По-високо заплащане за магистри?

  • 2 084
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 936
Майка ми вчера е говорила с доцентка, която и казала че от догодина ще има по-високо заплащане за тези, които имат магистърска степен. Знаете ли нещо конкретно?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 611
Ха! В един милион частни фирми не се интересуват магистър ли си, бакалавър или лукова глава - пак си секретарка (да речем). Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 167
Наистина, звучи много логично.
Ако го направят ще е много добре.
Нищо конкретно не знам, но мисля, че в 'държавни' институции е точно така.

# 3
  • Мнения: 4 710
 Наистина звучи добре, но ми се струва малко вероятно да стане реалност.

# 4
  • Мнения: 1 734
Ха дано!!! Praynig Но това май ще засегне само държавните институции

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Крайно време беше.
Това го говореха още когато завършвах магистър(2001г.), но до сега единственото ни предимство е, че понякога предпочитат магистри пред бакалаври, но ако са кандидати за работа в държавна фирма.

# 6
  • Мнения: 5 370
Крайно време беше.
Това го говореха още когато завършвах магистър(2001г.), но до сега единственото ни предимство е, че понякога предпочитат магистри пред бакалаври, но ако са кандидати за работа в държавна фирма.
Съгласна съм с Лиляна.
На мене никой не ми е искал  дилломата даже, в сферата, в която работя, единствено се държи на високото ниво на владеене на чуждия език.
Но ако ще и доктор на науките да е - по-висока заплата няма да вземе.

# 7
  • Мнения: 202
А на завършилите преди/говоря за времето когато не се деляха- около 1990г/, за магистратура ли се счита образованието им?

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А на завършилите преди/говоря за времето когато не се деляха- около 1990г/, за магистратура ли се счита образованието им?
Май трябва да ти го пише в дипломата. Имах една колежка, която ходи до ВУЗ-а си да й го оправят, че й боло пишело бакалавър, а тази година е нямало завършващи бакалаври.

# 9
  • Мнения: 1 547
Не. Това беше по едно друго време. Сега няма начин да стане. Масово длъжности, които изискват средно образование са заети от хора с по 2-3 магистратури. Това не се отразява по никакъв начин на заплащането. А, съгласете се, изобщо не е справедливо да се получават повече пари, защото притежавате една хартийка в повече. Ако знаете и умеете, и сте попаднали на място, където могат да го оценят, тогава ще сте по-добре платени. Все пак дипломи се продават под път и над път.

# 10
  • Мнения: 3 491
А на завършилите преди/говоря за времето когато не се деляха- около 1990г/, за магистратура ли се счита образованието им?
Преди няколко години от СУ ми издадоха отделен документ, на който пишеше, че образованието ми се приравнява на магистърско според еди кой си закон.
По въпроса за по-високото заплащане на магистри - редно е, но може да е нож с две остриета. Такова изикване според мене работи добре при дефиниране на професиите, на образователните изисквания за дадена професия, и на професионални организации, които да следят за това да не се подценява нечий труд, т.е. трудът да изисква магистърска степен, а пък работодателят да твърди, че може да се мине и с по-ниско образование и да назначава по-ниско платени кадри. Евентуалният проблем, който може да възникне и на някои географски места съществува, е по-трудно намиране на работа поради свръхобразованост.

# 11
  • Мнения: 3 153
Не. Това беше по едно друго време. Сега няма начин да стане. Масово длъжности, които изискват средно образование са заети от хора с по 2-3 магистратури. Това не се отразява по никакъв начин на заплащането. А, съгласете се, изобщо не е справедливо да се получават повече пари, защото притежавате една хартийка в повече. Ако знаете и умеете, и сте попаднали на място, където могат да го оценят, тогава ще сте по-добре платени. Все пак дипломи се продават под път и над път.
Peace
В БГ са 4 млн. работещите, а 3 и половна са висшисти, от които 90 % имат и магистратура. БГ е една от малкото страни, където хората избутват виШо, щото така трябва........ Колко от тях наистина са качествени, обаче, е друг въпрос! За мен заплащането е свързано единствено и само с показателите, които имаш на работното си място. Магистратурата си магистратура, но не те прави качествен работник!

# 12
Не. Това беше по едно друго време. Сега няма начин да стане. Масово длъжности, които изискват средно образование са заети от хора с по 2-3 магистратури. Това не се отразява по никакъв начин на заплащането. А, съгласете се, изобщо не е справедливо да се получават повече пари, защото притежавате една хартийка в повече. Ако знаете и умеете, и сте попаднали на място, където могат да го оценят, тогава ще сте по-добре платени. Все пак дипломи се продават под път и над път.
Peace
В БГ са 4 млн. работещите, а 3 и половна са висшисти, от които 90 % имат и магистратура. БГ е една от малкото страни, където хората избутват виШо, щото така трябва........ Колко от тях наистина са качествени, обаче, е друг въпрос! За мен заплащането е свързано единствено и само с показателите, които имаш на работното си място. Магистратурата си магистратура, но не те прави качествен работник!

Е това е, два абсурдни постинга на едно място. Ама нямам време  сега да обяснявам защо. Може би по-късно.

# 13
  • Мнения: 6 167
Не. Това беше по едно друго време. Сега няма начин да стане. Масово длъжности, които изискват средно образование са заети от хора с по 2-3 магистратури. Това не се отразява по никакъв начин на заплащането. А, съгласете се, изобщо не е справедливо да се получават повече пари, защото притежавате една хартийка в повече. Ако знаете и умеете, и сте попаднали на място, където могат да го оценят, тогава ще сте по-добре платени. Все пак дипломи се продават под път и над път.
Peace
В БГ са 4 млн. работещите, а 3 и половна са висшисти, от които 90 % имат и магистратура. БГ е една от малкото страни, където хората избутват виШо, щото така трябва........ Колко от тях наистина са качествени, обаче, е друг въпрос! За мен заплащането е свързано единствено и само с показателите, които имаш на работното си място. Магистратурата си магистратура, но не те прави качествен работник!

Е това е, два абсурдни постинга на едно място. Ама нямам време  сега да обяснявам защо. Може би по-късно.

И аз мисля, че са абсурдни
Повече от абсурдни.
Аз не притежавам една хартийка повече. Аз притежавам една образователна степен повече. 


# 14
  • Мнения: 3 423
Добре, де, на българската ми диплома
пише, че съм специалист. Завършила СУ.
Издадоха ми и диплома на немски.
Там пише, че съм магистър.
Немската ми диплома е диплом.
Та, питам се аз, ако реша да работя пак
в България и не в частна фирма, то като
как ще ми се разбират и признават дипломите.
Някогашните специалисти магистри ли са?

Общи условия

Активация на акаунт