За Wizz Air?

  • 7 602
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 482
Нищо им няма на нискобюджетните компании. Е имаше няколко компании които си продадоха билетите, без да осъществят нито един полет - но това е друга тема.
Wizz Air вече доста време извършват полети и не съм чула да им кой знае какви проблеми около тях.
Летяла съм няколко пъти с тях до Будапеща.
Кацат на летища или части от летища, където летищните такси са по-ниски. Возят си те с автобусче до сградата на летището. Багажа си го вземаш от лентите, както при всеки друг полет. Нямат кетъринг. Самолетите са Еър Бъс.
Плащаш си през интеренет (с кредитна карта) - дефакто нямаш билет, казваш си името само - ако има проблеми показваш разпечатката от потвърждението за плащане.
Такива истории. аз съм доволна от тях, щото на другите компании са главозамайващи цените.

Освен от изброените начини, от които пестят пари, и могат да си позволят тези полети на тези цени, ще добавя и това че те разчитат на пълни самолетите. И ги пълнят при тези цени на билети. Други компание приемерно държат на имиджа и на това всеки ден да имат полет по някоя дестинация и подържат линии и при 20% заетост на местата. Казано с други думи за тях един полет е рентабилен, ако имат поне 80 % заетост на местата. На други компании (със съответните цени на билетите) им е необходима много по-малка заетост за да си изплатят конкретния полет.

# 31
  • Мнения: 32
Да не е изненада че ви отказват агенциите да продават билети на тази компания, ама то и за какво са ви агенции, самата компания не продава чрез агенция има доста проста процедура за покупка през интернет или по телефона.
Всъщност WIZZAIR има специална политика на продажби малко различна от другите компани. Те са евтини но не съвсем. Имат % места които се продават на ниски цени да речем 10 евро. След това % места които се продават на 50 евро, докато стигнат 250 -300 евро и се изравнят с другите компании. Затова билетите с ниска цена свършват бързо, те не са и толкова много, после се минава на средни цени и накрая се стига до тавана. Просто това е един по различен маркетинг на продажби. Сравнявал съм тази компания с други които не летят до България и мисля че има и по евтини, тоес с по голям % билети на ниски цени, но всичко се преценява от пазара, а нашият пазар е с високи цени на билетите поради все още слаба конкуренция.

# 32
  • Мнения: 32
интересувам се някой ако може да каже нещо за Лутан - автогара - влак за връзки с други градове ???????

# 33
  • Мнения: 959
интересувам се някой ако може да каже нещо за Лутан - автогара - влак за връзки с други градове ???????
В самия сайт на Wizzair си пише как и с какво може да се придвижиш до центъра на Лондон, лично аз от там ще хвана друг нискотарифен самолет до Единбург

# 34
  • Мнения: 32
интересувам се някой ако може да каже нещо за Лутан - автогара - влак за връзки с други градове ???????
В самия сайт на Wizzair си пише как и с какво може да се придвижиш до центъра на Лондон, лично аз от там ще хвана друг нискотарифен самолет до Единбург
Има но само за Лондон а аз се нитересувам за други градове !

# 35
  • Мнения: 349
Момичета, много ви благодаря за тези разяснения   bouquet
Помогнахте ми да се реша и резервирам (по телефона) билети за Рим. Имам пет дена, за да ги платя по банков път. Сега е момента, ако има още нещо - казвайте!
Дано при всички полета да е лек, точен и приятен.

# 36
За Уиз Еър мога само да кажа, че като питах туристическия си агент за тях, каза, че не се нагърбва да ангажира билети. Ако реша - ще ми съдейства, но всичко е на мой риск.
Това, което ми каза още е, че редовно пропускали полети и сменяли дати, което е крайно неудобно, ако ги ползваш като връзка между два полета.
Скоро имаше тема в Клюкарника от едно момиче, чийто приятел с Уиз Еър си остана в чужд град, вместо да излети по план...

Ами така ще каже, ти как я мислиш тая работа, та нали туристическия ти агент взима тлъста комисионна от продажбата на билети, а от Wizz Air най-много да вземе 5 % от 20 евро, които ще платиш. Помисли, ако твоя агент ти продаде билет за 250 евро на някоя "реномирана" авио компания, ще вземе по-коляма комисионна отколкото ако ти уреди билети за 50 евро. Е как да ти каже човека, че Wizz Air, Sky Europe, Germanwings и т.н. са голяма далавера. А неговата далавера?

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз съм пътувала с Wizz само по маршрута Лондон-София. Самолетите са доста по-добри от тези, които ползва бг авиокомпания. Стюардесите са българки Wink Няма запазени места, ако държите на местата се качете първи. Аз не обичам да съм от първите и все си пътувам на лоши места с малката, а с баткото сме разделени, защото обикновено няма останали 2 едно до друго. Същият номер ми го направиха и Алиталия, хем там са резервирани Crazy
Отменят полети, ако няма закупени достатъчно билети. Това им е трикът да не фалират Wink За това винаги гледам да летя в дни, които предполагам, че ще са достатъчно натоварени, събота, неделя, около празници или ваканции на учениците. На мен са ми канселирали полет, беше сряда или четвъртък, предложиха ми друг, през уикенда, без допълнително заплащане  Peace Но на наши познати им бяха предложили полет 1 седмица по-късно, което тях въобще не ги устройваше. Върнаха им парите и те си купиха билети с по-скъпа авиолиния.
Ако купувате билети в последния момент от Wizz, ще забележите, че цените им са като тези на BA, че даже и по високи.
Не осигуряват трансфер, ако летите с прекачване. Никоя low cost компания не го прави, защото оскъпява билетите.

# 38
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Не осигуряват трансфер, ако летите с прекачване. Никоя low cost компания не го прави, защото оскъпява билетите.
В какъв смисъл? Не можах да го разбера това.  Blush какво имаш предвид под трансфер. То  прекачване и трансфер не е ли едно и също ?

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Не осигуряват трансфер, ако летите с прекачване. Никоя low cost компания не го прави, защото оскъпява билетите.
В какъв смисъл? Не можах да го разбера това.  Blush какво имаш предвид под трансфер. То  прекачване и трансфер не е ли едно и също ?
Да на български е прекачване  Embarassed Embarassed
Ако летиш от София до Лондон през Будапеща например, с нормална авиокомпания просто слизаш от самолета, минаваш през коридора за прекачване и си на изхода за следващия полет. Билетите и багажа са проверени и маркирани още от летището в София.
С евтините авиокомпании няма такова нещо. Слизаш в Будапеща, взимаш багажа от лентата, излизаш от пристигащи и отиваш на заминаващи, където отново на гише го предаваш и ти издават билетчетата за следващия полет, до Лондон в примера.

# 40
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Аа разбрах те сега, мерси. Е .. ако си на малко летище като Будапеща не е фатално, ако имаш време между полетите, но ако е по-голямо става по-неприятно особено ако първият ти полет има закъснение. Вчера говорих с познат, който е пътувал с Wizz Air до Будапеща двупосочен  билет за около 60 евро и ми каза, че е нямало отмяна на полетите за други дни, но на връщане полета им закъснял с 30мин или 1 час нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт