"Дете по избор"?!

  • 2 711
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Моите деца и двете са осиновени по стария закон.Ние също нямахме силите да избираме дете бяхме решили,че първото дете което ни покажат ще е нашето,както и стана.Нямам предвид избирането в истинския смисъл на думата,а точно това което се е случило с Дефи и което се случва с onche_bonche.Те не са тръгнали на пазар за деца,просто съдбата ги е срещнала.
А по повод тъпите закони,може би си права,азне съм никоя да ги определям дали са тъпи или умни,но го написах спонтанно,защото те са причината децата да порастват в домовете,а не в семейства.Съвсем скоро минахме процедурата със социалните работници по повод кандидатстването ни за трето дете и понеже социалната ни работничка ни е изготвяла вече докладите веднъж за малкия сега ни обясняваше новите закони и новите процедури които са доста тромави и всъщност детето няма много голям шанс да излезе от дома по-малко от 6-8 месечно нищо че е постъпило там още като новородено.
Скоро бях в такъв дом за бебета и онемях.Нямаме право да ги гушкаме,да ги закачаме да ги гледаме дори,защото се подготвят за осиновяване.Как ги подготвят,и защо са все още са там като има хиляди кандидати.

Дефи много точно го е казала
Та така, marabu. Има случаи, в ксоито децата се избират. Но не като роклите в магазина, а със сърцето. Както когато се влюбваме - нали любовта съо е един вид избор - не се жениш за онзи, когото някой, по силата на някакъв закон ти предлага, а за онзи, когото сърцето ти е подсказало, че е "твоята половинка".

Моят син няма проблема да бъде избран,но той пък има проблема,че вече на 5 все още не може да дъче,мрази крем за тяло(следствие масажите и рахабилитациите)все още си смучи пръста и небцето му ще си остане вдлъбнато.Все още не може да догони връстниците си физически и психически.И всичко това защото 10 месеца от живота си е прекарал легнал с пръста в устата.Отговаряше на 3 месечно бебе.

Мисля,че закона трябва да работи за децата и да им помогне да не порастват в домовете а час по-скоро да срещнат своите родители.

# 16
  • Мнения: 901
Интересно какво ще правят всички онези деца..за които никой няма усещане... ??  Аз изказах лично мнение  и още съм на него че  дори в качивки Дете по избор е все едно да си избереш рокля от магазин ..защото те кефи ...
По начина в който процедурата е сега децата имат по голям шанс да бъдат осиновени ... И не ме изяждайте .. за лично мнение .. Това че имате две осиновени и искате още едно БРАВО .... За дома в който сте били мога да кажа - гадно .. но пък може би имат тяхно логично обяснение .. недейте хиляди ..а знаете ли колко отказват като отидат защото не бил рус със сини очи .. мойте деца имат отказ няколко пъти защото тя е хубава ама имала брат.. и кой е виновен процедурата или егоизма на хората  newsm78..и отново пиша " Процедурата не е идеална .. но не може да се угоди на всички .. "

За сърцето.. .хм доста относително дори за жени които разждат децата си .. питайте дали са харесвали когато са го родили .. колкот от тях незнаят какво изпитват към роденото си дете и после любовта идва от грижите от нощите в които седиш с детето и и се плачеш с него или се смеееш с него.. Освен това при Дефи не тя а нейното дете и помогнало ...

Съжелявам за сина ти защото знам колко е трудно понеже сама преминавам този път вече  2 години ...

И като последно трябва да се промени мисленето на хората за изоставянето на децата .. трябва да се започне оттам ..както разбира се и желанието на хората да осиновят да се превръща в действие  ..

# 17
  • Мнения: 311
Благодаря на всички Ви за мненията. Прочетох всичко и съм щастлива, че успях да видя проблема от различна гледна точка. Както бях писала по-горе, към този момент, нямам ясното намерение да осиновявам и дано не съм объркала с това някоя от Вас. Възхищавам се на всички осиновили деца, защото по този начин нещастните деца в БГ стават по-малко. А то е ясно, че всички деца заслужават в еднаква степен внимание и обич.

Само да допълня - детето, за което ставаше дума по-горе е голямо - 5 годишно.

Общи условия

Активация на акаунт