подобен проблем

  • 1 977
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
здравейте настоящи и бъдещи мамчета!
проблемът ни е следният:
в края на миналата година  на бебчо му се появи твърдо синьо червено образувание под кожата в близост до ануса(колкото орех),веднага отидохме при педиатъра който ни носочи към детска хирургия.там веднага ни направиха изследвания и моментално ни приеха в болницата.още същият ден го цепнаха и  ни сложиха на антибиотик.докторът ми обясни че често се получавало при новородените спомена ми че Максим може да има фистола(което ще рече миниатюрни каналчета -разклонения на дебелото черво  който се пълнят гной сокове от изпражнения и тн)ако това се повтори до няколко месеца и ще се наложи операция за оперативното им премахване.каза ми че е препоръчетелно да навърши 1 година заради упоиката.страшно съм притеснена защото преди 2 седмици се появиха  гнойни пъпки подобни на циреи пак до ануса.това място непрекъснато набира и няма изгледи за оздравяване.ако някой е имал такъв проблем моля ви дайте ми съвет Praynigзабравих да спомена че докторът ни препоръча бани с тетра и почистване на мястото с йод.

# 1
  • Мнения: 136
Здравей bina . Вики е на 3 месеца. В края на първият месец му се появи такава червена пъпка до ануса. Почна едно ходене по лекари цепнаха му леко пъпчицата да изтече гнойта казаха ни да киснем дупето в смрадлика и да мажем с йодасепт. И така продължихме 20 ДНИ. Не искам да ти описвам какъв ужас преживяваше това малко същество. В крайна сметка реших една неделя да отидем пак в ПИРОГОВ защото ми писна да мажеш да киснеш и нищо то все си набира и набира. Отидохме в спешния кабинет и попаднахме на др. Георгиев който само като го погледна каэа: Фистула трябва да се оперира без операция няма да се оправи. Шах и паника двама млади родители изпаднахме в ужас. В крайна сметка решихме че щом така трябва ще го оперират и не сбъркахме. Колкото по-рано се направи операцията толкова по добре. Смисъл докато бебето е по-малко. По бързо зараства а и бебчо няма да помни нищо. ИЗВИНЯВАЙ за дългото обяснение . Желая ти успех и дано не е фистула.

# 2
  • Мнения: 136
В никакъв случай не чакай да стане на 1 година. Упойката на Вики беше в гръбнака и какво от това? Важно е лекарите и анестезиолога да са добри и няма проблеми. Ако трябва ела в София.

# 3
Цитат на: bina
здравейте настоящи и бъдещи мамчета!
проблемът ни е следният:
в края на миналата година  на бебчо му се появи твърдо синьо червено образувание под кожата в близост до ануса(колкото орех),веднага отидохме при педиатъра който ни носочи към детска хирургия.там веднага ни направиха изследвания и моментално ни приеха в болницата.още същият ден го цепнаха и  ни сложиха на антибиотик.докторът ми обясни че често се получавало при новородените спомена ми че Максим може да има фистола(което ще рече миниатюрни каналчета -разклонения на дебелото черво  който се пълнят гной сокове от изпражнения и тн)ако това се повтори до няколко месеца и ще се наложи операция за оперативното им премахване.каза ми че е препоръчетелно да навърши 1 година заради упоиката.страшно съм притеснена защото преди 2 седмици се появиха  гнойни пъпки подобни на циреи пак до ануса.това място непрекъснато набира и няма изгледи за оздравяване.ако някой е имал такъв проблем моля ви дайте ми съвет Praynigзабравих да спомена че докторът ни препоръча бани с тетра и почистване на мястото с йод.
  За даването на упойка няма никакво значение възрастта! Щом трябва да се оперира-се дава упойка!При толкова малки деца упойката е само инхалаторна /т.е. със газ/! В случая тя не е проблемът на детето!...

# 4
  • Мнения: 426
здравей дори като чета напиасното от теб чякаш наново преживявам всичко отново.надявам се вики да е добре .утре ще ходим на контролен преглед и незнам дали няма пак да ни приемат в болницата Praynig

Общи условия

Активация на акаунт