Претъркване на мишници, помощ

  • 2 161
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
А какво означава кожата там да е опъната? newsm78

# 16
  • Мнения: 3 248
Задължително сложи пудра (талк) след обезкосмяването. Peace

# 17
  • Мнения: 252
А какво означава кожата там да е опъната? newsm78
Да си вдигнеш ръката максимално нагоре,без кожата да е нагъната.Може би я прищипваш затова ти е неприятно и боли.Успех Peace

# 18
  • Мнения: 231
Първо кожата трябва да е максимално суха, мисля че това е основното, да е опъната - аз освен, че си вдигам ръката максимално нагоре, опъвам и кожата с пръсти. Не минавам по много пъти на едно и също място, защото се зачервява ужасно и боли. Ако съм изпълнила горните 3 неща и, ако не съм чакала дълго от предишната епилация, по принцип всичко е наред. Слагай пудра след епилация - това ще успокои болката и зачервяването.
Успех и дано решиш проблема си!

# 19
  • Мнения: 769
Лятото и аз се бях скопосала така. Подмишниците кожата е нежна и чувствителна.
Преди епилиране кожата трябва да е съвсем суха. Влажната кожа се ‘свлича’ от  епилирането. Опитай предварително да поръсиш с бебешка пудра, целта е епилатора да хваща самите косми, а не кожата около тях, същото е при кола маска.
Мястото, което се епилира да се опъне максимално, така че епилаторът да не закача порите на кожата (ефекта скубано пиле). Аз опъвам с една ръка кожата, а с другата минавам с епилатора. Това до някъде намалява и болката.
След епилация мястото да не се мокри и излага на слънце (това в момента не е актуално, но все пак). За успокояване на кожата може да опиташ с Пантенол (около 10 лв) или неякое гелче дезинфикциращо и антицептично (сега не се сещам името на едно, което е около 2лв), или поне с розова вода.
И нещо много важно, когато минаваш с епилатора, той трябва да е под прав ъгъл с мястото на третиране, не на 30-40 градуса, защото отново закача кожата.
Дано да съм била полезна.

# 20
  • Мнения: 1 100
Благодаря ви отново! Толкова години съм правила грешно нещата.  Thinking   Възможно е, да става така, защото наистина се епилирам обикновено след баня.  Rolling Eyes    Следващият път ще пробвам всичко.

# 21
  • Мнения: 511
защо не пробваш друг вид епилация така само се мъчиш

# 22
  • Мнения: 463
и аз мисля, че бебешка пудра му е майката. на мен лично ми помага много

# 23
  • Мнения: 466
Благодаря ви отново! Толкова години съм правила грешно нещата.  Thinking   Възможно е, да става така, защото наистина се епилирам обикновено след баня.  Rolling Eyes    Следващият път ще пробвам всичко.

Аз ходя на кола маска за мишниците и един-два пъти ми се е случвало същото (явно козметичката малко ме е претупала тогава  #Cussing out ).

Всъщност исках да ти препоръчам едно кремче - "Вита мерфен" се казва, много ме успокоява, използва се и при леки изгаряния и ранички на кожата. С витамин А е и други неща - противовъзпалително и успокояващо! Ползвам си го за много неща  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт