Искам си бебето :( ...

  • 9 363
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Много неприятна ситуация. Като си помисля аз колко искам бебе и че още не ми се е случило, ако се случи, просто ще полудея от радост и ако съм в подобна на твоята ситуация... не знам... Cry
Помисли си, че ако сега направиш аборт, после не се знае колко време ще отнеме отново да забременееш. А не се знае таткото кога точно ще порасне. Може следващия път още да не е пораснал и все още да не му се отделя от полата на мама. Не можеш да го чакаш вечно и да си причиняваш такива неща.
Няма ли кой да ти помогне, твоите родители?

# 16
  • София
  • Мнения: 903
здравей.
наистина много неприятна ситуация.  Не съм изпадала в подобна ситуация, но пък аз имах много проблеми с износването на своето бебе. НАправих един спонтанен аборт и със следващата бременност нещата бяха все "на косъм" ( на никого не пожелавам такова нещо). Разбирам, че обичаш бащата, но помисли добре. Казваш, че си имала сериозни гинекологични проблеми - ами ако направиш аборт и след това не можеш да забременнеш или да износиш детето? Колкото до бащата мисля, че ако той те обича истински, след време ще приеме детето. Децата са дар божии и сигурно и той ще го осъзнае.
Все пак решението си е твое. Аз мога само да ти пожелая успех, каквото и да решиш. Трябва да бъдеш много силна. Стискам палци нещата при теб да се оправят възможно най-бързо.

# 17
  • Мнения: 402
ами на родителите ми незнам доколко ще мога да разчитам- те (всъщност аз съм с баща, който има втора съпруга...) винаги са били върли противници на връзката ми с този човек и баща ми дори е правил изказвания 4е няма да погледне внуци ако са от приятеля ми...това също подсилва от4аянието ми- страхът 4е и на тях не мога да раз4итам

# 18
  • Мнения: 139
Най-напред се успокой, ама наистина.
После, да те питам нещо - Вие с бащата бяхте ли планирали да си имате бебче, или само ти искаше и сега му просто му сервираш новината, че ще става баща, без той да е имал предварително думата дали иска, или не?
1).Ако не сте го планирали заедно, ако ти нарочно си се опитвала да забременееш и сега той казва, че не е готов е съвсем нормална и НЕ осъдителна реакция, все пак всеки сам разбира, кога е готов да бъде родител. Ако нещата са се стекли по този начин - нямаш никакво право да го притискаш, ще се наложи да се оправяш сама.
2)Ако и двамате съзнателно сте полагали грижи за предпазване от нежелана бременност, но нещо криви са излезли сметките и сега ти си готова да поемеш отговорността, а той не - има и съд за тази работа, все пак когато човек (зрял човек) тръгва да си вири...Я, трябва да е наясно, че децата не ги носи щъркелът и че трябва да носи отговорност за деянията си.
3). Ако заедно сте го планирали, а сега той се дърпа, щото още мама го кърми - предлагам ти следващата ти среща с него да бъде направо в съда, никое дете не заслужава такъв баща, по-добре без баща, отколкото с такъв.
А за аборт - опитай да забравиш, за да не бъде това единственото нещо, което ще си спомняш в кошмарите си. От всяка ситуация има изход, желая ти сила, кураж, много късмет и всичко ще се нареди. Абортът не е изход, той поставя човека в безизходица. Ти искаш това бебе и то вече е избрало теб за своя майка. Баща би могъл да бъде всеки, стига да поиска.
А, извинявай за резкия тон, но както и да са се стекли обстоятелствата, твоят приятел не те обича. Мъж, който обича една жена, не би отказал да бъде баща на децата й. Ужасен начин да го разбереш, но все пак от тук нататък може би те чака ТОЙ. Истинският.
И наистина се успокой, всичко ще се оправи, късмет и обичай бебето си.  bouquet

# 19
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ако бях на твое място щях да запазя бебето.След такива здравословни проблеми би било глупаво да го махнеш.Мисля си,че таткото е малко шокиран от новината,но с времето ще го приеме.Какво значи,че не е готов да става баща?На колко години е?То тая работа обикновенно като стане не пита готов ли си или не.

# 20
  • Мнения: 2 556
Ужасна е ситуацията, но съвсем не е безизходна. За приятеля ти - явно е човек, на когото не може да се разчита. Нито утре, нито догодина, нито когато и да е. Страшно ми е мъчно за което  Cry Дано по-бързо приемеш този факт, колкото и да е болезнен. Човек, който те вкарва в подобна ситуация и после те натиска към най-болезнения възможен изход не е човек, с когото трябва да се обвързваш - според мен. Довечера ще ти заяви отново категорично, че не желае детето и че не трябва да го раждаш. Не му се връзвай! За него шансове за деца има много, а за теб, щом си имала проблеми?? Дано намериш сили да си родиш детето, а неотгледано дете както знаеш няма. Нещата постепенно ще се подредят! Много се надявам да се развият нещата възможно най-добре за теб и бебето!!!

# 21
  • Мнения: 6 164
Казваш, че сте имали планове - заедно ли ги крояхте тия планове, или ти сама? Не се разбира много добре.

Само ти можеш да вземеш такова решение, не ние. Но аз също бих запазила бебето, обаче ще ти е ужасно трудно съвсем сама. Не бих хранила големи надежди партньора да размисли - дори да размисли вече е показал егоизъм и пак няма да си 100% сигурна в него.

Трябва да разбереш колко силно го искаш и каква цена си готова да платиш.

# 22
  • Мнения: 1 364
След всички тези усложнения ще е неразумно да махнеш бебчето. Моят съвет е да го оставиш, а на таткото с времето може да му дойде акъла.
Стискам палци всичко да се нареди.


На пълно съм съгласна.

# 23
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И друг път съм го казвала - детето е над всичко. Ох, ако можеше аз да съм бременна.... Не се отказвай от детето, щом имаш някакви проблеми, а и ситуацията е опасна за теб. Винаги има изход, все има на кого да се облегнеш, да ти помогне. Имай повече вяра в себе си, бъди силна, и ще видиш, че нещата ще се подредят.

# 24
  • Мнения: 188
много мъчно ми стана за теб. Съветът ми е в никакъв случай да не правиш аборт, още повече ,че имаш гинекологични проблеми. А и да нямаше ,все тая, болката ти ще е огромна...
А за мъжа ти просто нямам думи. Как може да има такива мамини синчета #2gunfire Какво значи той дали си е правил плановете като нея, че той не знае ли как стават бебетата, или да се прави кефа, пък да става каквото ще. Ама много се врегнах #Cussing out

Няма да ти е лесно, но няма по-хубаво от децата. Дано и приятелят ти го разбере. Пожелавам ти успех и по-скоро да се оправят нещата при теб  bouquet

# 25
  • Мнения: 402
плановете сме ги правили заедно разбира се- че в "най-скоро време" по негови думи просто ще заживеем заедно, а бебето винаги е било 4акано на думи и от двамата- той също уж страда като разбра вси4ките ми диоагнози и дори ме окуражваше 4е ще стане съвсем по-скоро отколкото си мисля. не бе6е от онези студени типове, които искат само кариера или нещо подобно, винаги когато съм го питала- ами ако бебето се появи скоро , той е казвал" ами ще си го гледаме, какво ще правим", ние затова и не се пазехме.

# 26
  • Мнения: 1 792
плановете сме ги правили заедно разбира се- че в "най-скоро време" по негови думи просто ще заживеем заедно, а бебето винаги е било 4акано на думи и от двамата- той също уж страда като разбра вси4ките ми диоагнози и дори ме окуражваше 4е ще стане съвсем по-скоро отколкото си мисля. не бе6е от онези студени типове, които искат само кариера или нещо подобно, винаги когато съм го питала- ами ако бебето се появи скоро , той е казвал" ами ще си го гледаме, какво ще правим", ние затова и не се пазехме.
СПОРЕД МЕН Е МНОГО ПОДЛО ТОВА КОЕТО ПРАВИ ТОЙ.ДАНО МУ Е ДОШЪЛ АКЪЛА В ГЛАВАТА.ПОНЯКОГА ИМ ТРЯБВА МАЛКО ВРЕМЕ НА МЪЖЕТЕ.ВИЖ КАКВО ЩЕ ТИ КАЖЕ И СИ ПРАВИ ИЗВОДИ СЛЕД ТОВА.УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ Hug

# 27
  • Мнения: 135
здравей много съжалявам 4е ти се е слу4ило такова не6то аз бях като теб забраменях и казах на таткото и тои много се упла6и и ме кара6е да го махам а аз неисках и само го умолявах да го задържим а тои не та не и аз рев замалко да го изгубя казах на на6те и маика ми бе6е сагласна да го отгледаме но ба6та ми иска6е да правя аборт 6том несе разбираме с таткото та се разделих с таткото детето го задържах тои се прибра при мама но след не много дълго време е размислил и ме помоли да се саберем и аз много го оби4ам та приех и се събрахме но докат бях бременна и живеех с него много се карахме може би е било от бременоста но като се роди бебето няма да ти казвам какъв ба6та е сега него оставя намира постоянно са заедно а за ба6та ми тои се примири и ми каза 4е живота си е мои и аз 6те го живея и тои кат дядо сега неможе да му се нарадва и ве4е вси4ки сме в добри отно6ения незнам какъв савет да дам тук доста те саветват мамите и са прави ако не те иска таткото с бебето остави го и немахаи бебето то е наи ценното не6то в живота затова го роди искат неискат ва6те 6те ти помагат колкото могат и много 6те се радват на вну4ето несе притесняваи бади само спокоина и мисли за бъде6тето и за бебето а на таткото след време 6те мъу мине и 6те те потърси но незнам какви 6те са ви отно6енията дано ме разбере6 и послу6аи сарцето си а ина4е и сама да остане6 мъже много все 6те намери6 някои които да те оби4а и уважава и да оби4а и бебето и да го отгледа като свое имай малко търпение поне имам познати в твоито положение с бебе и втори мъж не се от4айваи живота е пред теб и го изживей  bouquet Hugдано намери6 ре6ението което 6те те направи 6тастлива но недеи маха това невинно създание Winkуспех

# 28
  • Мнения: 1 004
Аз мисля, че ако не по-рано, то като се появи живот и здраве бебето и го види, няма да се отдели от вас  Peace
Кураж и не се отказвай. Знай само, че не е толкова трудно да се гледа бебе, дори и сама, стига да имаш желанието и средствата де  Rolling Eyes
Надявам се да срещнеш подкрепа не само в бащата, но и в лицето на роднините ти много скоро! Hug
Не вярвам един мъж така лесно да захвърли всичко и да стои при майка си, когато знае че има едно човече негово си там някъде.... newsm78

# 29
  • Мнения: 299
Казваш, че си имала проблеми със забременявянето !?! Незнам как изобщо се замисляш да го махаш, не ми се вярва толкова бързо да си забравила разочарованието при всеки цикъл, надеждата със смяната на поредния лекар.....
Горе главата, момичетата са ти казали винаги има изход Peace
Една голяма Hug

Общи условия

Активация на акаунт