Не мога да повярвам на ушите си....

  • 4 356
  • 54
  •   1
Отговори
 Мили мамчета...на много от вас ситуацията може да се стори доста позната,но аз се ококорих  Shocked !!!От две години с мъжът ми не сме ходили на кино, излизанията ни са редки, да не кажа че се случват на високосна година. Заедно сме от 4 години, от 1 и половина сме семейство, а от 7 месеца имаме и бебе. Не мога да кажа, че семейните ни отношения са цветущи, но това е и тема на друг разговор. От доста време намеквам, че няма да е лошо да си отделим време един за друг, всички с бебе знаят за какво става въпрос...Снощи господин Съпругът ми ме сюрпризира със следната идея: дали не бихме могли да отидем на кино?  newsm44 Олекна ми малко като видях, че намеците ми,които междувременно се превърнаха в "натъртвания", най-накрая са дали резултат!!!  Praynig Но се зарадвах прекалено бързо, още не бях чула продължението... тъй като няма кой да гледа детето, ще влизаме по отделно на прожекциите- първо аз, а той ще чака вън с бебо, а на следващата прожекция той, а аз през това време ще го чакам вън и ще гледам детето  #Crazy !!!!! За онези от вас, които си мислят, че това е било нещо от рода на шега....трябва да ви разочаровам-мъжът ми беше съвсем сериозен.   smile3511 Аз останах без думи, коментарите оставам на вас.... Само на мен ли ми се случват такива неща, ли има и други потърпевши мами. Дайте поне да се посмеем на ситуацията, то се е видяло, че и да си тровим нервите, промяна няма.

# 1
  • Мнения: 6 155
И защо се нервираш?  Rolling Eyes
Човекът е решил да те зарадва и да те заведе на кино, въпреки че няма кой да гледа детето.
Приеми го като мил жест и желание да те разведри  Wink Peace

# 2
  • Мнения: 319
Танети,

да ти кажа честно, убедих се стократно, че мъжете от намеци не разбират. На тях трябва да им се казва директно за какво иде реч. Затова те съветвам да му обясниш на твоичкия какво имаш предвид ти, като искаш да си обърнете внимание и да му кажеш, че от него се очаква да подсигури детегледачка - баба ли ще е, от агенция ли, съседка ли, но да я осигури. И никакви такива "първо ти на прожекцията, пък после той". Със същия успех единият да си седи вкъщи през деня и да гледа бебето, а другият да си прави нещо сам за себе си. Обасни му, че идеята е да правите нещо ЗАЕДНО, а не всеки поотделно! Успех!

# 3
  • Мнения: 1 680
Скоро май няма да ходите на кино.
Споко и ние отдавна не сме ходили, гледаме филми на компа и се гушкаме след това, за целта слагаме децата рано в леглото Peace

# 4
 Biby, проблемът с нервенето идва от там, че след  многобройни намеци най-накрая идеята въобще се обмисля и като резултат се предлага невъзможно решение!!! А иначе си права- много мило, че е помислил по въпроса!

# 5
  • Мнения: 6 155
Biby, проблемът с нервенето идва от там, че след  многобройни намеци най-накрая идеята въобще се обмисля и като резултат се предлага невъзможно решение!!! А иначе си права- много мило, че е помислил по въпроса!

Мъжете от намеци не разбират /или се правят Wink/. Затова казах по-горе да го оцениш по достойнство  Laughing
Ако искаш да отидеш на кино му кажи в прав текст какво се очаква от него - да намери детегледачка, да купи билети и т.н. Щото ако чакаш сам да се сети какво на теб ти се ще... ще има доста да почакаш Confused

# 6
Svetlaa, при нас компа е трудно да се използва за такива цели, тъй като всяка вечер и по цяла вечер се следят спортни рубрики, което също многократно и безрезултатно сме дискутирали  Sad

# 7
  • Мнения: 7 723
  Аз останах без думи, коментарите оставам на вас.... Само на мен ли ми се случват такива неща, ли има и други потърпевши мами. Дайте поне да се посмеем на ситуацията, то се е видяло, че и да си тровим нервите, промяна няма.

Ми то и аз останах без думи Sick
Истината е, че и на мен често ми се случва да изпадам в такива безумни ситуации, и освен да приемам нещата с чувсво на хумор, всичко друго е безсмислено.  Whistling Whistling Whistling

Е, не можеш да не отчетеш поне желанието му да ти угоди, нали Joy Joy Joy

# 8
отчитам го и ще гледам да не ме разглези много  newsm62

# 9
  • Мнения: 8 917
Biby, проблемът с нервенето идва от там, че след  многобройни намеци най-накрая идеята въобще се обмисля и като резултат се предлага невъзможно решение!!! А иначе си права- много мило, че е помислил по въпроса!

Мъжете от намеци не разбират /или се правят Wink/. Затова казах по-горе да го оцениш по достойнство  Laughing
Ако искаш да отидеш на кино му кажи в прав текст какво се очаква от него - да намери детегледачка, да купи билети и т.н. Щото ако чакаш сам да се сети какво на теб ти се ще... ще има доста да почакаш Confused
Напълно подкрепям Biby Peace Искал е да те зарадва, дори и по този безумен начин - това могъл, това измислил. Не му се сърди Hug

# 10
  • Мнения: 127
Ми вземете си филм и го гледайте двамата у вас---трябваше да го попиташ дали ще има време при смяната да си разказвате изтеклите мин. от филма.
Като не ти харесва какво е измислил--ти се напъни да измислиш Grinning

# 11
  • Мнения: 5 026

 Искал е да те зарадва, дори и по този безумен начин - това могъл, това измислил. Не му се сърди Hug
Наистина-явно до толкова му работи фантазията. Не е приятно,но ..какво да направиш? А ходихте ли на кино  Wink

# 12
  • Мнения: 229
Мъжете най-добре приемат идеи, за които си мислят че са техни.
Всичко трябва да им се казва дословно, кратко, точно и ясно. Иначе се объркват. Laughing
Ама нали са си наши, такива грешки са им простени, все пак наистина е положил усилия да предложи нещо.
На моя докато не му кажа точно какво искам, не разбира.

# 13
Благодаря Ви за успокоителните думи...темата е отворена и за вашия "горчив" опит, дайте малко да се посмеем... Laughing

# 14
  • Мнения: 4 965
Ако наистина нямате на кого да оставите детето или някакви други варианти, а ти изрично си настоявала да отидете на кино, мисля, че мъжът ти дори заслужава благодарности, че е дал някакво компромисно предложение.
Въпреки, че в подобна ситуация е можел спокойно да ти предложи той да остане вкъщи с детето, а ти да отидеш на кино с приятелка (примерно) Whistling.
Но... мъжете наистина не разбират от намеци. Пресен пример при мен е 8-ми декември. Бяхме на заведение с приятели и аз му подшушнах, че искам да си продължим купона вкъщи - с идеята само двамата  Wink, а той (не ме бил разбрал, естествено) покани цялата тайфа вкъщи и наистина купонясвахме цяла нощ, но сега съм му сърдита  Crazy, а той се чуди защо. Като му обясних причината, той се нацупи  #Crazy.
Та така. На мъж се казва всичко както го искаш, а без намеци.
Съвет мога да ти дам или да намериш самата ти вариант някой да гледа бебето и да го поканиш на среща, или направо да вземеш хубав филм, да приготвиш нещо вкусничко, да приспиш детенцето и да се погушкате само двамата (но пак го предупреди за плановете ти - ултимативно  Grinning).
Успех.

# 15
  • Мнения: 116
Танети, миличко, мъжо ти е просто гений. Чесно, аз такъв вариант не бих измислил  Embarassed
Еле пък сега зимата.
При липса на "желаещи" баби има и почасово гледане в часните градини. Обади се, оговори се и после го изненадай   bouquet

# 16
  • Мнения: 677
Тва е виц,нали?

# 17
 Тони, и на мен би ми се искало да е виц и да си се посмея хууууубаво,ама....  Tired

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това е резултата от недомлъвките.
Ако искаш нещо - кажи го направо, обсъдете заедно кой ще гледа детето и няма да има сърдити.

# 19
  • Мнения: 6 164
Ами тъпо е да гледате поотделно, по-добре си вземето за вкъщи. Ама какво друго да направи човека? Ти мрънкаш да излезете, а какво предлагаш да се направи с бебето? Или тази част си я пропускала?  Wink

# 20
  • Мнения: 188
и аз малко не схващам що му се сърдиш на човека точно за този случай. Не се разбира има ли кой да гледа бебче или не. Ако не,то мъжа ти е взел много компромисно решение. А предполагам си се изнервила ,защото по принцип си имате разногласия. Трябва ви някоя баба да ви отменя от време на време, та наистина да можете да поразпускате, че иначе наистина е трудно Wink

# 21
  • Мнения: 429
И аз мисля,че няма защо да му се сърдиш. Той просто е искал да те разсея малко от ежедневните ти задължения, но не е преценил правилно какво трябва да направи.  Не му се сърди, просто му кажи какво точно искаш и как трябва да стане, мъжете са "големи деца".

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, след като няма кой да гледа детето, как очакваш да отидете на кино? newsm78 Или да си отделите време. Или правиш намеци за бавачка. Не ми стана ясно какво всъщност искаш и очакваш от съпруга си, честно.

# 23
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Да бе, големи деца! И когато искат нещо, ще ти скъсат нервите, до като не стане тяхното. Но ако трябва да се сетят за теб - оооооооооо, не, неможем, ние сме "големи" деца. Просто и ясно - ако един мъж иска да е само с теб, да прекарате малко време на саме, без детето, ще намери начин. Когато искат, мъжете могат да са много изобретателни. Защо все трябва да им се казва в прав текст, те мозък нямат ли? И ако имат - да го ползват, бе! Или това става само когато на тях им изнася  Close Ще намери време, ще намери детегледачка, ще купи билети, и ще я изненада. Как може да се сеща за подобни неща, като я е свалял (което сигурно е правил), а сега нещо не му се удава?
Ох, Танети, добре че моя мъж не е като твоя, че незнам какво щях да го правя...

# 24
  • Мнения: 677
Тони, и на мен би ми се искало да е виц и да си се посмея хууууубаво,ама....  Tired

Ок,изчакай лятото и иди на море,докато той гледа детето..
Ако поиска секс,също нека изчака с детето в дугата стая..
Интерпретирай и превъзпитавай!
Успех!

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък не разбирам защо от един мъж се очаква да работи, да гледа семейството, да се прибира чинно у дома и веднага да се заема с децата, а ако вземе, та измие чиниите и изглади, още по-добре. На всичкото отгоре този човечец е и отговорник по семейните забавления. Той трябва да измисля къде да се ходи, кога, да е интересно, да намери кой да гледа децата и да е забавен през цялата вечер.
Подобен монолог подслушвах в един ресторант. Една мадама, гримирана като Алис Купър, натъмънена с последен шик люлинска мода, пилеше ли, пилеше на нещастника, оженил се за нея. Не бил забавен, много бил работил, нищо не измислял, видите ли, за да я весели и забавлява и тя по цял ден ходела по кафенета с детето. Умирала от скука. Горката. ooooh!
Ами ти, душко недоволна, какво правиш, за да забавляваш мъжа си?  newsm78
Имаш ли някакви конкретни идеи и предложения, или само пилиш?
Човекът направил, каквото могъл. Според мен доста трябва да се озорил, докато измисли този гениален план. Че помогни му малко, де.

# 26
  • Мнения: 6 155
...натъмънена с последен шик люлинска мода...


Каква е люлинската мода?  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 581
Това предложение го имах и аз, но спонтанно  Laughing  Аз не пиля понеже, гледаме нощно двд с вино на загасени лампи, запалени свещи и 21-инчов монитор  Laughing

Излиза ми се, но няма кой да гледа детето. Факт. Не очаквам от мъжа ми магии, прекарването заедно го осъществяваме с наличното време и материали  Mr. Green

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
...натъмънена с последен шик люлинска мода...


Каква е люлинската мода?  newsm78
Ти пък сега, за какво се хващаш.  Laughing
Личен термин за клонингите.  Wink Ей ти и пример. Моето дете ходи на плуване заедно с една група на друга детска градина. Идват майките да си прибират децата. Влиза едно момиче в съблекалнята, после същото момиче пак влиза, и пак, и пак, и пак.  Shocked Бре, викам, какво става. А те всичките, като по калъп - едни и същи косички, почти едни и същи дрехи.
П.П. Терминът "люлински шик" уви, не е мой.  Blush

# 29
Василиса Умница, не ме познаваш, определено не съм от мамите които описваш. Допреди да забременея съм си скъсвала з.....а от работа, за да мога да си позволявам удоволствия, които други получават на готово. Не ми тежи, ще го правя пак. Тъй като сега съм у дома с малката, на мъжът ми не му липсва нищо- когато се прибере от работа от него се очаква да си почива. Не виждам нищо лошо в това да изисквам от него поне няколко пъти  в годината да си разнообразим ежедневието заедно. А за детето има кой да го гледа...

# 30
  • Мнения: 1 111
  Танети си е права.Някой по-горе бе писал, че който има желание винаги намира начин!

# 31
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не те познавам, разбира се. Описвам любимата си представителна извадка.  Wink
Надявам се, че не си такава.
Останах с впечатлението, че няма кой да гледа детето.
Ако има помощ, не виждам какъв е проблемът.  newsm78 На теб какво точно ти се прави? Къде точно ти се ходи? Ами кажи му. Искам да излезем заедно само двамата, детето ще го гледа майка ми, примерно, пък ние ще отидем на клуб с музика, там и там, свирят еди-кои си.


# 32
   Бооожке, ти пък Rolling Eyes
Че аз от 4г не съм ходила ни на кино , ни на ресторант, ни цветя получавам, ни подаръци.Ся, ако кажа , че хич не ми пука, ще излъжа, но какво да се прави.Като съм се омъжвала със широко затворени очи за тая работа сега ще си трая.То други работи са важни ...ама гадно си е Close

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
   Бооожке, ти пък Rolling Eyes
Че аз от 4г не съм ходила ни на кино , ни на ресторант, ни цветя получавам, ни подаръци.Ся, ако кажа , че хич не ми пука, ще излъжа, но какво да се прави.Като съм се омъжвала със широко затворени очи за тая работа сега ще си трая.То други работи са важни ...ама гадно си е Close
Я обърни дебелия край. Laughing
Утре иди и му купи цветя.  Whistling Може и да схване намека.  Wink

# 34
gerik, все ми се струва, че не бива да се примиряваме с тези неща. За това и пуснах темичка, да видя дали само при мен е така и как другите се справят с подобни ситуации. Няма спор, че човек се приучава към всичко, въпросът е как да направим така, че в единицата семейство да няма пренебрегнати, да го има водещото ОБЩО и НИЕ   newsm12

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има един манифест на мъжете...
Една от точките е - цитирам по памет: " Ние сме тъпи. Наистина сме тъпи. Когато искате да ви купим диамант си кажете, а не ни намеквайте, нищо няма да раберем. Нали вече уточнихме - ние сме тъпи"
Майтап или не - вярно е! - Много по-лесно се живее ако нещата се казват на мъжа директно ако не "вдява" от намеци Simple Smile /и на жената/
За букетите - купуваш си ги сама и му казваш, че понеже знаеш, че иска, но не му остава време си си ибрала от негово име.
Ще ти е много благодарен. Не се шегувам!
Вместо да опяваш първо нежно, после съкрушено за кино - уговаряш гледач, купуваш билети, вземаш го от работа и така хем лесно, хем без нерви, хем с резултат. Grinning

# 36
  • Мнения: 3 880
Хехе Simple Smile и zаЩо единият Ще стои навън с бебето? Не може ли просто да си остане в къЩи и на другия ден другият Laughing Горкото бебе_ две прожекции пред киното посред zима_няма да му е много весело Wink
Сега сериоzно_ ти като zнаеШ, че нямате бавачка zа бебето какви намеци му правиШ... и zаЩо? И zаЩо му се сърдиШ, че ти е направил подобно предложение? Той ли е по_виновен че нямате бавачка? И какво да направи човека след толкова намеци_ да иzфабрикува една бавачка с магическата пръчка и хоп вие двамцата на кино? Не е ли по_удачно да обсъдите (беz намеци) на кого можете да доверите детето или пък ти преz деня да се уговориШ с приятелка или някои роднини да го гледат и така да органиzирате неЩо? С малко дете няма спонтанност много zа теzи неЩа, иска плануване и добра координация, а не намеци и оплаквания, че той не се сеЩа_ ами и да се сети да те покани някъде_ това дете не може да се иzпари zа два часа Wink
ДъЩеря ми Ще стане на 3 скоро, zа теzи 3 години сме били само веднъж на кино, миналата zима, когато майка беШе тук, живот и zдраве мисля сега като дойде пак да повторим Simple Smile. Просто zнам че преz останалото време няма нужда да му правя намеци нито да му се цупя... нямам наблиzо човек на който мога да се доверя 100%, а на непоzнати бавачки пък съвсем, така че си гледкаме детето, ако трябва иzлиzаме с нея, а от скоро вzехме да ходим с нея на анимационни филмчета, та това ни е киното Laughing
Хайде органиzирай и ти неЩо и го иzненадай с покана Simple Smile

# 37
Biba, нали не смяташ, че ще искам от съпруга си да отидем на кино, а детето ще стои само у дома. Тъй като и ти си в чужбина предполагам си наясно с всички възможности, които се предлагат- от постоянен babysitter, през tagesmutter, та до роднини и познати. Идеята на постинга не е да се оплакваме, че не ходим точно на кино. Просто в момента случаят е такъв.

# 38
  • Мнения: 3 268
Скоро май няма да ходите на кино.
Споко и ние отдавна не сме ходили, гледаме филми на компа и се гушкаме след това, за целта слагаме децата рано в леглото Peace
щях да кажа,че това е вариант,но после прочетох за следенето на спортните рубрики и се отказах newsm78
Не бих искала да съм на твое място,но и не бих го допуснала.Вземи нещата в ръце и измисли нещо.Дъщеря ми беше на 2 месеца,когат аз реших,че живота не е свършил и забавленията също,намерих жена за почасово гледане вечерно време и такъв проблем за нас не съществува.

# 39
  • Мнения: 817
От 7 години сме женени , от 5 сме с деца/първо едното ,после и другото/Точно от това време/5години насам/ всички около мен знаят ,че петък и събота вечер са си мои лични и на мъж ми ,без деца и каквито и да е семейни ангажименти.разбира се имало е случаи и да пропуснем парти или излизане от софия , ако някое от децата е болно /с деца всяко уговорка е до предпоследно Tired/Но общо -взето така стоят нещата ,така съм си ги направила и така ме устройват.
Никой да не се обижда ,но наистина ми е странно ,как е възможно двама млади хора ,да се ограничават и да свеждата социалните си контакти до минимум поради причината ,че имат деца ,семейство и т.н. ангажименти.Желание има ли и начини и организация винаги ще се намерят. Laughing

# 40
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
На мен ми се струва, че авторката я мъчи ЛИПСАТА на желание в половинката й за време, което да прекарат заедно. Та дори и да отидат на кино с детето и да гледат анимации, а след това да отидат на сладкарница - това си е разнообразие. Въпросът е, че тя явно има желание, а мъжлето не дава никакви признаци за това. Което мен лично би ме вбесило невероятно. Никой не е казал, че само мъжете трябва да разнообразяват ежедневието, да са забавни, да изненадват. Но е добре да показват от време на време желание да са с жена си, да се поинтересуват от проблемите й, да й покажат, че все още тя е ЖЕНАТА. Никой никога няма оправдание за това да пренебрегва половинката си.

П.П. Това важи и за двете страни, просто тук явно мъжката половина "издиша"

# 41
  • Мнения: 765
 Ами смешно ми е . Толкова е нелепо...Как така един по един?  Стига бе хора , разбирането на човека срещу теб не включва приемането на идиотски идеи , нали? Аз това бих го приела за подигравка..и наистина бих се натъжила...Не знам какво да  посъветвам авторката на темата , говорене му е майката , ако бях в такава ситуация първо щях да се посмея , а после да замина ...за дълго , в краен случай и едно кино с приятелка , докато той гледа детето , вечерно..знам ли.... Длъжен е , разбира се , че е длъжен ...

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние пък изобщо не излизаме. Откакто се роди първото дете само веднъж ходихме на кино, а има кой да гледа децата. Преди това много излизахме- на кино, кръчми, дискотеки, разходки, купони... Вече нито време, нито желание имаме за шляене.
Не виждам нищо странно в предложението на съпругът на авторката.

# 43
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Според мен трябва дасе радваш, че не те е пропуснал в плановете си.По - добре ли ще ти е ако си седиш вкъщи а той отиде на кино.Аз лично не намирам нищо странно в това негово искане.Бих се радвала, ако както разбирам така и не сте излизали откакто си родила., да ми предложат този вариант.Пък и докато се изчаквате, ще пиеш кафе на друго място, ще срещнеш други хора....и т.н.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Аз пък съм доста озадачена от мненията, че няма нищо странно в ситуацията - има и то доста. Личното ми мнение е, че е нелепо и то доста. Ако на мен ми предложат нещо подобно ще го сметна за откровена подигравка. Авторката пише, че има кой да гледа детето. Ако това е известно и на мъжът и - къде му е нормалното на ситуацията и къде е поводът за радост не ми е ясно.
 Проблемът е липса на комуникация - т.е не мога да повярвам, че за пръв път на авторката на темата и идва на ум, че не щеш ли няма да е лошо да вземат ей тъй на двамката да идат на кино - и не е до киното - липсата на време за двама души, които освен че са родители са партньори и имат нужда както и от свое лично време, така и от такова за тях двамата, влияе пагубно - битовизмите унищожават бавно, постепенно и напоително всяка връзка.
 Не знам какво да кажа - ако вземеш да обясниш в прав текст, че искаш повечко време да прекарвате заедно и по-различни разговори от това яло ли е детето, спало ли е и какво има за ядене - дали пък няма да му стане по-ясно newsm78

# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз си мисля, че недомлъвките водят до доста недоразумения. Не визирам конкретния случай. Нещата трябва да се изясняват в зародиш, за да няма после казано-речено, и разбрал-недоразбрал. Макар че, и аз понякога разчитам, че като съм намекнала, съм била правилно разбрана, ама не винаги е така.

# 46
  • Мнения: 765
Според мен трябва дасе радваш, че не те е пропуснал в плановете си.По - добре ли ще ти е ако си седиш вкъщи а той отиде на кино.Аз лично не намирам нищо странно в това негово искане.Бих се радвала, ако както разбирам така и не сте излизали откакто си родила., да ми предложат този вариант.Пък и докато се изчаквате, ще пиеш кафе на друго място, ще срещнеш други хора....и т.н.
Да бе , да...сравнения от рода на " по - добре ли ще ти е ...?" и разни съвети , че може да е по-зле са причината толкова хора да са нещастни . Не бил я пропуснал, ами оставаше и да я пропусне . Браво на него , геройски се е сетил .Защо да се сравнява с по-лошото? А знаеш ли колко по-добро има? Колко по-добри мъже , по-изобретателни , по-мили , по - загрижени и по- по...Всеки сам си решава кое му е странно и кое не и с кой да се сравнява и да- това тук не е странно - тъпо е .

# 47
  • София
  • Мнения: 2 958
В такива ситуации си казвам: "Да са ми живи и здрави мама и баба!". Моя мъж се опитваше такива подмятания да ми прави. Излез ти с приятелки днес, аз утре ще изляза с колеги, ама няма кой да го чуе. Сега просто пита може ли майка ми да гледа джуджето или да отказва излизането и така. Бъди конкретна в желанията си. От това какво ти се яде, до това къде и какво искате да правите.

# 48
  • Мнения: 6 155
... А знаеш ли колко по-добро има? Колко по-добри мъже , по-изобретателни , по-мили , по - загрижени и по- по......
И какво - да зареже сегашния и да хукне да си търси такъв мъж ли?  Tired
Или да направи световен проблем от предложението на мъжа си  newsm78
Що си мислите, че всички хора /мъже, жени/ са еднакви и мислят по един и същи начин?

Аз лично предпчитам да приема идеята от веселата страна, да се посмея и да кажа какво точно искам, а не да  правя от мухата слон и да се тръшкам, че мъжът ми не може да ми чете мислите Wink
Има много по-елегантни и безболезнени начини да получаваме това, което искаме.

# 49
  • Мнения: 3 880
Biba, нали не смяташ, че ще искам от съпруга си да отидем на кино, а детето ще стои само у дома. Тъй като и ти си в чужбина предполагам си наясно с всички възможности, които се предлагат- от постоянен babysitter, през tagesmutter, та до роднини и познати. Идеята на постинга не е да се оплакваме, че не ходим точно на кино. Просто в момента случаят е такъв.
Именно, точно това имах предвид Peace Кое точно ви спира да изберете този вариант, щом имате желания да изкарате няколко часа насаме? Намирай бейбиситър и готово, не чакай мъжа ти да я търси, тях не ги бива много за тези работи.... Wink
Разбрах, че темата не е точно за киното Wink но понеже стана дума за него, затова и аз го дадох за пример.... Иначе няма значение какво е мироприятието, трябва си бавачка и тя трябва да се организира, сама няма да дойде да почука на вратата.....
Или си измислете занимания, които стават и с детето...... аз, (докато мъжът ми е на работа Wink) се ровя и търся такива семейни възможности за занимания, където и децата са добре дошли и през уикенда (примерно) му казвам къде отиваме, не чакам да ме покани Mr. Green и така не му се налага да ми прави абсурдни предложения от сорта- единият в киното другият пред киното Wink

# 50
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Е вече ме шашнахте. Защо все на мъжете трябва да им се говори в прав текст, а жените са със свръх способностите да четат мисли и да разгадават желания? На мъжете ТАКА ИМ ИЗНАСЯ! Тук не включвам по-тъпичките, които наистина не вдяват. Просто не им се занимава, добре им е жената да кръжи около тях. Не искат да разберат, че не единят трябва да е център на света за другия, или пък всеки за всеки, а да са едно НИЕ.

Да бе , да...сравнения от рода на " по - добре ли ще ти е ...?" и разни съвети , че може да е по-зле са причината толкова хора да са нещастни . Не бил я пропуснал, ами оставаше и да я пропусне . Браво на него , геройски се е сетил .Защо да се сравнява с по-лошото? А знаеш ли колко по-добро има? Колко по-добри мъже , по-изобретателни , по-мили , по - загрижени и по- по...Всеки сам си решава кое му е странно и кое не и с кой да се сравнява и да- това тук не е странно - тъпо е .

 Peace Peace

# 51
  • Мнения: 412
На мен ми се струва, че авторката я мъчи ЛИПСАТА на желание в половинката й за време, което да прекарат заедно. ..

и аз така си мисля..което вече е друга тема за размисъл (според мен)
колкото до мъжете и отношенията ни с тяната недосетливост  Laughing наистина ми се струва странно да хабиш толкова нерви и мъка чакайке някой да сбъдне очакванията ти; не е ли много по-просто и удобно да му обясниш детайлно как може да те зарадва?или даже да напишеш план по точки Embarassed
и той така ще е доволен и ти ще си щастлива!

в интерес на истината и аз ронех сълзи навремето защото разбираш ли той не ми е купил рози за св. валентин или няма изненада за рожденият ми ден..ами за мен тези неща бяха важни но защо моите ценности трябва да са такива и за него? след много говорене, говорене и пак говорене се оказа че за него е безкрайно разочарование фактът че не оценявам купуването на два безкрайно скъпи и по моему безполезни бижута за раждането на децата или факта че ме затрупва с dvd-та които съм била споменала че искам да гледам (аз нямам време да седна какво остава за гледане на филми #Crazy) и т.н.

 абе с две думи - като искаш нещо си го направи сама и оценявай факта че те обича и ти си тази при която се прибира всяка вечер и с която иска да си менка бебчо пред някое кино Joy

# 52
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Другия път му предложи аналогично решение за секса-първо ти-а той гледа бебо, после той -а ти се занимаваш с  малкото човече.

# 53
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Другия път му предложи аналогично решение за секса-първо ти-а той гледа бебо, после той -а ти се занимаваш с  малкото човече.


 Peace Peace

# 54
 Супер сте, успяхте да ме разсмеете дори и в тази ситуация. Благодаря, че ви има, защото в такива моменти имам нужда от съвет и малко "обмяна на опит". Мерси за ведрите думи и предложенията,  мерси и за критиката, смятам че във  всяка такава има и градивен елемент! Дано всички имаме по-малко поводи да се оплакваме и повече да споделяме радости!

Общи условия

Активация на акаунт