варицела...на стари години

  • 9 188
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Синът ми в момента е с варицела - на 16 години е. Кажете ми, моля, кога започнахте да мажете с МАДЕКАЗОЛ-а, след падането на коричките или преди това? И може ли да се ползва на лицето, защото той е и с акне и става страшна комбинация. Благодаря ви предварително!

# 16
  • Мнения: 2 700
Маже се след падането на коричките и няма проблем с лицето - аз на лицето си имах над 100 пъпки.

# 17
  • Мнения: 3 777
Взимай си душове колкото искаш.
Останало са глупости .....
Душът ще те освежи, ще намали сърбежа. Другото са прикази на баба.
Синът ми и мъжът караха варицела - първият много леко- бяхме на море и по цял ден киснеше в басейн на двора (само за него) - не усети какво е шарка.
Както е казала Ваче, Кларитин се пие за облекчаване на вътрешните пъпки.
Мажех с един гел, на който забравих името.

Дано мине леко

# 18
  • Мнения: 3 491
На 18г. я изкарах, много леко, започна с лека температура, която бързо падна, обривът беше оскъден. Не винаги съм така с шарките, на 12г. карах морбили, и дума не може да става за сравнение - майка ми тогава казваше "изприщи се и в очите", идваха да ми бият у дома инжекции за спадане на температурата, аз тръшната на легло...
За лекото протичане на варицелата може би имаше значение, че бях на диета. Лекарката така ми каза - никакъв боб, пържено, пикантно, изобщо тежки храни. Общо взето ядях плодове, кисело мляко, ръжен хляб, мед, изкиснато бяло сирене. В крайна сметка си спомням  карантинните дни не като болест, а като една симпатична училищна ваканция, прекарана в четене на книжки.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2-те ми най-добри приятелки я караха съответно на 27 и 29г. Едва що не умряха... Накрая едвам ги познах, бяха станали като изпити скелети...

Днес братовчедката ми сподели, че бабката на мъж й се е разболяла тия дни от варицела. Тя сега е на 86г.  ooooh!
Такива ми ти работи. Няма възрастови граници за таз болест  Tired

# 20
  • Мнения: 1 111
  Това за къпането изобщо не е отживелица и ще ви кажа защо.През първите дни не зная точно, но когато се образуват коричките мокренето ги кара да омекват и падат преждевременно, преди кожата отдолу да се е възстановила напълно.Така остават белези, и то сериозни.Казвам го от опит, защото големият ми син се разболя, и от сълзите една коричката под окото падна така и му остана белег.Като установих, че и аз съм се заразила от него, на 29 г, посред лято, с тази дупчица на детето под окото познайте колко дена не съм се докосвала до вода от страх.Не ми остана нито един белег, а варицелката не беше за подценяване. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт