за малките деца и сексуалните помисли замисляли ли сте се?

  • 1 878
  • 33
  •   1
Отговори
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може ли дете да се изпишка в парка?
Страх ли ви е да го оставите голо на плажа?
Най -вероятно се притеснявате да не го погледне някой както не бихте желали... Но всичко има две страни.
Сексуален тормоз ли е едно дете да прегърне приятелката на мама и да се гушне насред гърдите й?
И бихте ли учили детето си да не целува, прегръща, пипа /ръце, гърди, дупета Simple Smile/... ваши проятели и роднини. За чуждите хора предполагам бихте го учили да не прави така.

Темата е провокирана от това:

"Училищното ръководства в Ла Вега, САЩ, изключи от детската градина 4-годишно момченце за неправомерно докосване на учителката си, след като детето прегърнало с двете си ръчички жената. В писмо, написано от директорката на занималнята до родителите на момчето, се казва, че "синът им бил уличен в неподходящо поведение в смисъл на сексуален тормоз или сексуален контакт", след като на 10 ноември прегърнало жената и заровило лице в гърдите й."

Тук можете да видите и детето.
За да видите статията трябва да изберете от падащото меню в ляво броя от 13.12.2006 и след това да отворте рубриката "живот" от червената лента горе.

Питам сериозно, в смисъл - за мен тези хора са луди, и не в изключването е въпроса.
Учите ли малкото детето си да избягва действия и поведение, които някой би могъл да изтълкува някак си или да го притесни?...

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 12:06 от арт мама

# 1
  • Мнения: 453
Тия май прекаляват вече! За тях всичко е сексуален тормоз,
това маистина граничи с лудост!
Детето си е изразило любовта... Какво по- хубаво от това едно
дете да те прегърне с две ръце???

# 2
  • Мнения: 3 835
Направо ме шокира!!!!! Не знам, какво да кажа, не мога да повярвам, че са санкционирали, ДЕТЕ, на 4г.,  и то за такова нещо. Хубаво е да има закони, и да се спазват, ама чак толкова.....В никакъв случай, не мога да си предствя, че това детенце, е имало порочни помисли. То, горе долу, е на възрастта на дъщеря ми.........Все едно, да я обвиня, нея в такива помисли, би било немислимо, защото на 100%, знам, че ги няма. Предполагам, че това е прецедент, не вярвам, да е нещо, често срещано, просто не е нормално.

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Знам, че се санкционира пишкането в парка. Пак там и си има някакво обяснение различно то еко темата.
И са си луди. Спор няма.
Въпросът  е бихте ли ограничили детето си дори и в мнооого по-мека форма?
Доста малки деца, например, обичат да изучават гърдите на мама между другото /облечена мама/ и биха могли да пипнат някоя леля с интерес.
Те си изследват света, не влагат нищо, но все пак

# 4
  • Мнения: 3 835
Ами, арт мама, въпроса ти е деликатен, то зависи от ситуацията. Ако ми е близък човек, и не се притеснява, добре, но иначе, сигурно, ще й обясня, че не е възпитано, да пипа хората така, де да знам. Мен ако ме изучава, не знам, не го е правила newsm78, абе всяко нещо с мярка. Всъщност, като се замисля, има време за всичко, бих й разрешила, но до определен момент, абе затрудних се от въпроса ти, понеже, нямам житейски опит в това отношение. Но децата, са си деца, и не е редно, да ги съдим строго. Ти го мислиш едно, а пък на него в главичката, му е съвсем друго, безобидно. Детска му работа. Не мога да съдя дете........

# 5
  • Мнения: 929
Децата действат по инстинкт така че не се знае какво могат да направят. Според мен трябва да се обяснява на дечицата щот не се знае на какъв човек ще попаднеш. оата каквато е - като я прихване върви и иска да се целува, в смисъл застава примерно до мен прави си усните в странна форма и като се приближа към нея ме целува по устните( не мога да я накарам да ме целуне по бузата даже). Та представям си ако попадне на някого като тази учителка!

# 6
  • Мнения: 6 472
Не мога да видя статията и детето, защото ме се отваря друга със заглавие "Британците мечтаят за медицинска секс сестра" Mr. Green
Както и да е,  не  важсно. На конкретния въпрос - да бих ограничила детето си от чак такава любвеобвилност newsm78 Имам позната, чието дете като малко (говоря 4-5 годишно) налиташе да прегръща, целува и пипа по гърдите, всичките и познати и определено създаваше известен дискомфорт у потърпевшите Rolling Eyes Чак за сексуални помисли не мога да твърдя, но е факт, че на хората им беш неудобно и неприятно и от тази гледна точка съм се старала да покажа на щерката, че е нежелателно такова поведение. Всъщност не ми се е наложило да обясвявам. Тя някак си го схвана и без словоизлияния.
А че онези там са крайни и ненормални, самата истина е Rolling Eyes Ама това е друга тема.

# 7
  • Мнения: 1 840
Тия американци съвсем откачиха!!! Crazy Знам за истински случай за един човек, който го осъдили, защото е гледал на улицата как една жена ближе сладолед! И това е сексуален тормоз. В България има поговорка: "Око съд не го лови", ама за там май не важи. Както казва Стайнбег за САЩ - Вече има толкова много закони, че не можеш да мръднеш, без да нарушиш някой. И това ако е свободна страна!!!

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За да видите статията трябва да си я "поискате" от сайта - така енаправен, че не дава линк.
В първия пост - червеното -  е даден пътя Simple Smile

# 9
  • Мнения: 453
Ами мойто дете като го гушне някоя жена, почва да й бърка в деколтето (още се кърмим)!!!
Няма да ходим скоро в Америка  Naughty

А по въпроса- като ми се допишка в парка, защо да не се изпишка? Аз като гледам възрастни мъже най- редовно мокрят оградите  Sick и дърветата...

Наистина зависи от ситуацията, а и гледам да общувам с хора, които обичат и разбират децата...

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Който няма проблеми, си ги създава...
Пък те и Хамериканците си имат... що ли са им нови?  Thinking

Това е абсурдно  #Crazy ooooh!

# 11
  • Мнения: 4 176
За какви сексуалности става дума след като дете на 3-4г. не се е усетило още сексуално? smile3514
Не му позволявам да пишка в парка или на улицата, защото смятам, че от сега се създават вредни/полезни навици. Как един ден след като до вчера е пишкало, да му кажа " не. От днес не" Тъпо е.
Иначе да се гушка и да е любвеобвилен го насърчавам даже. Аз самата съм много мила и нежна с него. Имам си своя теория, че човек който расте и се възпитава с любов и обича животни и природа има по-голям шанс да стане добър човек. Тези ценности се възпитават сега. А и децата на тази възраст как да покажат любов и радост, ако не с прегръдка и целувка?
Щипане по дупето и дърпане на цици не са ми по вкуса. Сега му казвам, че ако прави така мама, ще плаче, а с чужди хора не го прави. Ако евентуално го прави и на 4г. възраст бих говорила с него и ако не разбира, ще мисля за други мерки, но не бих останала безучастна.
Сега говоря от позицията на майка гледаща 2.5г. дете.
На 4 се надявам да се държи горе-долу адекватно за възраста си, но дори и тогава да "сгафи" няма да го убия. Все пак е дете.

# 12
  • Мнения: 6 315
Аз нямам думи просто  Crazy. Мамица е написала това, което мисля.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники проявява такива мераци само и единствено към мен, слава Богу! Правя забележки, разбира се, но не винаги хваща декиш. Бърка ми в пазвата и ме целува с отворена уста Crazy Ако го видя да го прави с друг, определено ще се почувствам неудобно Embarassed

# 14
  • Мнения: 3 835
Не му позволявам да пишка в парка или на улицата, защото смятам, че от сега се създават вредни/полезни навици. Как един ден след като до вчера е пишкало, да му кажа " не. От днес не" Тъпо е.
Mamica, е добре де, какво го правиш, като му се допишка, в парка. Да не го оставяш да се напикае newsm78 Ние през лятото, висим с часове в парка, и пишкането под някое борче е неизбежно. Естествено, по-далече от хората. Сигурна съм, че и аз като малко дете, съм ги правела тези работи, ама сега не ги върша по парковете, а само в предназначените за това помещения.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт