Шамари в яслата

  • 3 151
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 352
За съжаление  шамарите са практика в детските заведения и това което ми е най- странно е как си позволяват да бият децата по главата. Последния случай който ми разказа майка на системно бито дете е за детска градина "Карамфилче" във Варна. След поредното удряне по-главата му пукат мембрана на ухото. За да се застрахова директорката събира 5 подписа на майки, че сутринта бабата е набила детето в рамките на детската градина. До тук добре от какво идва парадокса - сутринта лекар преглежда  децата и пише заключение, че всички са здрави. А детето е системно удряно, защото не е можело след като стане от сън да си облича бързо горната блуза. Не смятам, че това е нормално и съм възмутена

Боже господи!Това е ненормална работа!Надявам се родителите на това дете да са взели мерки,защото това е недупостимо отношение!
Направо се стъписах от прочетеното!

# 46
  • София
  • Мнения: 6 999
обаче как възпитаваме децата си да са самостоятелни - с юмруци и шамари??? Личния пример не е лелката, тя е само въплъщение на правилото, а вие им казвате, че правилата не се отнасят за тях.

Не ти се сърдим, естествено, но поне аз смятям, че грешиш ужасно много. Кое е правилото и кое е нарушение на правилата?  newsm78

От твоето мнение излиза, че да се удрят деца е правило, а да понесе после насилникът последици е - нарушение на същото това правило. Всъщност е точно обратното. Децата не се бият и ако някой наруши това правило следва да се накаже.

Може би просто майка ти не е 'раздавала правосъдие' както трябва и по някакъв начин е рефлетирало в теб... но това не означава, че е следвало да остави да се държат зле с теб.

Естествено всичко има граници. Едно е да се разправяш с възпитател побойник, друго е с детенце, което удря твоето, трето е с всяко хлапе на площадката, което вземе от ръцете на твоето лопатката...

Общи условия

Активация на акаунт