Едно бързо и лесно бисквитено руло от мен

  • 38 366
  • 59
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Пак сладко с бисквити  Joy
 
Бисквитено руло

Продукти:
Бисквити(за предпочитане кръгли),
смес от масло и пудта захар,сладко(вида е по желание,но да е по-гъстичко),смлени орехи

Слепваме бисквитите със сладкото.Да стане рулце.Аз направих 2 по-малки.

Когато свършим бисквитите  омазваме рулцето  едно хубаво със сладката смес от масло и захар

Накрая овалваме добре в орехите.


Това е.
Важното е после да режите рулото по диагонал.Така става по-ефектно  Peace


Ами дано да ви хареса.На мен ми е любимо още от детството.
Мисля,че е много подходящо сега за празниците.Направата му не отнема много време, а е вкусно  Peace

Ох,че съм и аз  ooooh! Забравих да пиша,че трябва да оставите рулото да поотлежи малко в хладилника,за да омекнат бисквитите.

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 13:30 от cvet_i

# 1
  • Мнения: 1 448
Чудна рецепта, май ще заменя сладкото с течен шоколад, или течен шоколад с цедено мляко  smile3521

# 2
  • Мнения: 7 474
Чудна рецепта, май ще заменя сладкото с течен шоколад, или течен шоколад с цедено мляко  smile3521

Страхотна идея, и аз ще пробвам с течен шоколад и сметана обаче  Crazy А бисквитите съвсем сухи ли са  newsm78, не се ли топят в нещо?


cvet_i , страхотна рецепта   bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Бисквитите не се топят в нищо.Те си омекват от маслото и сладкото.Просто трябва да престоят известно време.Може би около час или два.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Интересно звучи да се направят с шоколадова смес между тях,но дали ще омекнат бисквитите  newsm78 Пишете после отзиви да знам дали е сполучлива комбинация  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 22 867
Много е вкусно, и аз го помня от детството си /бая стара ще да е тая рецепта Embarassed/. Любимият ми вариант беше - бисквитите, слепени с шипков мармалад. Правеше се с маслени бисквити и го наричахме "пънче". Приличаше на такова, като се реже по диагонал. Струва си да го опитате!

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Също любимо десертче - вкусно и бързо.
Аз редувам бяла с шоколадова бисквита. Първият път когато го направих така, синът ми веднага го нарече Зебра. Та така си остана и до днес - бисквитено руло "Зебра".

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мммм, с приложения снимков материал.... направо си облизвам пръстите  Laughing

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз ще го направя , но ще овалвам в кокосови стърготини, вместо орехи  Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 257
doniboni Чудесна идея.Зимен вариянт  Grinning Ако може пусни една снимчица.Предполагам,че ще е красиво  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 35 814
Също любимо десертче - вкусно и бързо.
Аз редувам бяла с шоколадова бисквита. 
Peace  И аз така го правя, и колкото повече стои толкова по-хубаво става.
Това е едно от първите  неща, които направих в областта на  сладкарството

# 11
  • Мнения: 1 425
Охххххх,аз го правя само че в по-различен вариант.Ще пробвам и твоя,изглежда ще е супер.Благодаря ти за идеята! Hug  bouquet

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Оня ден гледах тези бисквити в магазина и се чудех дали да взема, защото не бях виждала бисквити наподобяващи на добрите стари Руен, но тези явно са същите. Ще го спретна и аз това рулце.

# 13
  • Мнения: 1 951
Само не разбрах как трябва после да се разреже за да изглежда както на снимката  newsm78 Ако го режа от късата страна ще минавам между бисквитите ......

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Ами ето така:
Малко е криво ,но по червените линиики се реже  Peace

Общи условия

Активация на акаунт