пак за миялните машини

  • 5 678
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
здравейте  Simple Smile
от доста време се каним да купим миялна машина и вече й дойде редът. трябва да вземем малка, защото кухнятани е проектирана така, че в нея просто няма място за нищо голямо. дилемата е: дали да вземем малка без помпа (която трябва да се монтира върху плота за да се стича мръсната вода) или да си вземем с помпа (която няма значение къде ще се монтира). на мен монтирането не ми е проблемът, а разликата в цените. първите са 230-280лв, вторите започват от 460лв (това е доста оптимистично, защото този модел никъде го няма наличен).
моля ви, посъветвайте ме. ако някой знае някоя друга разлика между двата типа миялни - нека я сподели. защото, честно казано, заради едната помпа не ми се дават двойно повече пари.
предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Според мен - нито една от двете не си заслужават парите. Знам, че не е по темата, но не можах да се сдържа.

# 2
  • Мнения: 884
Здравей! Аз имам голяма съдомиялна машина с помпа, и моето мнение е , че този домакински уред с времето си изплаща парите-говоря за съдомиялните по принцип.Ходя на работа по 10 часа на ден, имам и други ангажименти, така че когато фамилията вечер стане от масата, много често леглото, а не мивката е най-примамливата дестинация за мен. А когато имаме гости, което при нас в малкия град е поне 1-2 пъти седмично, си спестявам купчината на мивката. Истината е,че единственото неудобство е това , че все пак някой трябва да ги сложи в машината, защото моите хора така и не се научиха и все още си хвърлят приборите в мивката. А дали да е с помпа или не- не вярвам да има някакво значение, просто наистина прецени, как ще е по-удобно за теб.

# 3
  • Мнения: 295
благодаря ти, TIHA VODA Hug аз също съм голям любител на домашните събирания и често има чинии за миене 2 дни след партитата. определено ще се облагодетелствам с една миялна Wink само да я избера

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
това с помпа или без е най-голямата щуротия, дето може да се съчини. Миялните машини имат даже по 2бр. помпи, а ти си седнала да приказваш, че нямали даже и 1  #Crazy ooooh! newsm78

Купи си голяма машина за 9 или 12 комплекта. Но не Мидеа и от сорта  Crazy
Така да се каже - инвестирай 600-700-800лв., ако можеш и нагоре суми и се моли да те е споходил късметя, докато си я избирала машинката.

# 5
  • Мнения: 295
Шани, това за помпата са ми го казали "консултантите" в хипермаркетите за техник, а не съм си го измислила аз... и на мен не ми звучи разумно, но....
а за големината на миялната - много ми се иска да си взема голяма, но нямам място в кухнята, никакво. и малката за да я сложа ще трябва да махна сушилнята за чинии от плота (не че ще ми трябва). не че ми е малка кухнята, просто шкафовете в нея така са проектирани, че няма никакво място....

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 19:23 от Аси®

# 6
  • Мнения: 221
Моят съвет е да не взимаш малка миялна. И аз преди да вземем се колебаех за малка, защото и нашата кухня беше направена така, че не достигаше място за голяма. Когато отидохме да купуваме и видях колко събират малките направо се отказах. Това означаваше отново мивката да е пълна докато миялната мие част от съдовете другите да чакат второ зареждане.
В крайна сметка реших да се разделя с един шкаф и си купихме средна миялна (45см). Много съм доволна, направо щастлива за избора. Та мисълта ми е - хубаво помисли дали може да се разделиш с един шкаф в името на по-добрия избор Wink

# 7
  • Мнения: 780
като си вземеш малка съдомиялна - сушилника ти ще ти трябва - свекърва ми си взе малка и я сложи на мястото на сушилника , но в малката миялна не се събират тави и тенджери , а като ги измиеш къде ще го сложиш да се оцеждат ? а дали малка или голяма аз съм ЗА голяма - моята е такава и събирам всичко вътре  . ако можеш направи някакво разместване ?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, това за помпата са ми го казали "косултантите" в хипермаркетите за техник,а не съм си го измислила аз... и на мен не ми звучи разумно, но....

веднага ги предложи за изУволнение  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 893
Шани, това за помпата са ми го казали "консултантите" в хипермаркетите за техник, а не съм си го измислила аз... и на мен не ми звучи разумно, но....


Аси, така е, виждала съм такава миялна/ и пералня също/, дето трядва да е на високо, за да се изтече мръсната вода. Лично аз не бих си купила такава, защото трябва да се съобразяваш къде да я сложиш.
И наистина е по-добре да си купиш голяма, но щом нямаш място и малката върши работа/ по-добре е от миенето на ръка/

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
На твое място бих жертвала един шкаф, и бих вградила една по-голяма миялна машина. Щом казваш, че често имате гости, бъди сигурна, че скоро ще се разочароваш от малката.    Peace

# 11
  • Мнения: 3 360
Да,замисли се  какво можеш да промениш,за да си вземеш голяма миялна.За добро ти казват всички-една малка машина,ще ти е непотребна след като видиш колко работа свършва Rolling EyesИ какво-ни работа върши ,а и парите на вятъра!

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, това за помпата са ми го казали "консултантите" в хипермаркетите за техник, а не съм си го измислила аз... и на мен не ми звучи разумно, но....
Аси, така е, виждала съм такава миялна/ и пералня също/, дето трядва да е на високо, за да се изтече мръсната вода.

Аааа ъъъъ , кИде брЯ?  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 269
Аз от седмица имам миялна- голяма за 12 комплекта и така здраво си я експлоаторам, че не знам малката миялна каква работа би ми вършела? След като ти самата казваш, че кухнята ти не е малка, помислете на семеен съвет какво бихте разместили или повикайте мебелист да ви помогне. Ако трябва някой шкаф да се жертва в името на миялната хич не се и замисляй! Ако си вземеш малка миялна сушоара за чинии пак ще ти трябва. В същност той винаги трябва за нещо, не може  без него в кухнята.

# 14
  • Мнения: 984
Шани, това за помпата са ми го казали "консултантите" в хипермаркетите за техник, а не съм си го измислила аз... и на мен не ми звучи разумно, но....
Аси, така е, виждала съм такава миялна/ и пералня също/, дето трядва да е на високо, за да се изтече мръсната вода.

Аааа ъъъъ , кИде брЯ?  newsm78
и аз съм виждала, само че пералня ............ на село преди 20г.

Общи условия

Активация на акаунт