Бебе на 40 дена, разходките навън и начин на обличане?

  • 1 327
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Мами, бих искала да дадете мненията си по въпроса. Напоследък не издържам затворена удома, доста често се изнервям, та излизам на терасата, пия една чаша студена вода, докато ми премине и се връщам обратно.  Cry Усещам обаче, че изнервям и Дарина по този начин, а искам да бъде спокойно бебе или поне да не бъда аз причината за плачовете.
Та .. при какви градуси може да се извежда 40 дневно бебе? И как точно да бъде облечено, защото ми се струва, че всеки път след разходка е претоплена и следващото й ако е зеленикаво  Rolling Eyes
Благодаря предварително за съветите!   bouquet

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Започнах да извеждам детето си на вън, откакто стана на 11 дни.Ако трябваше да седим 40 дни затворени, щях да полудея.Това са бабини деветини.Детето се извежда първият път за 10 мин на терасата, облечено като за на вън.Първите три дни са за климатизация, след това няма ограничения в стоенето на вън.Може да се извежда до минус 10 градуса, но не и при наличието на мъгла.Обличай детето с един като дрехи повече от теб и отгоре слагай одеало, защото все пак то не се движи , а лежи.И не стойте във вас като затворници, детето има нужда от чист въздух.Как ще го калиш така, ще стане като саксийно цвете отглеждано на парно!

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се притеснявай да извеждаш детето си навън. Само да не е на мъгла. В количката с одеалце и/или покривката на зимните колички, то е добре защитено от студа и вятъра. Може да му мажеш личицето с някакво кремче. По-вероятно е да се разболее на застоял въздух, отколкото навън.

# 3
  • Мнения: 5 362
Може да излизате, стига само да няма мъгла и минусови градуси.Слагаш шапка-задължително,обличаш по-дебело и завиваш в количката с одеялце, или в спален чувал за количка ако имаш,краката също да са топли,и излизате.
Можеш спокойно да я извеждаш всеки ден,за 15 мин. да е,все си е от полза чистия въздух. Peace

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Излизай спокойно Peace!Аз,в никакъв случай не бих го навличала кой знае колко много,защото като го завиеш и евентуално сложиш чувала на количката всичко ще е ок.Аз,се водя от "Ден без разходка загубен ден"!

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Започнах да извеждам детето си на вън, откакто стана на 11 дни.Ако трябваше да седим 40 дни затворени, щях да полудея.Това са бабини деветини.Детето се извежда първият път за 10 мин на терасата, облечено като за на вън.Първите три дни са за климатизация, след това няма ограничения в стоенето на вън.Може да се извежда до минус 10 градуса, но не и при наличието на мъгла.Обличай детето с един като дрехи повече от теб и отгоре слагай одеало, защото все пак то не се движи , а лежи.И не стойте във вас като затворници, детето има нужда от чист въздух.Как ще го калиш така, ще стане като саксийно цвете отглеждано на парно!

Подкрепям с две ръце, с малкия започнахме да излизаме на 9-10 ден и от тогава нямаме пропуск навън, зимата на - 10 пак всеки ден бяхм енавън по няколко часа се разхождах, нали в къщи ще изперкам, ако се заседя повече от два дена камоли  40  ooooh!

# 7
  • Мнения: 154
Започнах да извеждам детето си на вън, откакто стана на 11 дни.Ако трябваше да седим 40 дни затворени, щях да полудея.Това са бабини деветини.Детето се извежда първият път за 10 мин на терасата, облечено като за на вън.Първите три дни са за климатизация, след това няма ограничения в стоенето на вън.Може да се извежда до минус 10 градуса, но не и при наличието на мъгла.Обличай детето с един като дрехи повече от теб и отгоре слагай одеало, защото все пак то не се движи , а лежи.И не стойте във вас като затворници, детето има нужда от чист въздух.Как ще го калиш така, ще стане като саксийно цвете отглеждано на парно!



подкрепям  Peace 

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Започнах да извеждам детето си на вън, откакто стана на 11 дни.Ако трябваше да седим 40 дни затворени, щях да полудея.Това са бабини деветини.Детето се извежда първият път за 10 мин на терасата, облечено като за на вън.Първите три дни са за климатизация, след това няма ограничения в стоенето на вън.Може да се извежда до минус 10 градуса, но не и при наличието на мъгла.Обличай детето с един като дрехи повече от теб и отгоре слагай одеало, защото все пак то не се движи , а лежи.И не стойте във вас като затворници, детето има нужда от чист въздух.Как ще го калиш така, ще стане като саксийно цвете отглеждано на парно!
Абсолютно подкрепям, не виждам смисъл в това, да си седиш в къщи при такова хубаво време. Не знам кой го е измислил това за 40-то дни, но не съм чула някой педиатър да го препоръча.

# 9
  • Мнения: 3 360
Разбира се-излизай си спокойно -малко по малко и както са казали момичетата-добре облечено и загънато да е детенце,и..да  няма мъгла и вятър. Wink

# 10
  • Мнения: 1 555
Вече спокойно можете да излизате, недей да навличаш детето, облечи добре и го завий с дебело одеалце, но в никакъв случай не трябва да се претопля! И при минусови температури спокойно можете да излизате нали трябва да се калява това дете !!!!
А за зеленото ако - то зависи също и дали е на кърма бебето !

# 11
  • Мнения: 2 956
Не се притеснявай да извеждаш детето си навън. Само да не е на мъгла. В количката с одеалце и/или покривката на зимните колички, то е добре защитено от студа и вятъра. Може да му мажеш личицето с някакво кремче. По-вероятно е да се разболее на застоял въздух, отколкото навън.
Подкрепям абсолютно  Peace

# 12
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Абсолютно никаква причина няма детето да седи в къщи, това е неправилно и само мъчи бебо, то има нужда от чист въздух, на тази възраст само разходката и въздуха изморяват мъничето, а трябва да изразходва по някакъв начин енергия.За теб пък е още по-важно да сте навън, така ще полудееш, а това със сигурност рефлектира върху детето.Излизайте, разхождайте се, пазарувай с него, така хем ти ще свършиш нещо за себе си, а и то ще се разнообрази.Аз мойта я влача от първата седмица с мен почти навсякъде.Колкото до акото, не мисля че е зелено от излизане на вън, не виждам връзка, особено щом казваш че след разходка детето е претоплено.Това означава че не ака зелено от истинка, има някака друга причина.

# 13
  • Мнения: 6 164
Облчечи го добре и излезте за малко, 15 мин, после увеличаваш постепенно. Не се извеждат в дъжд, вятър и мъгла. Чак ти се чудя как си издържала месец и половина Shocked - Крис седя вкъщи 10 дни - вярно Априлско бебе е, не е зимно, но пък хич да не излезете...

И без контакти с други хора!  Naughty Да не се тикат много в количката, че сега вирусите са плъзнали навсякъде!

# 14
  • Мнения: 90
моято дъстеря я иzведох наван венага след като се роди(м.септември). Ноември ве4е ходе6е на ясла. Там нямат спалня, а спят в коли4ки на тераса и това цял ден. Тогава zимата бе6е студена (до -20 градуса). Така си иzкара цялата zима zа ужас на мои роднини. Но не се раzболя нито по-късно е боледувала(сега ве4е е на 4).  Така 4е моя съвет е децата редовно да иzлиzат на раzходка неzависимо от времето. А относно облеклото: В коли4ката zимата я обли4ах с боди, гастериzон, къси 4орапки, екимос или неzнам как то4но се каzва като спален 4увал, но на6ия бе6е с ка4улка и ръкави и и слагах 6апка. А при много студено време я zавивах е едно одеало подобно на олекотените. Колкото и време да бе6е стояла отвън нослето и винаги бе6е много топло.

Общи условия

Активация на акаунт