ново жилище

  • 1 906
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 259
Е точно в такова нещо живея в момента.Направих си козирка на терасата и я остаклихме.Но ако ви покажа тавана върху който е терасата. #Cussing out........жална ми майка.В момента има едни петна бели,има едни като гъби и отделно целия е на точки черен мухал.Отгоре гледахме сифони,изолации,всичко е ок.Сега на пролет ще им къртя мозайката,нова изолация от МАКСИМ специално за влага и от горе и от долу.После при мен ще направя вата с гипскартон и се надявам вече да си реша проблема.Иначе в другите стаи ми е 6.Хем сме в ново жилище от 1 година засега само това е проблема.Дано само това да е.

# 16
  • Мнения: 2 575
оле не мога да си представя да живея като в затвор,  в къщи някой като затвори вратите и ми става неконфортно, май ще предпочета да имам естествена вентилация на въздуха, но да ми е светло

 Точно така - абсолютно подкрепям - колкото по-светло, толкова по-приятно - особено за дневна и трапезария! Simple Smile
Ние също си купихме точно такъв апартамент ( в който за съжаление все още не живеем, поради липса на Акт16 и съответно - парно) - холната част е ъглова с огормни прозорци и страхотна гледка над ъгъла на Иван Асен, Тертер и Мизия. Над нас - по-точно над двете ни спални са точно такива тераси, от които за съжаление станаха няколко наводнения, но това беше по вина на собственика им, който в големите дъждове тази и миналата година не беше там и не беше почистил сифоните от листа и всичко преля върху нас. Но това е друга тема - въобще не се притеснявам, че ще ми е студено. Често ходя там с разни майстори и обзавеждане - в момента няма отопление и температурата е абсолютно поносима вътре - доста по-топло е от колкото в коридорите и долните етажи на сградата - така ,че ако ти харесва - взимай и не се притеснявай - все ще го стоплите това жилище Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 300
Все пак трябва да се търси и компромиса. Защото най топло би било ако живем в землянка, но никой не го прави:)
Аз лично избрах големи тройни прозорци в хола. И сега в хола ни има горе долу същите и е много светло и приятно. Ходила съм в жилища, където все е тъмно и мрачно. Действа подтискащо. Пък ако ще и да спестя 20 лв на месец от отопление.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Само че значително ще рече смъкване на коефициента на топлопроводимост с 0.7-0.8, което в най-добрия случай води до топлопроводимост на стъклопакета от 1.2-1.3 вата на м2 на Келвин, дори според мен си е около 1.5...
Като си толкова наясно с нещата, защо ме питаш Shocked Мисля, че е очевидно какво имах предвид - не тотално непропускане на топлина, а намаляване на пропускливостта. Писах, за да съм полезна. Тук сме, за да си помагаме с идеи и информация. Ако ще се заяждаш и хващаш за неточно употребена дума - заповядай в Клюкарника - там е правилното място  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Кики, родителите ми живеят в такъв апартамент - тухла, предпоследен етаж, а над нас се пада по-малък апартамент и голямата му тераса е над 2 от нашите стаи. Апартамента е краен. Имахме течове а и съседите ни отгоре не почистваха снега и това допълнително влошаваше нещата. Но след една добра изолация мисля, че няма да имате проблеми. А с какво изложение е апартамента?  

# 20
  • Мнения: 303
Само че значително ще рече смъкване на коефициента на топлопроводимост с 0.7-0.8, което в най-добрия случай води до топлопроводимост на стъклопакета от 1.2-1.3 вата на м2 на Келвин, дори според мен си е около 1.5...
Като си толкова наясно с нещата, защо ме питаш Shocked Мисля, че е очевидно какво имах предвид - не тотално непропускане на топлина, а намаляване на пропускливостта. Писах, за да съм полезна. Тук сме, за да си помагаме с идеи и информация. Ако ще се заяждаш и хващаш за неточно употребена дума - заповядай в Клюкарника - там е правилното място  Peace

Идеята ми не е да се заяждам а да изтъкна, че големите прозорци означават по-големи топлинни загуби през зимата, от каквото и да са направени. За съжаление засега положението е такова. Ако човек е наясно с този факта и го приема като компромис срещу повече светлина е друг въпрос.  Sunglasses

# 21
  • Трявна
  • Мнения: 174
Кики, в нашата къща има помещение, тавана на което е под на открита тераса. Вече 5 години я обитаваме и няма никакъв проблем, нито със мухъл, нито със студа. Отделно, едната му стена е витрина - изцяло остъклена - наистина вътре в него температурата е с няколко градуса по-ниска от другите ни помещения , но не говоря за фатални разлики, а за 3-4 градуса разлика. Но къщата е нова, с добра изолация ! Преди живеехме в тухлен апартамент - старо строителство. Какво не правихме - сменихме дограма, направихме изолация - външна на северната страна на апартамента, вътрешна на таваните - и никакъв резултат - страхотен мухъл -5 години всяка пролет боядисвахме, моят съпруг хвана фобия - само вървеше и следеше, къде ще се появи петно. С какви ли не антимухълни препарати пръска - ефект никакъв. Така че, доколкото разбрах става дума за ново строителство, значи ако всичко е изпълнено по правилата, то не би трябвало да имаш проблеми , особено ако си и на парно отопление...
Успех  newsm10

# 22
  • Мнения: 984
ох взех да мисля по- позитивно след вашите съвети, благодаря ви  Hug , изложението е югоизток, сега остава да спазариме и цената и може да се сдобиеме със собствено жилище  Praynig ще се похваля или ще се оплача  newsm45

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 180
ох взех да мисля по- позитивно след вашите съвети, благодаря ви  Hug , изложението е югоизток, сега остава да спазариме и цената и може да се сдобиеме със собствено жилище  Praynig ще се похваля или ще се оплача  newsm45

Югоизток е много добре smile3521 Стискам ви палци и чакаме новини thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт