Юнчетата подарък чуден ще направят - по коремчето на мама ритничета ще шарят

  • 24 197
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Оооо svetli  Flutter ето ти три нови неща за моето меню - салата от леща, салата от ряпа и печени ябълки  Grinning Аз обикновено правя салата от едър боб и снежанка, правя и от сушените чушки пълнени с боб и отделно с ориз...Чакам още идеи  Sunglasses
Аз обожавам сушени чушки с боб и зеле, ама тази година няма откъде да намеря  Confused Иначе бобът при нас ще е печен с кисело зеле на фурна, баба ми ще се занимава с постни лозови сърмички и нещо тиквено, а майка осигурява разни туршии. Спряхме се на 11 неща на масата, че обикновено преяждаме и остава от всичко, дано тази година се справим с количеството  Wink

# 31
  • Мнения: 50
здравете!!!!!първо искам да кажа,че рядко пиша(поне аз)защото напоследък имах много задачи и все не ми остава време........от две седмици съм в болничен а се чувствам по -натоварена от преди Sad
не мога да се оплаквам относно натоварванвето  ми ,защото то бе свързано с нещо много приятно............миналата седмица на 12.12.06г. се осъществи най-очаквания момент(поне за сега)-СВАТБАТА Laughingвсичко мина прекрасно  Hug
надявам се сега когато съм по свободна и съм си в къщи, ще мога да се включвам по-често във форума и  да споделям всичко , което ме вълнува и  чувствам Wink
темата много ми харесва и с нетърпение очакваме(с таткото)първите ритничета на нашето бебче Hugскоро сме на доктор и ще го видим,някъде около  средата на януари доки каза че трябва да го усетя Laughing
относно гаденето и неразположенията-досега при мен са били много рядко проявление Peace
пожелавам на всички мами да са по-добре през следващите дни и да успеят пълноценно  да изкарат празниците......
ние за коледа ще сме при моите родители,а нова година ще празнуваме в заведението ,в което работя с приятели и колеги....
за сега това е от мен
лек и успешен ден изпълнен с много усмивки  bouquet

# 32
  • Мнения: 245
"Аз обожавам сушени чушки с боб и зеле, ама тази година няма откъде да намеря  Confused Иначе бобът при нас ще е печен с кисело зеле на фурна, баба ми ще се занимава с постни лозови сърмички и нещо тиквено, а майка осигурява разни туршии. Спряхме се на 11 неща на масата, че обикновено преяждаме и остава от всичко, дано тази година се справим с количеството  Wink
[/quote]"
Oх, и аз обожавам печени чушки с боб, но като свеки никой не може да ги направи, а те май няма да идват за Коледа, ще сме при моито родители.
Те готвят някак си много стерилно винаги всичките яденета, ще ми се нещо да разчупя в стереотипа.
Ядат ми се страшно пържени тиквички, дали мога да ги включа в Коледното меню?
Салата с боб и праз - класика, тиквеник, сърмички, ошав, който не понасям, виж Снежанката е супер идея.
Да споделя - на Кенар има една нова салата Тракийска, от цедено кисело мляко, с кисели краставички е вътре май, обаче е супер, много по-хубава от обикновената Снежанка.
Опитайте я Simple Smile
Майка ми прави една хубава постна салата, тип руска, но слага ябълка вътре и тя хрупка, много е приятна също.
Хайде, давайте още идеи, че огладнях:)

# 33
  • Мнения: 479
Здравейте и от мен! Първо добре дошли на новите мами и им пожелавам лека и безпроблемна бременност!  bouquet
А на silvadge честито бракуване!!!  bouquet  bouquet  bouquet Само здраве и любов ти желая - всичко друго се придобива!!!
И аз се позагубих, но откакто съм болничен и стоя в квартирата съм доста изолирана заради липсата на нет.. Като бях на работа беше по - лесно  Wink Освен това съм станала невъзможно мързеливичка - като нямам стимул да ставам рано - не си и играя да го правя. Събуждам се в 8 с моя човек и после като тръгне на работа заспивам отново до към 12. След това се вторачвам в телевизора и така до към 5 (ако не ми се налага преди това да изляза по работа някъде)  Embarassed Embarassed Embarassed Абе, направо си бременея - думи нямам!

Иначе около нас също има новини  Heart Eyes Малкият брат на моя човек онзи ден ни сюрпризира, че и той ще става татко. Неговата приятелка чака бебчето на 25.07  Flutter С нея взехме редовно да се чуваме и да си даваме взаимно кураж - или поне аз на нея... Все пак я водя с месец и половина  Mr. Green Сега ще видим дали ще можем да се организираме как да се съберем по празниците - на мен след престоя в болницата категорично ми забраниха да пътувам (те живеят в Стара Загора), а на нея и е още лошо... Само големият брат са добре.. Те нямат проблем да дойдат, където им кажем  Peace
А вчера си купихме кола!! Сега съм много доволна, макар че отначало не прегърнах идеята много сърдечно... Още повече, че в крайна сметка се наложи да обезкостим половината кредитни карти, на които както се сещате, лихвата е убийствена... Но най - важното е да е върви и да не създава много проблеми.. Другото ще го оправим..
Гледам,ч е всички пишете за коледни менюта, подаръци... Аз съм украсила в квартирата още в началото на декември, а днес купихме елха и за у нашите. По всяка вероятност Коледа ще прекараме тук, а з а менюто ще мислим ден преди празника. Подаръци не съм купувала, чакам да видя дали ще имаме 13та заплата.. Ако няма - незнам... Ние с моя човек си направихме подаръка - колата - така че другото вече не е толкова страшно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ами това е засега от мен  Hug Желая много коледно настроение на всички и пак ще пиша  Party

# 34
  • Мнения: 2 529
silvadge, огромно ЧЕСТИТО!!! newsm51 married newsm67 Желая ви много здраве, любов, разбирателство, едно прекрасно бебче през юни за още по-пълно семейство и после пак  Wink

Eli4ko, честита кола   car003 newsm01 Ти шофираш ли? Аз съм стара пушка (имам книжка от 12 години) и с малкия отскоро също си имаме нова кола  Sunglasses. Старата също я пазим, че тя е комби и в нея возим кучето (имам 5-годишно женско коли). Радвай се, че колата ще ти е страшно от полза като се роди бебето.

Лаленце, за тиквичките мисля, че е много добра идея thumbsup , а тракийската салата ще я пробвам задължително. Много обичам всичко с цедено мляко и се подсещам и катък да си купя за трапезата.

madame, лек път!  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 486
здравейте, аз съм от виновните Embarassed дето не пишат  често, но затова пък преглеждам темичката ни всеки ден.Не пиша защото , искам да споделя коледно насторние и весели неща, пък нещо не ми идва за това музата.Сега се засрамвам  Embarassedи почвам да пиша
silvadge - голямо честито  Party Time  Party Time  Party Time
Eli4ko, колата е удобно нещо, аз не шофирам, но мъжо не слиза от колата и го разбирам
За коледни и новогодишни менюта, май няма да взема участие Cry , ние правим ремонт и вкъщи няма една маса каде да се опъне, да не говорим за украса.Няма да ходим и на гости при родителите ми....може би ще сме на половинката с майка му( дано ни покани жената че иначе никакъв помен от празници)
За 101 път, не знам какво ми става,но на последък ми се гади нонстоп, поне не повръщам.Всичко ми мирише гадно, добре че половинката ме пази и пуши само в кухнята.Не мога да ям нищо готвено, а дори и не пробвам манджите дето готвя за мъжо, дано стават за нещо Simple Smile
За подаръци още не съм мислила даже , а няма време.Не усещам бебо, но като ходих последният път доки каза МОМЧЕ, таткото е много  newsm68 newsm44.На мен ми се вижда още рано  за определяне на пола.
Много весели празници и с празницитедано доидат и хубави новини , каот пола на бебчовците и ритничета

# 36
  • Мнения: 479
Благодаря за поздравленията  Mr. Green   bouquet
Кики, не шофирам за съжаление. Доста пъти съм си мислела да тръгна на курсове, но все не стигаме до този разход  Thinking
Зоя, не се притеснявай за гаденето. Вчера ходих на преглед и акушерката ми каза, че дори до 20 седмица е нормално  Sick
А колкото до коледното настроение - и то ще дойде  Stop Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 229
Браво на Silvadge и Eli4ko smile3501 smile3501 smile3501...Аz съм 6офьор,ама се надявам на кола догодина Praynig А как сте с килограмите,ни6то не каzвате Simple Smile Аz съм с 3/4 отгоре Embarassed

# 38
  • Мнения: 479
Браво на Silvadge и Eli4ko smile3501 smile3501 smile3501...Аz съм 6офьор,ама се надявам на кола догодина Praynig А как сте с килограмите,ни6то не каzвате Simple Smile Аz съм с 3/4 отгоре Embarassed

MKТ, аз бях 58, но максимум да съм станала 59 - 60.. Не наддавам все още, защото не мога да ям много..  Laughing Върнаха ми се киселините и дори онзи ден повръщах  Sick От време на време хапвам нормално, но по - често - не... А ти не се притеснявай за твоите - ако си имаш апетит - си хапвай Peace Бебчо ще е доволен  baby_neutral Joy А за колата - ще стискаме палци!  Peace

# 39
  • Мнения: 2 529
Знам, че е добре да се качат максимум следните килограми през бременността: около 1-2 кг през първия триместър (или нито един килограм да не качиш и дори да свалиш пак е допустимо),  4 кг през втория и около 6 кг през третия, като последните седмици от бременността може да загубиш килограм, два. Така се получава една норма от около 10-12 кг наддаване.
С първата бременност качих към 13 кг, възстанових си теглото (54 кг на 172 см) и сега съм наддала вече 2 кила и съм 56. Докторката ми при всяка консултация ми напомня, че не гоним трупане на килограми. Мисля да внимавам, но вече спря да ми става лошо и може и да се разям  Thinking. Хубавото е, че след 16-17 часа загубвам апетит и не вечерям.

# 40
  • Мнения: 50
И аз благодаря за поздравленията!!!!!!!!!!
Честитя и новата  придобивка на Eli4ko!!!
за коледното меню да си призная честно не съм мислила ,защото досега съм разчитала на майка ми Embarassed,но от тази година смятам и аз да се включа пълноценно в приготовлението му....
MKT ,аз съм качила 3 кг до сега,като се има  впредвид,че това се случи през първите два месеца,третия не съм мръднала на килограми Peace
аз съм ниска и ме е страх че дори и малкото килограми ще ми личат доста Cry

# 41
  • Мнения: 229
[quote
MKT ,аз съм качила 3 кг до сега,като се има  впредвид,че това се случи през първите два месеца,третия не съм мръднала на килограми Peace
аз съм ниска и ме е страх че дори и малкото килограми ще ми личат доста Cry[/size]
[/quote]И аz съм ниска..само 155см.Първата ми бременност стартирах от 45кг,а сега от 50 Sunglasses Личи ми стомаха вече,иначе не съм мръднала,ама 6те видим после...На по ниските ни личи повече,zа6тото бебо няма много място да расте и корема отива напред Mr. Green

# 42
  • Мнения: 50
относно тея пусти килограми.....нека някои каже дали е правил упражнения за бременни и какви?????
на мен за сега ми се лепят само на дупето и краката ,коремчето ми е голямо само след ядене Laughing
MKT,колко килограма качи  с първата бременност????
аз сега не зная колко точно съм забременяла,но си мисля че е било на 51кг(+- 1кг)и съм висока 159см

# 43
  • Мнения: 1 488
Ха здравейте и от мен  Hug Виждам има ефект от червените букви на Лионес също така забелязвам, че има много емоции около мамитата, при това преодоляват положителните, което ме радва много. Аз също ще ви се похваля. Вече офицялно съм си в болнични до края на бременността, не че ми е зле нещо напротив чувствам се прекрасно даже не ми се е и повръщало толкова от началото на бременността ми. Работата ми ме принуждава да си почивам усилено от рано защото работя във вредна среда. И сега помагам на мама и опаковаме дружно подаръчета в нейното магазинче за опаковане. Е искам да ви кажа, че там се усеща най-силно коледното настроение. Носят татковци и мами подаръчета, а ние с мама се правим на джуджета и опаковаме усърдно подаръците на дядо коледа  Simple Smile Стига за мен! Искам специално да честетя на младоженката   bouquet и на Еличко честито за Бутуто-ще ви свърши доста работа!А и относно килограмите незнам колко сте суетни и колко държите на фигурата си, но аз съм решила да си ям каквото ми се яде и колкото кача толкова. После ще отслабна. Откакто отказах цигарите пък, искам да ви кажа, че работата е много зле, щото ще кача много кила, ама не ми дреме нали вече не пуша  Laughing

# 44
  • Мнения: 229
С първата качих 32кг  261uu После се върнах на 46кг и като почнах да работя пред компа и да не се движа станах 50 и се zаковах там #Cussing out Много ме е яд,но съм твърдо ре6ила да не правя като първия път.Тогава иzоб6то не мислех какво ям,zа6тото цял живот съм била слаба и не мислех,че 6те имам проблеми,ама не било така...Освен това искам об6то 4 деца и не искам да съм Мама Мецана след четвъртото Mr. Green Лека седмица ви желая на всички.Смяната ми свър6и и 6те ви посетя пак в събота...Не се оставяйте да ви хване предколедния стрес Grinning

Общи условия

Активация на акаунт