Има ли смели мами?

  • 6 952
  • 49
  •   1
Отговори
Имам да сваля10-15кг и ми писна да чакам. От днес почвам да ям само по една ябълка на ден. Да се надявам че смъквам по кг на ден. Някой ако е пробвал да сподели? Има ли и други смелчаци? Hug

# 1
  • Мнения: 3 164
ами това смелост ли е Rolling Eyes
на безумие ми прилича  Wink Stop

# 2
  • Мнения: 8 505
Това за мен е гавра с организма ти.Че ще свалиш-ще свалиш,но спреш ли,килограмите ще се върнат много бързо.По-добре разгледай диетите,които пазят останалите момичета,ако е необходимо дори да ти препоръчат някоя,но това,което си замислила,е много брутално.Аз си докарах гастрит от нередовно хранене (дори не от неядене!),помисли и за това.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Недей! Няма да свалиш, няма да издържиш-ако пък ината ти е толкова голям и устискаш, гарантирам ти 100% връщане на кг след това. Извиниме че така директно (и вероятно злобно ти се струва) ти го казвам, но положението е следното-в началото ще свалиш няколко кг-това обаче няма да са мазнини, а течности, после ще зациклиш, организма минава на режим "оцеляване" , забавяш метаболизма и провал
Ела в темата за Рицарките-прочети, поискай съвет от момичетата и ще получиш отговор. Ако не искаш-карай си на ябълка и дано заслабнеш Simple Smile
Успех

# 4
  • Мнения: 13 512
Имам да сваля10-15кг и ми писна да чакам. От днес почвам да ям само по една ябълка на ден. Да се надявам че смъквам по кг на ден. Някой ако е пробвал да сподели? Има ли и други смелчаци? Hug
Как ти хрумна такава глупост?! Не прави такива неща, ами си избери един разумен режим и ще ги свалиш.Успех.

# 5
  • Мнения: 1 733
Аз съм такъв инат...Като реша да отслабвам, спирам да ям, максимум по един плод дневно. Но аз имам да свалям винаги 2 кг и после веднага си ги въстановявам. За 10-15 кг тази диета е най - неудачният вариант!!!

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ужас!  Shocked Как ти хрумна? Прекалено драстично и нездравословно е!

# 7
  • Мнения: 1 290
Ей с такива опити от 5 кг излишни,вече станаха 15-20 Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 73
Ей с такива опити от 5 кг излишни,вече станаха 15-20 Crossing Arms

А аз съм от по-тежките случаи - от 15 кг. излишни стигнах до почти 50кг. все от такива експерименти.

# 9
  • Мнения: 7 474
Избери си една диета и я спазвай, такива драстични гладувания (защото това е глад, не диета) ще ти докарат само неприятности Stop

# 10
  • Мнения: 377
Аз пък се чувстах много смела, защото мисля от утре да започна диетата наречена японско чудо /многото яйца/. Ти обаче разби всички мои представи за сваляни на килограми. Такава диета не бях чувала Shocked
Предлагам ти да се пробваме заедно и утре да се включим при мамите които спазват японското чудо.

# 11
  • Мнения: 1 243
Това не е смелост!!! #Cussing out
Започни да ядеш по начесто ,но в по-малки количества,ограничи въглехидратите до минимум,започни спорт и си вземи Л-карнитин...Може да става по-бавно,но пък е здравословно и с траен ефект  Peace

# 12
  • Мнения: 1 043
плодове не само един, много вода, много ходене / поне / а може и да се потича малко в някой парк / познавам не една жена отслабнали  с помощта на спорт и малко ограничения в менюто, може и не само плодове само да са нискокалорични и да не са пържени, пробвай като заначало да пиеш вода два часа преди ядене - след това самото ядене да е пресни плодове и зеленчуци и помного малко хляб, точно сега са постите а те са измислени не за друго

# 13
  • Мнения: 1 384
Само да не стане така : Тъкмо научих магарето да не яде и то взе, че умря  #Crazy
Ако ще са ябълки поне да са по килограм и може да навестиш мамите, който правят ПЛОДОВЕ, ЧАЙ и МЕД!  Peace

# 14
  • Мнения: 1 813
Според мен толкова килограми не се свалят с диета,а с режим на хранене.Диетата е временно,а режима постоянен и според мен ще постигнеш по-добри резултати.Потърси подходящият за теб и действай.
С тези по една ябълка на ден до никъде.Най-много гастрит,язва ...  Naughty

# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Оптималният темп на отслабване е 2 кг. на месец. Постига се с някои ограничения и повече движение.
Други "смелчаци" май няма Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз не само съм чувала за такава "смелост", ами преди години станах свидетел как красиво като капчица момиче си отиде на 16 години от анорексия, защото месеци наред яло само...по една ябълка на ден. Некролозите му в малкия град, откъдето съм родом, всяка година напомнят за тази страшна история.

# 17
  • Мнения: 3 453
Имам да сваля10-15кг и ми писна да чакам. От днес почвам да ям само по една ябълка на ден. Да се надявам че смъквам по кг на ден. Някой ако е пробвал да сподели? Има ли и други смелчаци? Hug
Как ти хрумна такава глупост?! Не прави такива неща, ами си избери един разумен режим и ще ги свалиш.Успех.
Peace

# 18
  • Мнения: 4 076
Имам да сваля10-15кг и ми писна да чакам. От днес почвам да ям само по една ябълка на ден. Да се надявам че смъквам по кг на ден. Някой ако е пробвал да сподели? Има ли и други смелчаци? Hug
Това,което ядеш нормално през деня-надявам се,че не е само сладко,тлъсто и хлебно  Simple Smileго намаляй с мнооого мъничко,но всеки ден.Целта е тялото ти да свикне да си засища апетита с по-малко храна,без се чувстваш гладна и уморена.В същото време нищо не ти пречи да увеличиш плодовете и зеленчуците.Приемай и някакви витамини,а спортът е задължителен.Това е моят начин и съм сигурна,че действа.
Всъщност,колко кг.на какъв ръст си?Може би нямаш нужда да сваляш толкова много  newsm78

# 19
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?

# 20
  • Мнения: 286
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?
зависи какви и колко плодове яде6..колко мед поглъщаш с чая през деня....аз така с ядене на плодове на корем (10 до 15 ябълки наден напр) за месец свалих 5 кг...а от време на време си хапвах Верея 0,1 % и малко стафиди ако много примирам от глад Crazy

# 21
  • Мнения: 2 152
Най -добре равномерно и постепенно. Тези 10-15 кг. да свалиш за 3-4 месеца поне, иначе е просто безумия. Откажи белия хляб, сладкишите и мазните меса. Повече движение и течности и си готова. Това е Peace

# 22
  • Мнения: 5 613
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?
При 10-15 кг. се настрой не са седмица, а за месеци. Още повече че в началото ще сваляш по-бързо, а посл организма ти ще се забави и като почнеш да ядеш нормално /без излишества/, ще качиш пак.
Тялото ти се е формирало в процес на хиляди години еволюция. Когато му подаваш по-малко калории, то го възприема като бедствие и опасност от самоунищожение и минава на икономичен режим. Това значи, че ако му подаваш 500 кал., то ще се нагоди към тях. И в момента, в който почнеш да приемаш по 1000, ще трупа останалите 500 като запаси за бъдещи гладувания.
ПП-на колко си години?

# 23
  • София
  • Мнения: 35 933
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?
При 10-15 кг. се настрой не са седмица, а за месеци. Още повече че в началото ще сваляш по-бързо, а посл организма ти ще се забави и като почнеш да ядеш нормално /без излишества/, ще качиш пак.
Тялото ти се е формирало в процес на хиляди години еволюция. Когато му подаваш по-малко калории, то го възприема като бедствие и опасност от самоунищожение и минава на икономичен режим. Това значи, че ако му подаваш 500 кал., то ще се нагоди към тях. И в момента, в който почнеш да приемаш по 1000, ще трупа останалите 500 като запаси за бъдещи гладувания.
ПП-на колко си години?
Peace Подкрепям с две ръце.
Не го прави, само ще си навредиш - има толкова разумни начини да се отслабне.
 

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Смела до лудост ли имаш предвид?

....Храносмилателни, кожни, кардио, психични и емоционални проблеми и няколко кила в повече на края /Йо-йо ефект/.
Не, мерси!
Тази година качих килца и не съм ги смъкнала точно защото смъквам добре само бързо май, при това не със строга диета, а не трабва така и си чакам...

# 25
  • Мнения: 596
За да отслабнеш трайно трябва търпение и повечко време. При експресното отслабване шансът да си върнеш после свалените килограми е много голям, даже да качиш отгоре. При такъв йо- йо ефект наистина психиката се срива. Избери си хранителен режим за 2-3 месеца ще свалиш 10 килограма и резултатът ще е траен. Говоря ти от собствен опит. Успех!
Със Страхотната диета ( има я в " Красива мама" ) свалих 10 килограма, в момента я повтарям и съм още 2 килограма надолу ( за 14 дена), сега съм 58.  Peace

# 26
  • Мнения: 22 867
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?

Дори и д-р Емилова не препоръчва гладуване на своя глава без лекарско наблюдение.

# 27
Кажете как се напълнява. Как да кача 10 килца.

# 28
  • Мнения: 1 424
Цитат
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?
Peace Това е много по-разумен вариянт  Peace Колко ще свалиш е много относително... около 3кг предполагам. После задължително се захрани правилно. 10-15 кг се свалят поне за 2-3 месеца имай търпение и не очаквай чудеса. Успех   bouquet

# 29
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Най -добре равномерно и постепенно. Тези 10-15 кг. да свалиш за 3-4 месеца поне, иначе е просто безумия. Откажи белия хляб, сладкишите и мазните меса. Повече движение и течности и си готова. Това е Peace
Peace

# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Кажете как се напълнява. Как да кача 10 килца.

Объркала си темата нещо май  Shocked

# 31
  • Мнения: 5 362
Това за мен е гавра с организма ти.Че ще свалиш-ще свалиш,но спреш ли,килограмите ще се върнат много бързо.По-добре разгледай диетите,които пазят останалите момичета,ако е необходимо дори да ти препоръчат някоя,но това,което си замислила,е много брутално.Аз си докарах гастрит от нередовно хранене (дори не от неядене!),помисли и за това.
Peace

# 32
  • Мнения: 745
Знаеш ли , аз също винаги съм търсила бързия ефект, но за съжаление след такива драстични диети килограмите се връщат ужасно бързо. Най-разумният вариант е бавно, но славно  Laughing

# 33
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не видях от кой град си, но ако имаш възможност, потърси съвет от диетолог.  Peace
Във форума се спрягат един- двама изпробвани, доказали своите схеми и методи.

Успех.

# 34
  • Мнения: 505
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?
С плодове и чай в началото можеш да стигнеш и до -5 кг. за седмица. След това свалянето се забавя, обяснили са ти защо. Разбирам те напълно и аз имам много килограми за сваляне, но не може да искаш да ги свалиш наведнъж за една седмица . Просто се замисли колко време си ги трупала и трябва да ти е ясно, че и обратния процес няма да трае 7 дни. Успех!   bouquet

# 35
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Кажете как се напълнява. Как да кача 10 килца.

С режима, който препоръчва авторката. Ядеш по ябълка на ден, забавя ти се метаболизма и ако оцелееш евентуално се нахвърляш на храната.

А към авторката, аз като родих загубих апетит, просто не ядях. После обаче като почнаааах...резулта за една година + 25 кг #Crazy Така че НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА САМИ В КЪЩИ, както казваха в едно предаване Sick

# 36
  • :)
  • Мнения: 337
Мегара, заинтрегува ме тази диета, с която си отслабнала, пишеш че е публикувана в Красива мама, но не можах да я намеря  Rolling Eyes ще можеш ли да ми напишеш накратко за какво става дума   bouquet мерси предварително!!!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 304
Аш,ти нали беше в темата за зелевата супа newsm78 ,мисля,че тя е по-добрия вариант от плодове и чай.Там дават от 5 до 7 кг на седмица.За мен е нереално,но все пак зависи от организма.При всички положения ще свалиш,а и ефекта е траен ако не прекаляваш много с храната след това.

# 38
# 39
  • Мнения: 463
Добре де вразумихте ме ма ако почна на плодове и чай колко ще сваля за седмица?
точна цифра никой не може да ти каже. зависи от организма ти. а също и от това по колко калории ще изгаряш дневно. то затова най-добрият начин си остава много спорт, ама мързеливите девойки не си падат по това

# 40
  • Мнения: X
1 кг. сланини отговаря на 7000 калории. Нито повече, нито по-малко.
Човек се нуждае от по 30 калории на кг. тегло на ден. Ако си 60 кг. - средно тегло за жена - нужни са ти 1800 калории на ден.
Ако ядеш по 1000 калории на ден - при което ще си супер гладна - спестяваш по 800 - за 9 дни ще свалиш 1 кг. За 1 месец - 3 кила и нещо.

Аз лично 1 месец не мога да издържа на 1000 калории. Издържам от порядъка на 7-10 дни .. после правя почивка. Така ми се пада по 1 кило на месец да свалям горе долу.

Ако минеш на глад - организмът минава на други обороти - решава, че системно няма да му даваш храна и започва да "икономисва" и харчи по-малко.... 
По същата логика - ако спреш мазнините - организмът започва да харчи по-малко мазнини....
Това е с 2 думи. Проста аритметика. 1 кило е 7000 калории - ако щеш. Дали от пържоли или от ябълки ще ги икономисаш - за мен и теб е все едно.

# 41
  • Мнения: 8 917
Внимавай да не си докараш гастрит. Моето мнение е - не си измъчвай така организма Peace

# 42
  • Мнения: 1 290
1 кг. сланини отговаря на 7000 калории. Нито повече, нито по-малко.
Човек се нуждае от по 30 калории на кг. тегло на ден. Ако си 60 кг. - средно тегло за жена - нужни са ти 1800 калории на ден.
Ако ядеш по 1000 калории на ден - при което ще си супер гладна - спестяваш по 800 - за 9 дни ще свалиш 1 кг. За 1 месец - 3 кила и нещо.

Аз лично 1 месец не мога да издържа на 1000 калории. Издържам от порядъка на 7-10 дни .. после правя почивка. Така ми се пада по 1 кило на месец да свалям горе долу.

Ако минеш на глад - организмът минава на други обороти - решава, че системно няма да му даваш храна и започва да "икономисва" и харчи по-малко.... 
По същата логика - ако спреш мазнините - организмът започва да харчи по-малко мазнини....
Това е с 2 думи. Проста аритметика. 1 кило е 7000 калории - ако щеш. Дали от пържоли или от ябълки ще ги икономисаш - за мен и теб е все едно.

Да не забравяме,че едни организми изгарят повече,други по-малко! Всеки метаболизъм е различен,аз влача 3 кила две седмици,имам приятелки,които ги свалят за 2 дни,така,че не може процесите в тялото да се определи от едни цифри!

# 43
  • Мнения: 5 613
1 кг. сланини отговаря на 7000 калории. Нито повече, нито по-малко.
Човек се нуждае от по 30 калории на кг. тегло на ден. Ако си 60 кг. - средно тегло за жена - нужни са ти 1800 калории на ден.
Ако ядеш по 1000 калории на ден - при което ще си супер гладна - спестяваш по 800 - за 9 дни ще свалиш 1 кг. За 1 месец - 3 кила и нещо.

Аз лично 1 месец не мога да издържа на 1000 калории. Издържам от порядъка на 7-10 дни .. после правя почивка. Така ми се пада по 1 кило на месец да свалям горе долу.

Ако минеш на глад - организмът минава на други обороти - решава, че системно няма да му даваш храна и започва да "икономисва" и харчи по-малко.... 
По същата логика - ако спреш мазнините - организмът започва да харчи по-малко мазнини....
Това е с 2 думи. Проста аритметика. 1 кило е 7000 калории - ако щеш. Дали от пържоли или от ябълки ще ги икономисаш - за мен и теб е все едно.
Приемам с една малка забележка-в началото организма чисти вода и  свалените кг. да са повече, но после се забавят нещата.

# 44
  • Мнения: 286
1 кг. сланини отговаря на 7000 калории. Нито повече, нито по-малко.
Човек се нуждае от по 30 калории на кг. тегло на ден. Ако си 60 кг. - средно тегло за жена - нужни са ти 1800 калории на ден.
Ако ядеш по 1000 калории на ден - при което ще си супер гладна - спестяваш по 800 - за 9 дни ще свалиш 1 кг. За 1 месец - 3 кила и нещо.

Аз лично 1 месец не мога да издържа на 1000 калории. Издържам от порядъка на 7-10 дни .. после правя почивка. Така ми се пада по 1 кило на месец да свалям горе долу.

Ако минеш на глад - организмът минава на други обороти - решава, че системно няма да му даваш храна и започва да "икономисва" и харчи по-малко.... 
По същата логика - ако спреш мазнините - организмът започва да харчи по-малко мазнини....
Това е с 2 думи. Проста аритметика. 1 кило е 7000 калории - ако щеш. Дали от пържоли или от ябълки ще ги икономисаш - за мен и теб е все едно.
според мен не е точно така...по тази логика за да поддържам 45 кг, трябва да приемам по 1350 ккал дневно...а аз си ги поддържах с 500-550 ккал максимум Naughty...много е индивидуално  bouquet

# 45
  • Мнения: 5 613
според мен не е точно така...по тази логика за да поддържам 45 кг, трябва да приемам по 1350 ккал дневно...а аз си ги поддържах с 500-550 ккал максимум Naughty...много е индивидуално  bouquet
Поддръжката е по-различно от свалянето. И докога мислиш да караш на 500 кал.? Това е супер малко. Пробвай да ги качиш на 1200 в продължение на месец и се обади да кажеш какво е станало.

# 46
  • Мнения: 286
миналата есен  карах на около 1200-1400 ,които си набавях от ябълки и кисело мляко ..и бях около 60 кг...което ама хич не ме устройва Embarassed

# 47
  • Мнения: 5 613
миналата есен  карах на около 1200-1400 ,които си набавях от ябълки и кисело мляко ..и бях около 60 кг...което ама хич не ме устройва Embarassed
А докога ще караш така? Според теб нормално ли е? Като минеш на нормална храна, ще разбереш как си прецакваш метаболизма в момента.
Все пак ти си решаваш. За мен решението е  месо, риба, млечни и зеленчуци, приемам по 1500 кал.+спорт и съм 50 кг./165 см. Не се лишавам и от късче шоколад примерно или парче торта, когато ми се прияде. Помисли си за хранителния си режим.  Simple SmilePeace

# 48
  • Мнения: 666
ако искаш да свалиш 15 кг за един месец си е направо безумие- лично аз на твое място не бих постъпила така , ограничи храната т.е елиминирай белия хляб,сладките неща от менюто си , не се нахвърляй много, много на плодове , защото съдържат захар, повече зеленчуци, нетлъсто месо, абе направо мини на НВД спорт, повече разходки, вода и след 5-6 месеца ще ги стопиш

# 49
  • Мнения: 1 540
Имаш ли представа, че като не се храниш организма ти се самоизяжда? Мускулите ти се стопяват, пада ти тонуса, направо се самоубиваш. Това не е диета, диета е нещо здравословно. Още нещо - при такова НЕядене организма ти си казва "оппа, няма храна, я да забавя малко процесите, че да се съхраня" и после като почнеш пак да се храниш нормално, организма ти изпада в шок от количествата храна и трупа яко, защото не може изведнъж да си ускори метаболизма.

Общи условия

Активация на акаунт