каде да кандидатстваме след 7 клас в Пловдив?

  • 1 757
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Мили хора споделете впечатленията си!Много сме объркани в къщи,надяваме се на Руската гимназия ама има ли опасности с пороци---наркотици,проституция и т.н.
Техникумите не били вече на високо ниво,верно ли е ? dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1  dazzler1

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
За съжаление тези пороци ги има на всякъде вече Close
Детето от какво се интересува? С какво обича да се занимава?
И защо се спряхте на Руската за сега?

# 2
  • Мнения: 1 269
Мбого лоши времена настанаха и затова се притеснявам! Като всяка майка естествено!Синът ми е в 6 клас,много е музикален,ама няма да се насочва в тази посока,иначе езиците му се отдават много,поетична душа е ,с математиката не е зле ама не е тип да седи мирно зад бюро Simple Smile ,зодия"лъв" е :добър,властен,с амбиции ама мързела му пречи  #Puppy dog
Та затова искам да събера впечатления относно гимназиите,техникумите и колежите  Wink

# 3
  • Мнения: 883
Математическата и Френската имат много яки бази и  добри учители, за Английската и Руската незнам нищо. "Яворов" пък според личните ми наблюдения е най-добрата "обикновена" гимназия.

# 4
  • Мнения: 1 269
Оооооо много благодаря за инфото!За Яворов не съм чувала нищо,или по-точно нищо препоръчително. Wink
За Математическата няма желание ,,,, Cry ,,,,,Някакви подробности още за Яворов би ли ми писала ако знаеш,благодаря ти предварително! Flowers Rose  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Rose  Flowers Sunflower

# 5
  • Мнения: 883
Учила съм в "Яворов" 2 години, повечето учители са на ниво, физкултурният салон е най-добрият, който съм виждала (на 2 етажа), а аз съм учила в 4-ри училища и имам наблюдения. Директорка, ако не се лъжа е бившата ми учителка по химия- по строг и държащ на предмета си учител не съм срещала, много е нахъсана да поддържа училището на "ниво", състезава се с езиковите гимназии. Има паралелки със засилено изучаване на предмети...Когато аз учих там, цяла година бяхме 1-ва смяна, т.е. нямаше смени, което е много добре, защото зимата не се прибирах по тъмно. Ако се сетя за нещо друго пак ще се обадя:).

# 6
  • Мнения: 1 269
Заинтригува ме с тази информация относно"Яворов" Thinking
Много полезна идея!Ако се сетиш нещо друго моля те пиши!
В прехвалените средни училища нямат физкултурни салони почти никаде или ако има са в окаяно състояние а гледай ти ="Яворов" салон на 2 етажа!Брей! #Splat
За Руската научих,че преподавателите били на исключително ниво,за Английската също.Ама ние се опарихме от едно прехвалено елитно училище прогимназиално та искам инфо от хората ,да не се подведем отново! Wink

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Защо не Английската?
Аз нея съм завършила. Много отдавна-разбира се, но по мое време това беше най-елитното училище в Пловдив.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз на твое място бих обиколила училищата които съм си набелязала лично, за да видя каква е базата и да се запозная с директорите. На място нещата се преценяват много по-лесно Wink

# 10
  • Мнения: 1 269
Valeria,благодаря ти за съвета!Ще те послушам Wink !Там е работата,че в момента чрез тази тема се ориентирам малко по-добре от преди Grinning

# 11
  • Мнения: 883
Здрасти пак. Тези дни четох във вестника, че в "Яворов" е обявен конкурс за директорският пост и 14 кандидати са подали документи за участие- борбата е безмилостно жестока;).

# 12
  • Мнения: 2 212
Въпреки, че казваш, че синът ти не иска в Математическата, аз лично не бих я отхвърляла категорично като вариант. Завърших я преди три години и имам пресен- пресен опит от там - наистина има добра база и добри учители и също така, нещо, което предполагам, че ще му хареса е, че в каквато и паралелка да влезе, ще се занимава с компютри, ще получи много добра основа и ще научи много неща. А в осми клас, който едно време се водеше подготвителен, езикът също се научава. Така, че, ако му са интересни компютрите, там със сигурност ще работи много с тях и ще научи много неща. А и като училище е добро ! Поне опитайте - това е просто моя съвет, а решението в крайна сметка е негово ! Късмет !

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Учила съм в Яворов до 7-ми клас, спомените ми не са много добри, но то е повече заради някои от учителите.
Иначе 1997 съм завършила Руската гимназия, и трябва да ти кажа, че (за мое и на съучениците ми учудване) ни държаха с желязна ръка. Оказа се, че приказките за разхайтеност и пр. са неверни. Там цареше най-доброто от "старата гвардия" като възпитание и отглеждане на учениците, и никак не съжалявам за това. 7 години по-късно директорката е същата, и много от преподавателите също.
Препоръчвам! Особено езиковите паралелки (а не тези със засилено изучаване).

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Хей, Boo, и аз съм завършила 97, само че английската с немски Grinning В един двор сме били, така да се каже

Гласувам като бивш възпитаник за английската гимназия

Общи условия

Активация на акаунт