Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 март 2004, 14:36 ч.

Molia, pomo6t!

• 1 261
  • 9
  •   1
Отговори
Bebeto mi e na 1 mesez i ve4e se dohranvame po 50 ml sled karmene. Opitvam vsia4eski da zasilia laktaziata, no uspehat e minimalen. Vzeh si homeopati4noto lekarstvo, koeto ste prepora4ali vav foruma, no ne znam kak se pie - t.e. po kolko granulki na kolko 4asa, predi ili sled hranene?
 Rolling Eyes

# 1
Ами попитай там, откъдето си го взела.
Аз пих такова лекарство, но не знам за същото ли говориш - моето беше течно и пиех по половин кафена лъжичка на ден, като преди това се разбива хубаво.

# 2
Цитат на: vilito
Bebeto mi e na 1 mesez i ve4e se dohranvame po 50 ml sled karmene. Opitvam vsia4eski da zasilia laktaziata, no uspehat e minimalen. Vzeh si homeopati4noto lekarstvo, koeto ste prepora4ali vav foruma, no ne znam kak se pie - t.e. po kolko granulki na kolko 4asa, predi ili sled hranene?
 Rolling Eyes

Ако е онова на Боарон (а явно е то щом говориш за гранулки), то се пият по 5, 2-3 пъти на ден, най-добре преди кърмене. При мен ефекта беше временнен както и от лактогоният чай. Най-доброто е да кърмиш на поискаване и да слагаш бебето на гърда поне на 2 часа (ако може и иска и по-често). Така ще си възстановиш кърмата за макс седмица. а, и нещо друго важно - през този период махни всякакви биби, води и най-вече дохранвания!
Успех!

# 3
Laughing Dа, лекарството е на Боарон. Милена, мерси много за инфото. Педиатъра на малкия обаче ми каза да го кърмя най-малко на три часа. Чаят от липов цвят при мен има слаб ефект. Confused

# 4
  • До хладилника, който обичам
Кърми го на два часа, вместо на три. Ако трябва, го буди. Пий чай за кърма (от билковите аптеки) или на Хип (по-скъп е, но ако няма друг...). Колкото по-често кърмиш, толкова повече мляко ще имаш. Не давай изкуствено мляко, нито вода. Така с увеличен апетит бебето за 2-3 дни ще ти увеличи млякото. Имай предвид че на около 40 дена преживяват бум в растежа, искат повече мляко и плачат повечко. Това е нормално, и е сигнал за организма ти да прави повече мляко. Не се тревожи и не дохранвай с изкуствени млека.
Яж и овесени ядки. В 400-500 мл вариш 2-3 с.л. и подправяш по желание. Това е доза за 1 ден, ако ядеш повече, може да се разхлаби бебешкия стомах.
Бъди спокойна и уверена. Кърми често, и скоро ще имаш предостатъчно мляко.

# 5
Laughing Dа, лекарството е на Боарон. Милена, мерси много за инфото. Педиатъра на малкия обаче ми каза да го кърмя най-малко на три часа. Чаят от липов цвят при мен има слаб ефект. Confused

Има специални лактогонни чайове, питай в аптеката. Помага супа от коприва (или поне отвара), сварено жито, пий повече течности (около 2 л на ден). Много средства има, но най-много помага да кърмиш често. Не случаш педиатъра, ако искаш да кърмиш дълго!

# 6
  • София
vilito, слушай патилите майки.

И моята педиатърка искаше да наливам детето със сокове след първия месец, да му давам вода и ми се намръщи като разбра, че не спазвам режим. А е млада и има дете на годинка, годинка и нещо ?!?

Ако искаш да кърмиш не му давай нищо друго. Синът ми яде и до сега ( 4 месеца ) неравномерно - сутрин през три часа, после през два и половина и вечер на два часа. Съветван те да не чакаш детето да проплаче. Като видиш че почва да суче въздуха или юмруците - веднага му подай гърдата. А ако спи и вече пропуска яденето, леко го вземи и го нахрани както си спи. После можеш да го поставиш легнало по корем върху гърдите ти за да се уригне ( трябва да си в полулегнало положение).

Не се отказвай. Успех.

# 7
Точно така е!!!

# 8
Благодаря на всички за съветите! Бебчо понякога суче и на половин час, но лактацията така и не се увеличава. Гинеколожката ми каза, че това било наследствено (но пък майка ми ме е кърмила до 9 месеца?!). Аз продължавам всячески с опитите (овесени ядки по 1 купичка на ден, боза, мляко, чай от анасон и копър, хомеопатичното на Боарон.., кърмене на поискване) и се надявам скоро това да даде резултати... Confused Embarassed

# 9
Благодаря на всички за съветите! Бебчо понякога суче и на половин час, но лактацията така и не се увеличава. Гинеколожката ми каза, че това било наследствено (но пък майка ми ме е кърмила до 9 месеца?!). Аз продължавам всячески с опитите (овесени ядки по 1 купичка на ден, боза, мляко, чай от анасон и копър, хомеопатичното на Боарон.., кърмене на поискване) и се надявам скоро това да даде резултати... Confused Embarassed

Браво!! Не се предавай, то трябват няколко дни, за да се увеличи!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт