Спирала: Нова Т???????

  • 3 763
  • 5
  •   1
Отговори
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравейте мами,
някой зане ли нещо за спирала Нова - Т? Днес ми я препоръчаха в аптеката, но доктора ми беше казал за Копар Т и съм малко объркана.Цената на Копар Т беше около 15лв, а на другата май 70лв.По-скъпата ми се струва по-добрият вариант, но съм много не информирана за спиралите, не съм слагала досега и затова искам съвет от вас. Дайте инфо с каквото можете.

# 1
  • Мнения: 122
Преди две седмици си сложих хормонолна спирала MIRENA. Моят гениколог много добри отзиви ми каза за нея и ми я препоръча. За сега още не мога да ти кажа моето мнение, защото не е минало достатъчно време от поставянето, но ако искаш позаинтересувай се.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Попитай гинеколога си.  Има различни видове Нова Т  -  комбинация от мед със сребро или със злато. Времето за което са предназначени да се ползват е два пъти по-дълго - мисля 10 год беше Rolling Eyes и са от ново поколение по-сигурни вътрематочни контрацептиви.  За това са и по-скъпи. Копър Т е за 5 год. и няма сребро или злато.

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
лекарят ме предупреди да си купя по-евтината, старата купър -Т. Уж била по-добра. newsm78

# 4
  • там край реката
  • Мнения: 153
Аз сложих НОВА Т и съм много доволна.Преди това бях с GINE T май вече ги няма.И аз се колебах много между нея и по евтината,но моя гинеколог каза,че НОВА е по-добрата.За сега всичко с нея е ОК  Simple Smile Около пет дни след поставянето и има леко кървене,но....то май го има това при всяка спирала.

# 5
  • Мнения: 4
от 5 месеца съм с Мирена и се чувствам много добре. сложих я заради хормонални проблеми, след няколко кръвоизлива и много обилни менстурации. единственото, което ме притеснява е това, че откакто съм я сложила съм имала само една менстурация. дори зацапването, за което ме предупредиха, че може да е почти постояно първите месеци липсва при  мен.

Общи условия

Активация на акаунт