Отчаяна съм вече!Детето ми всеки месец е с антибиотик!

  • 7 135
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте мили мами! Незнам вече какво да правя!Вчера получихме потвърждение на диагнозата на дъщеря ми- бронхиална астма.Знам , че не е болка за умиране и при подходящо лечение и малко късмет ще го израсте.Но от друго съм по-притеснена,От близо година(тогава боледува  за първи път от пневмония)имунната и система е срината .Всеки месец боледува  и съответно постоянно и изписват антибиотик.От толкова антибиотик сега е с гъбички , за които ни предписаха кортизонов препарат, които хич не ми се ще да използвам.И така имам чувството , че съм в един затворен кръг и всичко се повтаря непрекъснато.От провинцията сме и наоколо няма свестен хомеопат.Водихме я при една лекарка(боарон), но не останах очарована от нея, пък и как да започна лечение с хомеопатия, като сериозен антибиотик като Зинат не спря пневмонията с която беше преди седмица.ПОстоянно пием имуностимуланти-Имунобор, Мултисаностол,сега бронхо-ваксом- резултат нулев засега. Незнам този черен дроб кога ще даде заето и тогава какво ще правим!!!!Даите идеи и предложения какво да предприемем от тук нататък , освен да ограничим контактите с другите деца до минимум друго, просто не се сещам.

# 1
  • Мнения: 10 563
ако детенцето е на 1годинка /както показва лентичката ти/ направо недоумявам кой лекар ви е изписал имуностимулатори?????!!!!!   За Имунобора много пъти съм писала, че е боклук.
Не мога да те посъветвам нищо друго, освен да потърсите лекар в друг град, ако трябва и до София да дойдете.
Стискам палци всичко да се оправи!!!!

# 2
  • Мнения: 3 146
Само искам да кажа, че синът ми така го тъпкаха 24 дни с три различни антибиотика на 1 г. точно и само Имуноборът му помогна да се измъкне. Не смятам, че е боклук. Просто трябва да се правят кръвни изследвания. Имуномодулаторите би трябвало да помогнат.

# 3
  • Мнения: 334
От кой град си?
Пробвахте ли с хомеопатия ?
До болка ми е познат проблема ти,защото малката ми дъщеря за малко не направи бронхиална астма.Всеки месец беше на антибиотик,почваше с хрема и завършваше с пневмония.Педито като ни видеше и вдигаше ръце от нас.Оправихме се с билки,колкото и невероятно да звучи.
Пожелавам бързо оздравяване на детенце и потърсете добри специалисти,ако се наложи и в София.

# 4
  • Мнения: 282
 Дъщеря ми е на 1 г. и 7 мес.

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Опитай хомеопатия Grinning От години не съм стъпвала в аптека Hug

# 6
  • Мнения: 3 146
Питам Мериан и Бизе на коя школа са се доверили за хомеопатията, че са доста различни като методи?

# 7
  • Русе
  • Мнения: 7 790
Моля Ви ,мами,пишете за хомеопатията че и при нас положението е дооста зле.Черният му дроб вече издаде багажа.Вече не мога да му давам и парацетамол.Трябва да укрепим имунната система а сме пробвали всички имунностимуланти...... smile3511
А на Kalista пожелавам бързо оздравяване Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Класическа хомеопатия.  Laughing Ако искате координати ще изпратя на лични. Hug

# 9
  • Русе
  • Мнения: 7 790
Bise,Давай!!! Praynig

# 10
  • Мнения: 2 237
Да,класически хомеопат пробвайте.Аз лично бих спряла и антибиотиците.И моята Калина беше все болна,но откакто почнахме с хомеопатия и спряхме антибиотиците е добре.
Сега напоследък кашля,без да и има друго.Педито вдига рамене,иска да предписва антибиотик при положение че детето е добре иначе !Та ще ходя при хомеопатката ни,тя каза че ще ми даде нещо за кашлицата.
Успех и дано се оправите !  Peace

# 11
  • Мнения: 1 883
И аз искам координати на добър хомеопат   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 189
Ох, много неприятно Sad Дано бързо оздравеете. ПОдкрепям момичетата за хомеопатията, въпреки, че видях, че си писала, че няма подходящ наблизо до вас. Според мен си струва да се срещенете с класически хомеопат, дори да е далеч, когато детенцето е здраво и той да снеме картина и да изпише "конституционно" лекарство (така ли се казваше), с което болестите (в повечето случаи) да се овладяват преди да се влоши... А, да не дава Бог, по спешност да се консултирате по телефона, поне (в комбинация с преглед при педиатър, че ако се налага и с лечение с традиционна медицина...) Разбира се, най-добре е, да не се прибягва до алопатия, но ако нямате друг начин, поне да е по-рядко.
Сещам се и за няколко теми за пчелния прополис (за укрепване на имунитета), за цитросепт, от който доста мами са доволни, че и за нещо простичко, като шипковия чай даже. В темата с бабините лекове аз съм намерила доста полезна информация, но след като имунитетът на детенцето е отслабнал, само ти можеш да прецениш, дали да опиташ нещо такова... Моята баба ми е разказвала, че през зимата нейната баба и слагала в тензухче скилидки чесън и камфор май беше и и го надявала на врата като талисман и рядко боледувала... И аз на вечеря слагам на масата купичка със малко счукан чесън (понеже миризмата не ни е неприятна), та докато се храним си правим профилактика... Абе знам ли, кое помага  newsm78
От сърце ви желая много, много здраве! Дано скоро намешите вашия лекар и вашия метод!
ПС. Ако може и на мен координатите на хомеопата на Бисе  Embarassed

# 13
Моят съвет е да отидеш при много добър педиатър и да се направят всички, ама наистина всички изследвания.
Относно хомеопатията - и аз бях привърженик на този метод, преди да се опитам да лекувам мое хронично заболяване с хомеопатия - резултатът беше страхотно влошаване.  Вероятон при мен просто не е предписано правилното лекарство. Но това си е доста фина материя, не всеки път лекарят хомеопат улавя проблема. Много зависи от твоята интерпретация на нещата.

въпреки това, ако детето ми има някакъв хроничен проблем, който не се повлиява от традиционната медицина, бих опитала с хомеопатия отново, защото ползването нон стоп на антибиотици е затворен порочен кръг - имунната система направо се срива.   

# 14
  • Мнения: 214
Преди два месеца намоя приятелка на детето му поставиха същата диагноза дори бяха в болница за една седмица.Пиха сумати антибиотици не излизаха не се срещаха с други.Вчера пак се чухме и тя каза че пак са болни изписали са му един антибиотик но после и друг искали са да ги задържат пак в болница но те не са се съгласили и доктора им е казал да си купят някаква тръба и да му правят инхалации вкъщи.Направо е ужасно нямам думи.Детето е на 11 месеца.А относно иммунностимулаторите ние сме пили esberitox,imunno baby.

Общи условия

Активация на акаунт