За недоносените бебчета!

  • 1 208
  • 13
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте мили Мами! Реших да пусна тази тема, специално за мами на недоносени бебчета. Аз самата съм такава-моето бебче се роди в седмия месец и тежеше само 1350 гр. Каня ви да споделим тревогите, радостите и всичко свързано с развитието на нашите бебоци, защото при тях нещата са малко по-различни, особено в началото, когато е най -трудно. Също и да си дадем кураж една на друга с постиженията на бебетата, които за другите са в реда на нещата, а за нас- почти геройство
Ето - Жана вече е на пет месеца и тежи цели 5 килограма! newsm44
50 дни стоя в болницата - първо в Майчин дом, а после в Първа градска болница. Един месец от тях- в кувьоз. Първото й хранене беше цели 3 мл  Wink със сонда,а сега цока кърма директно от гърдата. Ако някой ви казва,че е невъзможно-не му вярвайте.
Та това ми е идеята - да си споделим, да се попитаме и да се подкрепим   bouquet
Целувки на всички!

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 15:36 от zipur

# 1
  • Мнения: 2 584
здравей, моя син е седмаче, роди се 1650гр. също беше в кувьоз, имаше кръвоизлив от ляво, разширяваха му дробовете със сгъстен въздух и др. но вече съм забравила, сега е 14г. хлапак без никакви проблеми Grinning дори и грип,искам да кажа да не се притеснявате и да гледате напред, тревогите се забравят и остава само хубавото Hug

# 2
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Значи не е вярно, че е задължително да минат през всички възможни болести като деца? Така ми каза лекарят, който ме оперира  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 321
Много се радвам zipur че вие с бебо сте добре и всичко е вече зад гърба ви   bouquet
Радвам се на търпението и силата на тези майки ,които въпреки тревогите си успяват  дори и да кърмят Heart Eyes Laughing поздравления.
Моя бебчо също се роди малък 2.600 но имаше инфекция на стомахчето и повръщаше кръв  Shocked,беше някакъв шок за мен всичко това но с промивки,антибиотици и усилия от страна на лекарите той се оправи за 5 дни.Сега ми е много лаком и си цоца от мама .Не мога да ви опиша колко много се радвам че запазих сили и му дадох това което за него беше елексир.
Поздрави на всички силни мами  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 584
Значи не е вярно, че е задължително да минат през всички възможни болести като деца? Така ми каза лекарят, който ме оперира  newsm78

чесно казано не знам, освен операция от херния на единя тестис, казаха че е нещо нормално при недоносените момчета в болница не е влизал, да не говорим за антибиотици, може би и защото съм го калила не знам, пожелавам ти да е здрав като моя син и толкова щур Grinning

# 5
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Моята дъщеря също е недоносена,но не чак толкова.Роди се в края на 8я месец 2470г и само 44см.Стоя 5 дни в кувьоз.Бяхме доста майчета,които си чакахме бебчетата.20 декември 2005г,явно беше критичен ден,защото повечето бебета в интензивно отделение в Шейново бяха родени именно тогава.Вече всичко е ок,само след няколко дни ще правим 1 годинка.Не е кърмена,защото нямах кърма.До сега не е боледувала сериозно,само веднъж Температура и лека настинка.Дано продължаваме все тъй и занапред.

# 6
  • Мнения: 145
здр.и моята дъщеря се роди 45 дни по-рано, беше 20 дни в болницата, но сега сме вече заедни и навършихме 2 месеца.имахме проблеми с нослето , но иначе е апетитна и спокоина.наддава доста добре вече сме 3,800кг.на мен лекарите ми казаха че детето си е нормално и щом се храни и не боледува нама значение че е недоносено.единствено с ваксините и захранването ще изчакаме, но това не е проблем.Искам да пожелая на всички майки на недоносени бебчета да са им живи и здрави и да ги радват всеки ден!!!Целувки и от моята дъщеря КАЛИНА!

# 7
  • Мнения: 108
Здравей.Малкия се роди 4 седмици по рано 2.100 и 44см Престоя 2 седмици в интензивното на Майчин дом в кувьоз и имахме проблеми с храненето Не успях да го кърмя Докато събере сили за самостоятелно хранене кърмата ми беше спряла но се възхищавам на майки които го правят По повод боледуването миии моят син определено боледува доста Правя сравнение с баткото Проблеми с пъпна херния,после започна да си държи главичката сам едва на 5м,на 1г не можеше да седи сам,тогава и откриха рахита му вследствие на който има изменение на гръдния му кош,проблеми със зъбите и преди 5м откриха алергия и таласемия ноо вече се вижда светлина в тунела от известно време не е боледувал Слава богу Неприятните моменти наистина се забравятДа сте здрави и щастливи това е най важното  HugЗабравих да кажа че сега януари прави 3г а колко е бесен мааани.

# 8
  • Мнения: 934
Здравейте и от мен.
Двете ми дъщери са недоносени. Голямата се роди в 34-35 гс. 2340 и 47 см, малката в 32-33г.с 1980 43 см. С голямата нямаше толква проблеми само 10 дена беше в кувиоз и след това до 4-я месец на кърма, само че от шише така и не поиска да суче. Сега е едно голямо момиче вече в 5-ти клас. Здрава е и боледува много по-малко от другите деца.
Малката ми дъщеря беше 30 дена на командно дишане и 40 в кувиоз, стоя общо 47 дена в болница.Първо в педиятрята, а после и в 1-ва градска болница. Сега е на една година и е 10,200кг, 72 см. Също е много здраво дете и след дългя престой в болницата проблеми не е имала никакви. Трудно пребори анемията, но след 4-я месец и това се оправи. Не съм я кърмила, изцеждах се, успях да запазя поне малко кърма и близо месец след изписването 2,3 яденета бяха изцяло кърма.
Навакса изоставането към 8-9 месец и сега е наравно с родените навреме. Вече и ходи даже макар доста нестабилно.

# 9
  • Мнения: 390
Здравейте!
Моята Габриела се роди в 38 седмица-не би трябвало да е недоносена,но се роди 2.100кг,43см.До днес не си го обяснявам какво точно стана-казват че се дължи на двойното увиване с пъпната връв с възел около вратлето и..Стои вече почти 1 месец в кувиоз.Имаше проблеми с храненето в началото,защото имаше инфекция и беше на антибиотик.Сега вече сме 2.350кг.И аз ужасно се притеснявам за всички онези последици,за които говорите тук-болести,по-бавно развитие....

# 10
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравей ajva ! Не се притеснявай. Да -рисковете са по-големи, но много рядко се проявяват. Всички недоносени деца започват живота си с антибиотик, което е ужасно-знам, представях си как имунната й система е разбита и как няма да е жизнена като другите бебчета. Нищо подобно! СЛАВА БОГУ! Даже някъде четох, че тези деца са по-силни и по-лесно се справят с трудностите в живота! Така, че не се притеснявай, а ако имаш някакви въпроси-питай   bouquet
Странно е, че дори в този форум няма достатъчно изчерпателна информация за нашите бебчета newsm78 Та затова ще трябва да си я създадем сами   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Ами и моята красавица се роди 1 месец преди термин - 2250 гр. / 49 см. Стоя в кувьоз 20 дни , като я изписваха беше 2310 гр. И аз много се притеснявах за нея в началото, но вече съм оптимист че всичко ще бъде наред.
Идеята да си направим такава темичка е много добра.   Peace

# 12
  • Мнения: 4 965
Моите деца са родени в 35 г.с. - Криси беше 2200 г. и 41 см., а Есинка 2400 г. и 40 см. След раждането и двете спаднаха много на тегло (до под 2 кг.). Бяхме в болницата 1 месец. Трудно се захраниха, защото стомахчетата им бяха недоразвити - Кика дори все още има симптоми на ГЕР. Въпреки това, дишаха самостоятелно и бяха много жизнени.
Проблемите им бяха (при това, съвсем доскоро) с храненето - в началото ядяха едва по 30-40 г. на 2,5 ч. После трудно се захраниха. Криси изобщо не се научи да суче и от съвсем мънички ядат и пият с чаша и лъжица. Хубавото е, че с възрастта израстнаха голяма част от проблема.
По отношение на физическо и психическо развитие вървят абсолютно наравно с връстниците си. Единствено Еса все още говори завалено, но го отдавам на характер, защото тя е много кротичко и спокойно дете и не е от приказливите (докато Кристияна е като латерна - не мога да й затворя устата).
И до ден днешен децата ми не знаят какво е антибиотик.
Преди яслата изобщо не са ми боледували (като изключим един ечемик на Ванеса и едно разстройство на Криси).
Сега в яслата също боледуват много рядко.
В момента са много самостоятелни и дори в много отношения се справят самички далеч по-добре от децата на мои познати и приятелки.

Наистина, колкото по-рано са родени децата, по-голяма е опасността от здравословни проблеми, но често е въпрос на организъм, имунна система, гени, пол и т.н. А и зависи от степента на недоносеност.

Детенцето на братовчедка ми е родено в края на 6-тия месец - беше 750 г. и не му даваха много шансове, но сега е нормално, здраво, красиво и много умно дете. Наистина, често боледува (дори докторите се съмняват за астма, но тя вероятно е наследена от майка му, а не е свързана с ранното раждане) и съвсем наскоро му откриха леко намаление на слуха (обясняват го с престоя в кувьоза). Въпреки това, другата година ще е в предучилищна и опроверга негативните прогнози на лекарите.

# 13
  • Мнения: 409
Здравейте и от мен.
Идеята да си направим такава темичка е много добра. 
Моята голяма дъщеря се роди в 8 месец 1,800 -42 см стоя в кувьоз 1месец изписаха ни на 40 ден и беше 3кг сега е на 13г и ако знаете каква е голяма.Отначало много се притеснявахме но всичко отминава и ето след толкова години се решихме да имаме 2 дете и тя е недоносена 2,200- 46 см и вече е на 6м-7,200-65см.
Няма за какво да се притеснявате децата много бързо наваксват и понякога изпреварват своите връстници.
А относно болестите не съм съгласна че боледуват повече, не е гаранция че като е голямо бебчето, ще е по здраво.
Искам да пожелая на всички майки на недоносени бебчета Да са ни живи и здрави и много да ни радват.

Общи условия

Активация на акаунт