имаме обрив,някой знае ли от какво е?

  • 483
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
здравейте,мами!наскоро родих и проблемите почнаха.сега сме с обрив около едното краче,някъде в областа под пъпчето.това са ситни червени точици.имахме млечица,а сега ни мъчи и запек,кърмата ми е малко и сме на смесено хранене,а само как ме болят зърната...много се притеснявам,че няма да се справя.справим се с единия проблем и нов изниква.ако някой знае нещо за този обрив,да ми пише,че ще се побъркам.моля Praynig

# 1
  • Мнения: 6 461

Първо да ти честитя бебчето .Да ти е живо и здраво  bouquet
...сега сме с обрив около едното краче,някъде в областа под пъпчето.това са ситни червени точици.имахме млечица,а сега ни мъчи и запек,кърмата ми е малко и сме на смесено хранене,
За обрива -Виж каква температура поддържаш в стаята.Да не би да е претоплено детето..... newsm78
С какво омазняваш кожата на детенцето?Може да има непоносимост към бебешкото олио което използваш.
Най-добре направи консултация с педиатъра на детето. Peace

а само как ме болят зърната.
Аз имах същия проблем ,но си купих Дефламол  Peaceот аптеката и постоянно се мажех ,но преди кърмене се измивах.За няколко дена се оправих.
притеснявам,че няма да се справя.справим се с единия проблем и нов изниква.
Сигурна съм ,че ще се справиш Peace

# 2
  • Мнения: 992
наистина обрива може да е от претопляне ако е по топло у вас, не се шашкай ще се справиш с всичко  Hug , но ако много се притесняваш звънни на педи да те посъветва и тя

# 3
  • София
  • Мнения: 369
трябват малко повече подробности, за да се каже какво е... под памперса ли е...
как разбра, че имате млечница?
а защо мислиш, че кърмата ти не достига? а ако продължиш да му даваш и друго, все повече няма да ти стига... така че си помисли да кърмиш ли искаш или да го храниш по друг начин... каквото и да решиш - живи и здрави да сте бебо и не се притеснявай много, че да не прехвърляш безпокойството и на него - нека да усеща една щастлива мама!!!! знам, лесно е да се говори Wink ама е истина Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 382
За да си спокойна се консултирай с педиатър, нека дойде да погледне. И не се притеснявай, не помага, а напротив. Пиши, да знаем какво е станало  Peace

# 5
  • Мнения: 2 952
А доктор  попита ли , тук е само форум все пак.Скорошно подобряване!

# 6
  • Мнения: 161
мили мами,оказа се,че обрива бил причинен от напишкването.доктора ми каза,че не съм го сменяла често.а аз го сменям на всяко хранене-на всеки 3 часа.предписа ни дефламол и всичко отшумя.за млечицата мисля,че това са афти в устичката на бебето?!или се лъжа?докито ми каза да направя смес от сода бикарбонат и мед и да го мажа,аз не го послушах и купих дактарин гел(за името не съм сигурна точно),и афтите изчезнаха.а за запека пием дуфалак.кърмата ми не стига,защото като го сложа да суче отива повече от час,после заспива за малко и се събужда пак гладен.имам помпа и най-много изцеждам по 50мл.затова дохранвам с аптамил.имах долямо желание да гомкърмя дълго време без всякакви други добавки,но уви,нямам този късмет.

# 7
  • Мнения: 2 274
  istar_83, честито бебче   bouquet! Да ти е живо и здраво бебчето! Ако искаш можеш да се вяснеш в темичката ни вече в Родени да се отчетеш, че вече си родила  Mr. Green! Всичките имаме твоите проблеми и се опитваме да си помогнем една на друга с каквото можем!
  За цеденето - аз с помпа немога нищо да изцедя, но на ръка цедя много! Цеденето и сученето стимулират лактацията! Все пак както каза Iviche  в ноемврийската ни тема- По добре шише с любов, отколкото измъчени на гърда!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 092
Никакъв мед и сода бикарбонат не се слагат отдавна в устичките на деца . NaughtyПравилно че си купила лекарство Peace
За кърменето - не е вярно че нямаш кърма.Това , което изцеждаш не е онова , което има в гърдите ти.Това че детенце се събужда пак гладно е напълно естествено - та вие сте толкова малки  Laughing
Дъщеря ми постоянно ми висеше на цицата - бяхме като скачени съдове GrinningСега също я кърмя на по около 2 часа а е вече голяма.
За да не ме погнат сега другите мами тук - ако искаш  пиши в Кърмаческия- там ще получиш адекватни съвети относно кърменето.
Поздравявам те за желанието ти да кърмиш бебето си , както и за това че си се преборила с проблемите си. Hug 

Общи условия

Активация на акаунт