Дядо Коледа измислица на кока-кола, плаши децата и обижда чувствата на мюсюлмани

  • 4 235
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А Снежанка......от седемте джуджета ли са я откраднали  newsm78
Откъде другаде? Колко удобна приказка - хем Снежанка, хем джуджета, всичко на едно място.  Thinking

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А Снежанка......от седемте джуджета ли са я откраднали  newsm78
Откъде другаде? Колко удобна приказка - хем Снежанка, хем джуджета, всичко на едно място.  Thinking

Вярно...... Joy

# 77
  • София
  • Мнения: 38 411
... "Принца се оженил за принца от съседното царство и двамата заживели щастливо."....
  Joy

А Дядо Коледа и Дядо Мраз дали да не ги оженим и тях и да ги изпратим по живо по здраво?

Вярно прекаляват понякога Западните демокрации с политическата коректност, ама какво да се прави - шарен свят, налага се да се съобразяваш с малцинствата и понякога трудно се намира мярката.

А традицията с подаръците не е чак толкова лоша - тя идва от християнската история с трите влъхви, дето донесли дарове на Младенеца. От тогава хората символично си разменят дарове. Но на мен лично ми харесва вариантът с мистерията на Коледа, дето подаръците се намират на сутринта под елхата, а кой ги е донесъл остава за въображението на детето; а тия бутафорни старци с бели бради и педофилски наклонности, дето друсат малки момиченца на скута си, не са ми по вкуса, така че хич не би ми липсвал белобрадият Кока-кола старец. А пък онзи синия на Пепси хич да не ми се мярка, че беше пълен кич.

Затова испанците си имат "Кралете"/тримата влъхви/, който се празнува след Нова година и тогава си раздават подаръци. Свети Николай също се празнува отделно и в някои страни се раздават и подаръци. А баш коледната традиция е - паричка и нещо сладко в чорапчето или обувката, нищо повече. Който не е слушал - въгленче.

# 78
  • Мнения: 3 461
Тука има коледни украси с дядо Коледа.Аз живея в доста мюсюлмански квартал и след прочетеното ми станаха още по-противни( нищо лично към никой).То бива толерантност бива ама тяхното не бива.Да им забранят тогава на тях да огласят цялата улицата с молитвите си.Ама не няма да стане,защото сме толерантни.Съжелявам ако съм обидила някой,но просто написаното направо ме вбеси.
[/quote


Ами аз не разбирам защо съседите ти ти стават противни,а не тези дупедавци държавници,които го измислят. LaughingТе в арабския свят не се занимават да сеят такива забрани и да измислят подобни глупости,и да се мерят по "оригинални"идеи с тези от Великобритания.Дори в меката на исляма,Саудитска Арабия,свободно се продават елхи и коледни украшения,летището и хотелите на Бахрейн греят с елхи от началото на ноември.Обаче във UK искат да се изкарат по-правоверни и от Аллах. Laughing


# 79
  • Мнения: 1 426
какво противоречие има между Кока Кола и мюсюлманите в случая с дядо Коледа

# 80
 Cry Cry Cry Cry Това което прочетох е пълен абсурд. Особено което е било написано от някаква си държава като САЩ  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha Държава която е сбирщина от празноглави малоумници които са с 2-ва века по назад в развитие то си от Европа и европейските страни.  Thinking Thinking Thinking Thinking А относно Дядо Коледа и мюсюлманите нямат нищо против християнските  празници както и нии към техните. Поне това е моето мнение ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт