колко време може да отсъства детето от градина

  • 6 629
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 903
Здравейте
детето ми боледува много често в градината ( ходи 2-3 дни - после е болно), даже напоследък има и някаква алергична кашлица и сигурно ще ми се наложи да го задържа известно време вкъщи ( поне през зимния период).
Интересува ме някой от вас има ли представа колко време има право да отсъства детето ми от детска градина поради болест, защото директорката на нашта градина ми каза, че тъй като имало много чакащи за градина не може да отсъства повече от 1( най-много 1,5 месеца), защото иначе имали право да я изключат от градината, за да освободи място за други деца.
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 734
В нашата градина е така - обаждаш се по телефона или на място и казваш, че детето ти е болно и ще отсъства от този до този период. После, ако не се е оправило и трябва още да отсъства се обаждаш наново и така. Предполагам, че така е навсякъде и в такъв случай няма защо да се притесняваш, че ще изключат детето ти

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Sia,  Благодаря ти за бързия отговор .В това отношение и при нас е така, но мен ме интересуват по-продължителните отсъствия ( 2-3 месеца).

 моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да го сподели.

А дали някой от вас знае някой закон, правилник или нещо подобно, което да регламентира реда за записване и отписване на децата в детската градина. Аз търсих в Гугъл, но не можах да попадна на нещо подобно и изобщо има ли нещо такова. newsm78

# 3
  • Мнения: 7 723
Нещо ми се върти, че ако детето отсъства повече от месец- по домашни причини, трябва да се заплати половин такса за периода Rolling Eyes
Ти защо не питаш директно директорката Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Аз я сърбах тази попара съвсем наскоро...

Та така. Малко предистория. Малката ми дъщеря беше недоносена, беше в кувьоз близо месец. Когато си я взехме от болницата дълго време беше ужастно кекава и боледуваше много и тежко. Например ако някой от семейството е хремав даже и леко, тя се заразяваше и на 2-3 ден вече беше с тежък бронхит и влизахме в болница. та се принудих да спра голямата дъщеря от детска градина, за да не заразява малката. Както от опит вече знаеш в детската все да не е поне веднъж месечно ще е поне сополива.

Подадох аз молба, че детето ще отсъства по-дълго време поради семейни причини, като подробно описах случая. Казаха, че няма проблем. (действието се развива точно преди 1 година - м.октомври 2005 г.). Междувременно излиза някакво разпореждане на Столична община, което аз не можах да разбера за вида на документа, което казва, че при повече от месец отсъствие независимо по какви причини детето автоматично се отписва от детска градина и неговото място се заема от чакащите за прием. Ако искате след време пак да тръгнете, то трябва да подадете молба на общо основание и никой не ви гарантира, че на ново ще бъдете приети.

 Мен разбира се никой не ме беше уведомил за това ново развитие, дъщерята я бяха оптписали, та след дълги разправии я върнаха отново. Та правилото, което е валидно в момента е или да водиш детето 1-2 дни в месеца, колкото да му се зачете присъствието или просто да говориш с директорката, ако е разбран човек, след като мине периода на дългото отсъствие да ви има предвид и да ви запише отново.

Малко дълго стана, но това е специфична ситуация, за която малко се знае, а и в детските градини обикновено не те предупреждават и на края оставаш неприятно изненадан.



# 5
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря ви много момичета.  bouquet
Yana_k, благодаря ти за изчерпателния отговор. Май не ми остава друго освен да я водя за по 1-2 дни на градина всеки месец и да се моля точно тогава да не се разболее, че нашата директорка не е от най-разбраните.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 043
Глупаво е, обаче ситуацията те принуждава точно така да правиш, особено ако директорката не е от разбраните.

Успех, и дано да сте здрави

# 7
# 8
  • Мнения: 1 187
И при нас е така - при отсъствие повече от месец детето се изключва автоматично от градината.

# 9
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 584
    И при нас може да се отсъства 1 месец по домашни причини.Оба4е има и друг момент-струва ли си да скапваш здравето на детето,за да си запазиш място в градината.Извиняваи,упрека ми не  е към теб,а към хората измислили тези правила.И моята дъщеря е 1ва гр. и досега е боледувала леко само веднъж-Слава богу.
    Като разхождах лятото Сияна в парка(Нашта бебка),запознах се с една баба,чиято внучка миналата година е била 1ва гр.,оперирали са и сливиците и са я спряли от градина след това.Сега като водя Сани на градина я виждам същата тази баба да си води вну4ката,която е явно 2ра гр. ве4е.Та зна4и има начин.
    Незнам къде да провериш,но ако има кй да гледа детето тази година го остави в къщи и догодина пак.
    Успех!

# 10
  • Мнения: 17 407
Ами ако  плащаш таксата, или част от нея... newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 903
Венера, честно казано и аз съм се замисляла за това, но предполагам трябва да говоря с директорката. Ще пробвам и така.  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 364
В градината където ходи дъщеря ми...детето отсъства колкото се налага. Преди да тръгне трябва бележка от личния лекър, че детето е здраво и може да посещава градина.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 В правилника на нашата детска градина - повече от месец със молба.
 Щерката много боледуваше и е отсътвала и повече от месец-направи пневмония през април, пуснах я май и след една седмица беше пак болна - просто се обадих и казах, че ще тръгне на градина пак чак септември, не са я изключили, нямаше проблем.
 Сега малчо и той подкара същото - една седмица на градина , един месец в къщи. Баща му не дава и да се чуе, януари и февруари да ходи на градина, та ще трябва да се обадя.
 Обаче не ги изключват автоматично.

# 14
  • Мнения: 17 407
Венера, честно казано и аз съм се замисляла за това, но предполагам трябва да говоря с директорката. Ще пробвам и така.  bouquet

Знам от родители, че в някои градини става така. УСпех!

Общи условия

Активация на акаунт