Дядо Коледа измислица на кока-кола, плаши децата и обижда чувствата на мюсюлмани

  • 4 238
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Аз мога да ви споделя, какво става с хората тук, в нашия микромащаб... По празници всички полудяват...Пазарува се, като за последно  Laughing Сякаш светът се свършва...
Ето, това ме тревожи, защото си е промиване на мозъци  Grinning

# 16
  • Мнения: 2 229
Горките обидени! ooooh!

# 17
  • Мнения: 3 161
По празници всички полудяват...Пазарува се, като за последно  Laughing Сякаш светът се свършва...
Ето, това ме тревожи, защото си е промиване на мозъци  Grinning

И аз смятам, че това е по-страшно - а движението срещу дядо Коледа, доколкото чух, е с цел завръщане към християнските корени на празника, защото все по-консуматорски става.

# 18
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз мога да ви споделя, какво става с хората тук, в нашия микромащаб... По празници всички полудяват...Пазарува се, като за последно  Laughing Сякаш светът се свършва...
Ето, това ме тревожи, защото си е промиване на мозъци  Grinning

Даааааааааа, днес четох една статия в един вестник и там авторката разсъждаваше над това как ПОДАРЪКЪТ  е заменен с чувал с подаръци и всичко се превръща в консуматорство в особено големи размери... Има нещо гнило. Rolling Eyes
Но от друга страна - обожавам Коледа, украсата, настроението, всичко Коледно.
И въобще не ме притеснява това, че дядо Коледа бил продукт на Кока-Кола примерно. Вярваща съм, но смятам, че днешният образ на Рождество Христово е някак логичен все пак от маркетингова гледна точка... Все пак религията трябва да привлича някак и за тези от нас, на които им е по-трудно да повярват в Рождество-то, Коледа може би е един по-приемлив вариант.
С две думи - вярвам в тайнството на Рождество Христово, обичам днешната Коледа, но малко ме е страх до къде можем да стигнем в своята лакомия и алчност, оправдавайки се с подаръците например. Ох, сложничко го казах, но и на мен не ми е много ясно какво ми е в главата. Crazy

# 19
  • Мнения: 288
Целите на това вето едва ли са толкова християнски, поне така смятам аз. Защо не забранят Свети Валентин, ако пък под прицел е комерсиалността.
Друг е въпросът, че страната, претендираща за люлка на демокрацията, си позволява да налага забрани как и какво да празнуват хората. Къде остава свободният избор. Всеки знае как се празнува по християнски Коледа, никой насила не е накаран да търчи внесвяст по магазините.

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм за световен мир и разбирателство, ама кой ще забрани на мюсюлмани да се взривяват насред пазарищата и да трепят дечица?  newsm78
Силно се съмнявам, че причината за "забраната" на Дядо Коледа е заради чувствата на мюсюлманите.
Най-вероятно Пепси иска да пробута свой коледен образ, в сини дрешки.  Mr. Green
П.П. Ами ние като си нямаме светия, който раздава подаръци на децата, какво ще правим? Остава ни само Бъдни вечер със сламената ясла, пън в камината, трошим орехи и това е. Егати скуката, нищо пластмасово няма, да не говорим за  hahahaтрадиционния съпружески подарък - нов мобилен телефон.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Каквото и да забраняват, свързано с Коледа
на мен ми звучи смешно и тъпо, а да не говорим
когато визират и накърняване на нечия религия.
Имам приятелка в Дубай - сещате се какво е най-
разпространеното вероизповедание там. Е, писа
ми, че целия град грее украсен за Коледа.
Повече няма да коментирам.
За мен Коледа е най-прекрасния от всички
празници, а добрия старец е олицетворение на
добротата пък ако ще и наложен от Кока Кола.
Дори най-хубавия е на Кока Кола - поне на мен
той най-ми се връзва с представата за него  Hug

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Аз мога да ви споделя, какво става с хората тук, в нашия микромащаб... По празници всички полудяват...Пазарува се, като за последно  Laughing Сякаш светът се свършва...
Ето, това ме тревожи, защото си е промиване на мозъци  Grinning

Съгласна съм с теб. Но психозата все пак е резултат на свобода на избора. Докато избор при забраните не съществува.

# 23
  • Мнения: 3 491
Поне Щатите е обширно понятие... Тук всичко е украсено, запалиха официално елхата в града, има накичени поздрави Весела Коледа, децата, които познавам имат партита в градините и в училище... Вчера бяхме на такова в един детски център...

Малко пресилено ми се струва, евтини сензацийки.
Съгласна съм с Кейси. И при нас е като при тях. Партита има под път и над път. Отсреща в мола Дядо Коледа всеки ден виси да се снима с деца. За наше село говоря. За Щатите - не смея, за тази работа има вестникари.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 244
А той и от мюсюлманските ширини произлизал, тц-тц:

Но най-близка до нас остава легендата за Свети Никола. Той е роден през 280-та година Патара - Ликия, Мала Азия (днешна Турция). Едва 30-годишен става епископ на град Мира(днес гр.Демре, Турция).

То бива бива толерантност, ма чак пък толкоз.

***

Дали ще бъде шопинг психозата на консумарската цивилизация
Дали ще си изкупуваш греховете пред близки и приятели като ги заливаш с подаръци
Дали ще е Коледа под мантрата "се случват чудеса" и "обичайте се" и "сега ми е паднало да съм щастлив"

си е личен избор

# 25
  • Мнения: 843
      E, хайде сега. В повечето случаи и руският Дядо Мраз е с червени дрешки. / има го и в сребристо - сини одежди/ Нищо общо нито с Кока - Кола... нито с Пепси  Laughing/ Постепенно наложено и в рисунки, картички... Това че Кола  са го използвали мнооого години в рекламите..
      Забраните са  меко казано  странни. В крайна сметка, тези празници са в държави с Преобладаващо християнско население.  

# 26
  • Мнения: 13 512
а по какъв начин ги обижда , след като се е появил много преди тяхната религия и не ги е коментирал изобщо ?
дори и мюсюлманите го уважават , горе долу
Кой се е появил?  Дядо Коледа ли? Кой е той всъщност и кога се е появил?
Иначе мюсюлманите признват Коледа, раждането на Исус, това че е пророк..

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Малко трудно ми е да свържа детския си спомен за дядо Коледа с продуктите на Кока Кола - за мен той е и една малка играчка, останала от маминото детство, от далечните предвоенни години, които никой от нас тук не помни. С дълга бяла брада и поръбена с бяло роба. Тази играчка поставях като дете на елхата редом с две т. нар. 3D картини на Рождеството - такива, каквито са днес обемните детски книжки с картинки. К`ва Кока Кола, к`ви пет лева?

# 28
  • Мнения: 934
Каквото и да забраняват, свързано с Коледа
на мен ми звучи смешно и тъпо, а да не говорим
когато визират и накърняване на нечия религия.
Имам приятелка в Дубай - сещате се какво е най-
разпространеното вероизповедание там. Е, писа
ми, че целия град грее украсен за Коледа.
Повече няма да коментирам.
Има много чужденци-християни и всякакви други, които живеят и работят тук. Има и още повече туристи. Наличието на украса обаче не е топъл жест на уважение към празниците на други религии, а средство за увеличаване на продажбите. Няма майтап - продажбите скачат двойно, че и повече при наличие на коледна украса - така показва статистиката. Явно предразполага хората към (още по-голямо!) пазаруване. А щом става оборот, всички са доволни. Добре е за местната икономика. Mr. Green

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз не се радвам на дядо Коледовци......бляк ......тъпаци....радвам се за това.....вече съм го чела

Общи условия

Активация на акаунт