти.

 Не умея да бъда съдник, имам лично мнение, което не държа да налагам на околните, както не ме интересува тяхното за мен.

  Не знам дали си наивна, но се изхвърляш доста като мислиш, че си справедлива, но не разбрана, това са взаимно изключващи се понятия.

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
  Не знам дали си наивна, но се изхвърляш доста като мислиш, че си справедлива, но не разбрана, това са взаимно изключващи се понятия.

Това пък на ме ми се вижда логично при така описаната нагласа на Dallia... Кой да я рабере като е справедлива по своему в "сателитен" приятелски кръг. Не че е това най-важното като решиш да се опиташ да си обективен, де.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
......Кифлата е поизчерпала темата.....но да си кажа и аз....... естествено да се доверяваш на приятелите си и да си емоционално обвързан по някакъв начин с тяхната преценка....ако ги няма тези неща, според мен няма приятелство.......

# 8
  • Мнения: 2 792
  Не знам дали си наивна, но се изхвърляш доста като мислиш, че си справедлива, но не разбрана, това са взаимно изключващи се понятия.

Това пък на ме ми се вижда логично при така описаната нагласа на Dallia... Кой да я рабере като е справедлива по своему в "сателитен" приятелски кръг. Не че е това най-важното като решиш да се опиташ да си обективен, де.

   Да, в конкретната тема е логично, спрямо разбирането за справедливост, но това не прави една гледна точка справедлива, просто си нагаждаш разбиранията, спрямо терминологията, която намираш за удачна, а не спрямо гледните точки.
 

# 9
  • Мнения: 3
Не мисля, че съществува понятие като лична справедливост, обвързвайки мнението си със своята гледна точка, симпатии, разбирания и оценки, субективираш (ама ме бива да измислям, абсурди изрази Crazy), прекалено много нещата и нямаш обективна гледна точка.
 Не случайно статуята на Темида е със завързани очи и държи везна, когато говорим за справедливост, нещата са лишени от излишна емоция, има само натрупване на факти.

 Не умея да бъда съдник, имам лично мнение, което не държа да налагам на околните, както не ме интересува тяхното за мен.

  Не знам дали си наивна, но се изхвърляш доста като мислиш, че си справедлива, но не разбрана, това са взаимно изключващи се понятия.

Никой не иска от теб универсална справедливост ...разбира се ,че ти ще преценяваш от твоя гледна точка но смятам,че това е което всеки човек трябва да прави ...това го прави личност .Дрогото е безличност.

Аз поне разсъждавам така ...справедливостта трябва да е над всичко.
най- добър вариант е справедливостта и приятелството да са едно цяло.
обаче ако са в конфликт- справедливостта е отгоре.
ако избереш другото, то това значи че ще изпаднеш в положение да нямаш самоуважение.
ако самоуважението не те интересува, значи справедливостта за теб е нещо хипотетично, невъзможно и излишно.

Арт мама Simple Smile благодаря ..поне виждам ,че не съм сама

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво  е справедливост ?
Винаги има някакъв субект тука...обективни неща няма....поне докато сме хора........

# 11
  • Мнения: 3
добре ...въпроса е конкретен - би ли застанал на страната на приятеля си без да се опиташ да разбереш кой е прав ..би ли го подкрепил сляпо само защото ти е прятел ? И другия въпрос - би ли го подкрепил ако знаеш,че не е прав... само защото ти е приятел а другия не ти е никакъв?

# 12
  • Мнения: 2 792
  Не виждам връзка спрямо приятелството и справедливостта, освен ако не приема, че моята гледна точка е най-справедливата и вярната, и другите не ме разбират, и някак си трябва да им наложа правилния поглед (демек моя).
  Справедливостта не е хипотетична, просто не е особено приятна погледната обективно.
   

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
добре ...въпроса е конкретен - би ли застанал на страната на приятеля си без да се опиташ да разбереш кой е прав ..би ли го подкрепил сляпо само защото ти е прятел ? И другия въпрос - би ли го подкрепил ако знаеш,че не е прав... само защото ти е приятел а другия не ти е никакъв?


Не ..... щом разбера, че греши ще му го кажа.......така е най- добре за всички......

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Идва най-добрата ти приятелка от фризьор - не се харесва и кърши ръце.
Идват още две ваши дружки и й обясняват, че прическата е и й е върха и от кога са искали да я видят така...
Ама според теб не и отива...
А сега! "мноооого си хубава!" или " и мен да ме постригвали не според преставите ми, ама косат си расте, не се връзвай толкова.."???
Тук освен субективна справедливост има и честност и май и за това става дума също. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт