Ще пратите ли мъжа си на Anger Management?

  • 1 685
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
не моят не притежава никаква агресивност.
за разлика от мен.
всичко обаче е в рамките на нормалното.

# 31
  • Мнения: 1 581
Аз съм гледала филма, ама там го "пратиха" тайно и така имаше ефект  Mr. Green

Самата ситуация е леко абсурдна. Тя проявява насилие, обаче е американка и отива в полицията и казва, че Той е склонен към насилие, защото е българин  newsm78 
Ако ми се случи някой да ме замеря с нещо, аз да го заплаша, че ще го ударя и той да ме съобщи на властите, такава терапия ще му проведа, че сам ще си говори  Laughing

# 32
  • Мнения: 7 837
а ти сигурна ли си, че не го е направил всъщност?

О, не съм... И  изобщо не го защитавам или обвинявам.
По-скоро гледам от позицията на нашето балканско отношение към нещата. Това за нас са глупости... Но е факт, че такова поведение, след време може да рецидивира напр. Може би, затова го правят при първите изблици... newsm78

Но пък има и друг проблем. Натъпкваш надълбоко емоциите си навътре и в един момент те могат да избликнат със страшна сила и неконтролируемо. Което означава, че поне крещенето един на друг, понякога е здравословно...Поне за мен.

Системното малтретиране и бой е съвсем  друг въпрос. Там санкциите са по-строги.

# 33
  • Мнения: 3 447
Но пък има и друг проблем. Натъпкваш надълбоко емоциите си навътре и в един момент те могат да избликнат със страшна сила и неконтролируемо. .
Всъщност от тая гледна точка, жената наистина няма нужда от anger management  Simple Smile Тя си "отработва" гнева здравословно и на момента, мятайки съдове, а мъжът, оставайки си само със заканата, нагнетява разрушителната енергия в себе си  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 15 619
Засега сами си провеждаме терапията и добре се справяме. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 447
А всъщност какво те учат на тоя anger management, че се замислих  newsm78 Как да дишаш дълбоко и да броиш до 100, за да не избухнеш, или как да блъскаш по възглавници, примерно, за да изразходиш гнева?

# 36
  • Мнения: 15 619
Доне, майката му е, да изпускаш парата градивно, ако ме разбираш! Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 491
А всъщност какво те учат на тоя anger management, че се замислих  newsm78 Как да дишаш дълбоко и да броиш до 100, за да не избухнеш, или как да блъскаш по възглавници, примерно, за да изразходиш гнева?
Мисля, че двата метода не се изкючват. Важното е да не пострада човек. Има смисъл в цялата работа.
Мене в случая, който цитира Кейси, ме издразни подозрението, че мъжът е по подразбиране лош и виновен, макар и жената да е била не по-малко неконтролируема. В никакъв случай не подкрепям мълчанието и търпението от женска страна, дори обратното. Харесват ми дори разни законови забрани тук, като например да няма сексуални майтапи на работното място (за посегателства да не говорим), но дори и за моя изострен феминистки нюх някои неща стават прекалени. Вече никой не ме пита като отида при лекаря си дали искам сестра да ми свети по време на прегледа, направо я пращат, щото по подразбиране трябва да се чувствам некомфортно, че ме преглежда мъж, и да подозирам разни неща. Интересно на моя съпруг дали ще му пратят бодигард, като отиде другия месец на преглед и сестрата му мери кръвното насаме в кабинката, че и то си е физически контакт.
Дали пък полека-лека не се превръщам в свекърва, щом започвам да се замислям за душевния комфорт на мъжете.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт