Някой давал ли е капки за колики Еспумизан?

  • 3 895
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Хасково
  • Мнения: 726
Аз съм използвала само Саб Симплекс, защото всички тези капки и Саб и Еспумизан и Бейбинос и каквото там се сетиш, съдържат като активна съставка Симетикон, т.е. са едно и също нещо с различни наименования и която и да хванеш е едно и също, някои са по-силни, но пък се дават в по-малко кол-во, което пак уравновесява действието и в крайна сметка зависи не от капките, а от детето. Някои бебета се влияят, при други - не. Аз ги комбинирах с чая на Хип против колики, давах го вместо вода, като че ли той повече помагаше.
За Саб и Еспумизан си права, но Бейбинос са други- те са спиртни екстракти от билки като копър, кориандър и др., доста са гадни навкус, но при дъщеря ми имаха страхотен ефект, може би защото не искаше чай. Иначе и Саб съм давала, но мнението ми е че трябва да си минат месеците и после всичко е ОК

# 31
 Давала съм и съм много доволна. Бебчо имаше много силни колики и това беше единственото , което помагаше.

# 32
  • Мнения: 2 159
аз давах и саб, и еспумизан и бейбинос и еднакво не ми помагат в борбата Sad

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 537
Давах и "Еспумизан" няколко месеца, само вечер - превантивно и до 6-тия месец пиеше чай против колики на "Hipp", но тя не пиеше вода, така че затова толкова дълго беше на чай.

# 34
  • Мнения: 8 505
Давах.Саб симплекс също.Успокояват,но не премахват коликите напълно.Ако детето ти търпи,можеш да го обръщаш по корем и да му слагаш затоплена кърпа или направо да го слагаш върху твоя корем.Моята не търпеше обаче Confused

Общи условия

Активация на акаунт