Дъщеря ми поема индустриално количество течности

  • 1 541
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
Здравейте, мами!
До скоро не мислех, че имаме здравословен проблем, но вече започвам да се замислям newsm78.......
Проблема ми е, че малката ми дъщеричка изпива по над 1,500л течности на денонощие, като половината от количеството го поема нощно време. Събужда се с треперещи ръчички и си търси шишенцето с биберона. Мъката е пълна, защото сменям почти всяка нощ памперси и постоянно е мокра. През деня пие от чаша и е без памперс отдавна.
Консултирала съм се с педиатър, защото имах притеснения за диабет, но тя ме убеди, че , ако не дай си Боже, има , то признаците при децата нямат нищо общо с тези , при възрастните и е сигурна, че няма повод за притеснения. Каза, че това е период, който ще отмине Thinking

Това трябва ли да ме успокои, или има друго, по- адекватно обяснение на проблема Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 053
не мисля,че е здравословен проблем,
синът ми беше така като по малък,пиеше по 1 или 1,5 литра сок на ден (вода не близваше),
а сега едвам го карам да пийне малко сок, налита на вода повече
а иначе дъщеря ми сега е в този период,като вашия,и наистина съм спокойна Hug

# 2
  • Мнения: 511
защо все пак не настояваш за една проба на кръвната захар за твое успокоение.иначе и ние пиехме много вода но въпреки този период които явно е често срещан при децата направихме изследвания по съвет на моя педиатър за всеки случаи .тогава се успокоих и не му мислих повече.

# 3
  • Мнения: 417
Като майка на болно от диабет дете ще те посъветвам да направиш за твое успокоение изследване на кръвна захар на гладно сутрин.  Най вероятно е период който ще отмине, но поне да си сигурна, че няма проблем. При диабет наистина има и други симтоми освен пиенето на много вода - спадане на тегло, повишен апетит, урината е по-бяла и много обилна, появява се възпаление но гениталийте /от захарта в урината/ тонуса на кожата е отслабнал.

# 4
  • Мнения: 17 401
Да, пуснате кръвна захар, за всеки случай! Дъщеря ми драстично намали количеството вода, след като й скрихме шишето- от тези за мин.вода с дозатор. Сега и да се събуди през нощта, пак от чаша даваме.

# 5
  • Мнения: 3 146
Синът ми беше по същия начин, дори и сега - на 2г10м още му се случва поняког, само дето не се напишква, ама сутрин изпишква страшно много.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Разбира се, че трябва да пуснете кръвна захар  Peace
Моята щерка пие почти същото количество течности, но не го приемам за "индустриално"  Grinning Всяка нощ изпива минимум по 350 мл вода  Rolling Eyes И по тази причина не знам как ще я отуча да пие от шишето, да не говорим за махането на памперса  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 979
За твое успокоение и проверете кръвната захар.
Иначе и моята дъщеря пие по 2л за 24ч.
При мен обяснението поне за нощното пиене е  - лош навик, успокояване на зъбоникненето, нужда да суче, след отбиването.

# 8
  • Мнения: 7 723
Разбира се, че трябва да пуснете кръвна захар  Peace
Моята щерка пие почти същото количество течности, но не го приемам за "индустриално"   ...........

А защо ние да пуснеме, пък ти- не?  newsm78
Аз го смятам за "индустриално", защото , може би, сравнявам с голямата ми дъщеря на тази възраст newsm78
 
Като майка на болно от диабет дете  ....... При диабет наистина има и други симтоми освен пиенето на много вода - спадане на тегло, повишен апетит, урината е по-бяла и много обилна, появява се възпаление но гениталийте /от захарта в урината/ тонуса на кожата е отслабнал.

Нито един от изброените симптоми не съм забелязала. #Crazy
Това трябва ли да ме успокои?? newsm78
 

# 9
  • Мнения: 71
Отслабнал тонус на кожата акво ще да ре4е newsm78. Цвят ли да гледам? Извинявам се за глупавия ?

# 10
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Здравейте, мами!
До скоро не мислех, че имаме здравословен проблем, но вече започвам да се замислям newsm78.......
Проблема ми е, че малката ми дъщеричка изпива по над 1,500л течности на денонощие, като половината от количеството го поема нощно време. Събужда се с треперещи ръчички и си търси шишенцето с биберона. Мъката е пълна, защото сменям почти всяка нощ памперси и постоянно е мокра. През деня пие от чаша и е без памперс отдавна.
Консултирала съм се с педиатър, защото имах притеснения за диабет, но тя ме убеди, че , ако не дай си Боже, има , то признаците при децата нямат нищо общо с тези , при възрастните и е сигурна, че няма повод за притеснения. Каза, че това е период, който ще отмине Thinking

Това трябва ли да ме успокои, или има друго, по- адекватно обяснение на проблема Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Това все едно аз съм го писала за мойта дъщеря,която е на 2.8м.Тя  пие по 2л сок разреден с вода на ден,значи един л.сок и един л.вода-с биберон,но само през ноща.През деня аз също нямам проблеми и с напикаването и с пиенето от чашка.Какво ли не съм и казвала опитваме с какво ли не,но аз имам чувството ,че е като наркотик за нея-не заспива докато не се появи шишето. ooooh!Така,че не сте само вие и ние сме в това положение-откоето не виждам изход newsm78.Днес дори пак ходих за памперси,направо  ми става лошо от тях,може да и купувам нещо за тези пари,но........ TiredСега чакаме сама да се откаже,не мога да я оставям да плаче Cryнаправо ми се къса сърцето Sad.Успех на всички! Peace

# 11
  • Мнения: 7 723

Това все едно аз съм го писала за мойта дъщеря,която е на 2.8м.Тя  пие по 2л сок разреден с вода на ден,значи един л.сок и един л.вода-с биберон,но само през ноща

danaia , Извинявай, знам, че ще прозвучи гадно, но това ме успокоява Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 165
[навик, успокояване на зъбоникненето, нужда да суче, след отбиването.
[/quote]

Дъщеря ми има същия проблем... Confused И аз го отдавам на горните причини

Вече се отчаях как ще махам шишето newsm78

# 13
  • Мнения: 88
И моята дъщеря има същият проблем.Цял ден и цяла нощ се налива с вода.И не мога да се справя с нощното наливане на вода.И аз също се надявам да отмине този период.

# 14
  • Мнения: 4 392
Синът на една приятелка е така от раждането, нищо че е кърмен до годинката. Изследванията на кръвната захар са нормални и докторът е казал, че детето е здраво.
Щом няма никакви други обезпокоителни симптоми, не виждам повод за паника!
Естествено не е лошо да се провери кръвната захар, ако не сте го направили вече.

Общи условия

Активация на акаунт