Към редовно купуващите пюретата на Ганчев майчета

  • 1 728
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
За пожълтяването на кожата може да има редица други причини - от проблеми с черния дроб, до проблеми с бъбреците(разбира се може да се касае за нещо много по-безобидно), за това нека първо си заведат детето на лекар. И аз не мисля, че е от пюретата. Все пак се спазват някакви задължителни норми при приготвянето им, а и пожълтяване от каротин не е по цялото тяло, получава се предимно около устата. Все пак детето е на 8 месеца, което означава, че е на доста разнообразно хранене.

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 13:35 от gmsvetla

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нямам подобни наблюдения. Дъщеря ми яде предимно Ганчев!

# 17
  • Мнения: 3 089
а сок от моркови дава ли? ако да - значи е от това. петра си кльопаше ганчев и нямаше никакви подобни отклонение. от 2 м. давам сок от моркови и е не с жълт, а направо с оранжев цвят. педи каза, че когато се спре сокът, цветът на тялото се нормализира. оранжевостта може да се изяви само поноктите или петичките. наша петра е цялата оранжева  Crazy от 3-4 дни намалих моркова и засилих другите съставки - сега я чакам да избледнее  Laughing.

# 18
  • Мнения: 2 956
Дъщеря ми ядеше само такива пюрета и не е имала подобен проблем.
И моята  Peace

# 19
  • Мнения: 6 164
вероятната причина за това са високите нива на каротин в пюретата на Ганчев.

А кой е изчислил, че нивата на каротин са високи? Thinking

Крис яде предимно такива и нямаме подобен проблем.

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Непременно идете на лекар и ако трябва направете изследване. Дано не е нещо сериозно.  Praynig
Аз лично не съм и помисляла да давам на дъщеря си Ганчев. Не за друго, а защото вътрешен човек от фирмата ми разказа за части от животни, които са били откривани в пюретата, за начина на производство, за "чистотата" и т.н. Нещо, което ме потресе зловещо. А на човека определено мога да вярвам. При това той си работи там и досега, и съвсем честно ме предупреди за евентуалните опасности.
Имайте предвид, че в пюретата се слагат и много стабилизатори, които не са описани в етикета, но са химични елементи. Възможно е пожълтяването да идва и от тях, ако детето има алергия към даден елемент. Но това най-добре ще си го каже лекар.
 

# 21
  • Мнения: 1 931
Сина ми е ял само Ганчев и не е имал проблеми,това до преди година. И аз мисля,че проблема не им е в пюретата.

# 22
  • Мнения: 3 336
На една позната детето беше с жълтеникава кожа на снимките и я попитах защо, а тя каза, че пие много сок от моркови Peace

# 23
  • Мнения: 156
Хапваме си пюрета  на Ганчев  от около 2 месеца и за сега няма проблеми.

# 24
  • Мнения: 5 362
Не сме имали такъв проблем.

# 25
  • Мнения: 171
За пожълтяването на кожата може да има редица други причини - от проблеми с черния дроб, до проблеми с бъбреците(разбира се може да се касае за нещо много по-безобидно), за това нека първо си заведат детето на лекар.
Майката е завела детето на лекар, който е поставил една абсурдна диагноза, опровергана от изследванията на кръв и урина. Всъщност, доколкото разбрах, е пожълтяла само кожата, а не склерите и юздичката на езичето, така че не би трябвало да става дума за Хепатит newsm78.
вероятната причина за това са високите нива на каротин в пюретата на Ганчев.

А кой е изчислил, че нивата на каротин са високи? Thinking
Ами така предполага самата майка, а тя най-добре би могла да се ориентира за причината, ако не става въпрос за някакво заболяване, разбира се Praynig.

Наистина се надявам всичко да приключи добре и не съм възнамерявала да хвърля някой в паника относно качеството на продуктите на Ганчев.
Искрени благодарности на всички момичета, които се включиха по темата.  bouquet

# 26
  • Мнения: 903
Да не е с жълтеница детето? Thinking
Честно казано, незнам. Ще попитам майката дали е прекарало такава, но все пак не е ли големичко тепърва да кара newsm78?

Какво значи големичко ThinkingТук не става въпрос за физиологичната жълтеница.Може детето да се е заразило с хепатит.
Точно това исках и аз да кажа, но са ме изпреварили...  Peace

# 27
  • софия
  • Мнения: 495
Моя син само на "Ганчев"признаваше пюретата,но не сме имали такъв проблем.
Може би наистина е хубаво да заведе детенцето на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт