Какво да правим-взимат ни парка(Пловдив)

  • 1 456
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Земята на парка с какъв статут е? Попитайте в общината.

# 16
  • Мнения: 747
... преди "Кирил и Методий"
Имаш предвид Св Св. "Кирил и Методий"- у-щето ли? Ако е това, жалко наистина; като си спомня как през същата тази градинка бягах със задигнатия дневник, да не ми пишат отсъствие... Непременно се опитайте да направите нещо!

# 17
  • Мнения: 293
Едва ли ще постигнеш нещо.. Колко бях възмутена мин. година, като се разбра, че ще ни застрояват нашия парк, дет се вика - баща ми го е садил, буквално.. Но се водел, колко удобно, запустяла площ..
И кво, писах до 'Господари на ефира', идва 'Частен случай', и нищо - строят си..

# 18
Интересно, като строяха дискотеки, хазартни клубове, кръчми, нови блокове и прочие защо не протестирахте, а сега храмът ви е като трън в очите?!?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 704
 ooooh! отиде коня у ряката

# 20
  • Мнения: 2 070
Аз мисля, че е добре наистина да проучите нещата... Парка толкова ли е малък, че да няма място и за църква? Предполагам с нея ще върви и освежаването на парка..., оправяне на алейки и т.н. В крайна сметка по-добре църква, отколкото бензиностанция... Строителството за известно време ще се преживее, важното е че ще има парк и дървета,  а не блок или нещо друго... Извинявам се, че се изказвам така без да познавам мястото.

За първи път съм склонна да подкрепя Воден дух...Торбалан или както там е...

# 21
Интересно, като строяха дискотеки, хазартни клубове, кръчми, нови блокове и прочие защо не протестирахте, а сега храмът ви е като трън в очите?!?
Айде сега,изкарай ни атеисти.Ами не сме протестирали,защото не са отнемали от площта за игра на децата.Затова.А вече има 1-н храм -на 50 метра от новостроящия се

# 22
Аз мисля, че е добре наистина да проучите нещата... Парка толкова ли е малък, че да няма място и за църква? Предполагам с нея ще върви и освежаването на парка..., оправяне на алейки и т.н. В крайна сметка по-добре църква, отколкото бензиностанция... Строителството за известно време ще се преживее, важното е че ще има парк и дървета,  а не блок или нещо друго... Извинявам се, че се изказвам така без да познавам мястото.

За първи път съм склонна да подкрепя Воден дух...Торбалан или както там е...
Паркът не е малък,но това е най-озеленената и цивилизована част,която няма нужда от освежаване,защото е много поддържана.А за предположенията....те са си предположения САМО.Това,което остава е трева-гола поляна, един пясъчник с 2 катерушки и 3 пейки

# 23
  • Мнения: 747
А вече има един храм -на 50 метра от новостроящия се
Там е работата. Атеистите- кучета ги яли, ама айде някои да не се правят на по-католици от папата!
Интересно, като строяха дискотеки, хазартни клубове, кръчми, нови блокове и прочие защо не протестирахте, а сега храмът ви е като трън в очите?!?
И защо мислиш, че не е протестирано? Родителите ми живеят там, и мога да ти кажа- да, протестирано е!

# 24
  • Мнения: 1 671
Тези дни много се писа в пресата за нуждата от голям храм в този квартал. Дори и да е било отредено мястото за зелена площ  според ЗУТ и градоустройствения план, бъдете сигурни, че е направено необходимото, вече има преотреждане, така че в правен аспект нещата са изпипани.

Остава надеждата, че след построяване на храма, пространството около него ще бъде така облагородено, че да се запази и средата за бебетата.

# 25
  • Мнения: 2 070
Момичета, пожелавам ви нещата да се стекат по възможно най-добрия начин и да се запази максималното от парка и дърветата и зелените площи. Мислете позитивно - има храм - има парк...за дълго време напред.

# 26
  • Мнения: 1 558
Аз съм от квартала и съм раснала и в този парк, защото като дете живеех на "Солунска", сега съм в края на квартала. Ами незнам, определено не смятам, че храма ще заеме много място, не съм съгласна, че междублоковите пространства  и градинки не са поддържани. А относно люлките - в парка няма нито една.  Поне в "Смирненски" има къде да се иде с бебе и количка. Хубавото е, че сега зимата ще строят, защото до пролетта основната част на църквата ще е построена.
Тези дни много се писа в пресата за нуждата от голям храм в този квартал.
Да, храма който имаме в квартала е с големината на гараж за кола, така че и аз мисля, че има нужда от по-голям.
Аз не смятам, че ни вземат парка и не съм против строежа!

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 15:03 от HeYkpoTuMa

# 27
И още нещо - в "Смирненски" храм няма, има само параклис в момента.

Общи условия

Активация на акаунт